Хидромасажна вана за крака

  • 44 955
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 592
Не срещнах такава тема и за това си позволявам да пусна. Отдавна се заглеждам в тези уреди и искам да събера повече инфо относно това заслужавали си да инвестирам в един такъв уред. Моля да споделите - доволни ли или не сте, ако вече го притежавате.

# 1
  • Мнения: 97
Аз лично не го притежавам, но когато ходя на педикюр, процедурата задължително започва с 20 мин. в такава ваничка и честно казано много ми допада. В момента просто съм в много малко жилище и само и този уред ми липсва, но скоро ми предстои преместване и това ще е една от първите ми придобивки. Честно казано за човек, който е ползвал нещо такова, цената е напълно достъпна Peace Ами като помислиш само, две ходения на педикюр/поне в салона, който аз посещавам/ са 2 по 27 лв. = 54 лв., а тези ванички последно ги гледах около 40 лв. в Метро. Разбира се, всичко си е строго индивидуално, ако искаш първо посети такова козметично студио, където предлагат такава процедура и си прецени сама. Но просто при мен само със спестяването на две посещения си изплаща цената. Освен това, като я имаш у дома, можеш да си слагаш всякакви соли и масла, които на теб ти допадат Peace

# 2
  • Мнения: 592
vessit   и аз за това си мислех най вече - идва зима и ще мога да си топля студените  крайници в съчетание с някакви соли за отпускане и успокяване на краката. Уреда който гледах имаше няколко пердставки за масаж, акупунктура, въздушни мехурчета.
Исках реални впечатления от хора които вече го имат у дома си. Някои негативни страни, ако има разбира се. Направи ми впечатление, че повече от 20 мин. не може да работи (този уред който гледах) отделно не затопля водата, не трябва да се употребява сапун и т.н. Вероятно има много модели и за това се интересувам на пракитка кое е най-удобно за домашно ползване newsm78

# 3
  • Мнения: 160
Аз имам такава, но рядко я ползвам. Купих я с ентузиазъм, но всяко чудо за три дни.

# 4
  • Мнения: 2 011
Аз също съм  се навила от известно време за такава ваничка за крака - още повече че имам проблемни стъпала и имат нужда от  допълителни процедури !  Peace

# 5
  • Мнения: 592
Ronichka77  - и аз се опасявам от същото, за това ми се иска да проуча пердварително ползата от имането му в къщи....

# 6
  • Мнения: 200
Аз имам.Много си я харесвам.Идеално разпускам с ваничка и книга в ръка. Истината е,че повечето време стои прибрана,защото нямам време.Покрай малкия ня ми остава такова време за себе си,иначе когато мога да си открадна с удоволствие го правя. Използвам ароматни соли.    За мен е голямо удоволствие, както казах-стига да имам време.

# 7
  • Мнения: 97
Sissa, ваничката в салона, където ходя, също не затопля водата и не слагат сапун или друго миещо средство, но си мислех, че е за икономия. Аз лично предпочитам подгряваща, защото наистина накрая много изстива, а също си купих от Орифлейм една течност - за вана за крака и бих искала да си я ползвам. Ти като си проверявала по-конкретно по магазините, срещна ли такава, за каквато се помъчих да ти обясня, че искам newsm78

# 8
  • Мнения: 592
Тези дни ще обиколя още няколко магазини и вече ще разпитам за модели и възможности, тази информация която ми даде ми е доста полезна. Не бих искала да ми изстива водата. Ще отчета, като проуча въпроса.

# 9
Mоля те кажи дали си купи вана за крака и, какви са твоите препоръки след като си обиколила магазините, дали по скъпите модели си струват, сподели с нас.

# 10
  • София
  • Мнения: 346
С търсачката стигнах до тук...

Искам да си купя такава ваничка и разглеждайки по сайтовете ми се наби на очи една на "Бош",която струва 129лв и друга на "Солак" за 89лв.Гледам обаче,че има и доста по евтини,а ми се иска оптимален вариант.
Какви са вашите модели и какво ще ме посъветвате?Важно ли е да има инфра ред и доколко върши работа?Ами за какви приставки да гледам?Кои режими на работа са най-хубави?

# 11
  • Мнения: 330
Аз имам такава, но рядко я ползвам. Купих я с ентузиазъм, но всяко чудо за три дни.

Аз затова и още не съм се решила да си купя. Мислех да направя такъв подарък на майка ми за някой празник, защото ми се струва приятна отмора за краката, но дали няма само да си седи в кутията newsm78 Иначе харесах една на Шол в един от предните каталози на Метро Simple Smile

# 12
  • Сопот
  • Мнения: 165
Момичета споделете марка и модел, от която сте доволни.Мисля в скоро време да се поглезя с подобен уред,но избора ме затруднява  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 346
Аз си взех "Солак",със затопляне на водата и инфрарад.Доволна съм,но да ти кажа по-добре си вземи по-евтин модел,защото май няма голяма разлика.В "Метро" има добри предложения!

# 14
  • Мнения: 0
Моята е от Метро. Марката не си спомням(не е от известните), струваше около 80-90 лв. Приятно е да си топнеш краката в нея, но не е нищо особено, не и каквото си представях когато си я купих. В моята не могат да се слагат соли и това го отчитам като недостатък, така че ако имаш възможност избери такава, в която може. И за нея както и за всеки друг уред и трябва обслужване, затова омръзва. След като знам вече какво е да имаш, бих си спестила парите, но тази ми я купи мъжът ми и сега я ползвам, защото иначе ще трябва са слушам натяквания от сорта "искаше я, а сега не я ползваш" Simple Smile

# 15
  • Мнения: 655
аз си я взех от Метро,много съм доволна Peaceосвен при оформянето на педикюра,много ми е полезна и зимата при намръзналите крачета Laughing

# 16
  • Мнения: 606
Аз имам такава, но рядко я ползвам. Купих я с ентузиазъм, но всяко чудо за три дни.
хах същата работа и при мен.Първите дни не я прибирахме въобще,а сега е някъде в килера  Laughing
иначе съм доволна.приятно и релаксиращо Simple Smile

# 17
  • Мнения: 15
Подариха  ми миналата година за рожденият  ден вана за крака.Реших, че по скучно нещо от това не може да ми се подари .Така и не съм я отваряла, Но приятелите, чиито подарък е това , казаха, че са много доволни и я ползвали зиме и лете..На един му харесва, а на друг не.

# 18
  • Мнения: 330
Моята е от Метро. Марката не си спомням(не е от известните), струваше около 80-90 лв. Приятно е да си топнеш краката в нея, но не е нищо особено, не и каквото си представях когато си я купих. В моята не могат да се слагат соли и това го отчитам като недостатък, така че ако имаш възможност избери такава, в която може. И за нея както и за всеки друг уред и трябва обслужване, затова омръзва. След като знам вече какво е да имаш, бих си спестила парите, но тази ми я купи мъжът ми и сега я ползвам, защото иначе ще трябва са слушам натяквания от сорта "искаше я, а сега не я ползваш" Simple Smile


На кутията ли си е пишело, че не може соли да се слагат, че в Метро консултантите не могат да дадат много информация Confused

# 19
  • Мнения: 224
Искам д апопитам със всичкте тези малки отворчета за мехурчета и масаж не е ли голяма мъка почистването на тази вана за карака ?  newsm78

# 20
  • Мнения: 3 642
и аз се каня да си купя
лятото много ми се подуват краката - ще ми помага ли такава вана за отмора след дългия работен ден?

# 21
  • Мнения: 84
Здравейте, бих желал да попитам някой ползвал ли е такива ванички за крака, съответно да сподели мнения. Коя от двете е по-добрия вариант, цената им не е решаваща, интересувам се да е надеждна и функционална, за да се ползва редовно, а не да стои в някой шкаф докато си направя музей Mr. Green
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … azhor-SANG-MF-161
или
http://get.bg/product_info.php?cPath=3_1391_189&products_id=103746
Поздрави

# 22
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте, бих желал да попитам някой ползвал ли е такива ванички за крака, съответно да сподели мнения. Коя от двете е по-добрия вариант, цената им не е решаваща, интересувам се да е надеждна и функционална, за да се ползва редовно, а не да стои в някой шкаф докато си направя музей Mr. Green
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … azhor-SANG-MF-161
или
http://get.bg/product_info.php?cPath=3_1391_189&products_id=103746
Поздрави

Това дали ще я ползваш зависи само от теб  Peace
Аз имам най-обикновена, само за масаж (чрез вибрация) и особено през зимата си я ползвам често.
Тези модели които правят балончета не могат да се ползват с никакви соли, разтвори и т.н. защото дупките се запушват. Няма смисъл от много функции, може би най-смислената екстра е ако затопля водата.

# 23
  • Мнения: 3 675
Аз имам вана за крака. Купувала съм я преди доста време и не помня колко струваше, но не беше много скъпа. Моята вана затопля водата и подържа температурата. От дъното излизат мехурчета и водата бълбука, но толкова слабо, че почти не се усеща.  Rolling Eyes
Купих я защото много ме боляха краката и имах нужда от нещо подобно, но за съжаление се оказа една доста неуспешна и непотребна покупка.
Вярвам че има и хубави вани за крака, но специално моята, която беше евтина, абсолютно никаква работа не върши, а е доста голяма и заема доста място.
При последното ползване наводних хола...бях я напълнила с вода и реших докато гледам телевизия да си постопля краката, но се оказа, че отнякъде пропуска и около мен стана огромна локва  ooooh! Rolling Eyes
Моят съвет е: Внимавайте с покупките! Магазините са пълни с всякакви непотребни и дори биха казала гадни стоки!

# 24
  • Мнения: 84
....
Моят съвет е: Внимавайте с покупките! Магазините са пълни с всякакви непотребни и дори биха казала гадни стоки!

Благодаря за съвета, аз основно купувам от такива магазини, които дават гаранция, ако нещо се повреди им го нося да си го оправят или да ми го подменят.

Основно ще я ползвам зимата да си топля краката и за релакс.
Вече направих покупката, взех модела на САНГ, защото другата трябваше да я чакам докато ми я доставят. Още не съм я пробвал, защото се размотавах днес насам на там, ама утре смятам да й направя сефтето. Още в магазина ми казаха, че всички от тях предлагани модели не позволяват да се ползват соли. Можело само някакви течни, които по-трудно и бавно запушвали дюзите. Да си призная 5 г в техническия, ако не мога да отпуша едни дюзи, по-добре е да си изям дипломата:-)
Поздрави и весели празници на всички

# 25
  • Мнения: 14 494
Аз имам такава, много обичам да си правя педикюр и това е задължителен елемент от него Simple Smile
Моята не е скъпа, марката е Нео, разликата в цените е прекалено голяма и не бих дала 120 лв вместо 40 заради едно затопляне на водата.
Има инфраред, не затопля водата, наливам топла вода в нея. Очаквах да е по-силен масажора, но може би ако е по-силен ще пръска много. Аз я ползвам и със соли, и с разтвори за педикюр, последните май не са подходящи, защото много се пенят от движението на водата и пяната прелива.

# 26
  • Мнения: 84
Здравейте, не гарантирам, че е 100% вярно, но снощи не въздържах и я отворих отдолу. Нагревателя беше буквално демо версия, защото след това налях студена вода да я пробвам, след около 15 минути, водата не стана топла. Може би е само да поддържа този нагревател топлата вода. Като конструкция има възможност да се сложи повече нагревател и да стопля по-добре и бързо. Явно за 60 вата толкова. Имаше вътре и една помпичка, която вкарва въздух, видях, че има и възвратни клапани, така че вероятността да се запушат дюзите е малка, защото от тях излиза въздух. Инфрачервения нагревател, представлява 4 светодиода, а над тях е червен капак. Оригинално са го измислили, ама колко функционира... Предполагам и на скъпите модели ще е такова (да зачита дейност и да свети) Mr. Green Свръзките бяха фиксирани с биндер скоби, надявам се да не протече, сега ще хвърлям боб и ще шаманствам, кога ще се повреди.
Другото като цяло ми направи впечатление, че е грамотно направено и надеждно. Като изтече гаранцията ако все още работи, ще сменя нагревателя с някакъв по-дълъг, който да затопля повече, може и някакъв регулатор на температурата да сложа,  или да се самоизключва нагревателя, за да не си сварявам крачетата Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Като цяло е китайска сглобка, ама то кое не е.

# 27
  • Мнения: 3 675
Ако става въпрос само за затопляне на краката, има доста по-добри варианти от тези ванички.  Peace
Ако е само заради водата, то по-добре да си легна във ваната - там мога да си сложа каквито си пожелая соли  Mr. Green
Аз вярвам, че има разлика между различните уреди и не всички са еднакви.
Всеки човек е различен и е нормално на един да му харесва едно нещо, а на друг да не му харесва. За мен лично тези вани са абсолютно излишни, безсмислени и моят съвет е да си спестите парите.
Аз имам вана за крака, сауна за лице и за двата уреда мога да кажа, че действието им нямам нищо общо с действието на уредите в козметичните салони. За мен това са хвърлени пари на вятъра.

# 28
  • Мнения: 34
Здравейте,
Аз си купих: http://www.technomarket.bg/products/09099792/neo-fb-588-foot-bath - на НЕО, сравнително евтин модел. Днес я пробвах, хубава е! Вибрира леко, не е кой знае какво, но пък като си движи човек стъпалата върху масажите колелца си става много приятен масаж. Определено краката се чувстват отпочинали след това!
Мисля, че парите си заслужават. Не съм сигурна, че загрява водата, но поддържа температурата!
Гледам сега, че има модели и по 120 лв. които не виждам с какво са по-добри.
Четох, че не трябва повече от 20 мин да се ползва и че не трябва да се слагат соли (не защото се запушват, а защото могат да разпенят водата, което ще е неприятно, в комбинация с мехурчета) Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1
Аз си взех тази http://www.medishop.bg/product/10627/masazhor-za-kraka-medisana- … -spa-germany.html и сега нямам търпение да се прибера от работа и да си правя масажче. Много е приятно, отпускащо и оспокояващо.

# 30
  • Мнения: 0
Аз си взех тази http://www.medishop.bg/product/10627/masazhor-za-kraka-medisana- … -spa-germany.html и сега нямам търпение да се прибера от работа и да си правя масажче. Много е приятно, отпускащо и оспокояващо.

За годишнината с приятелката ми и купих като подарък ваничка за крака и много се изкефи със толкоз много функции може и вода да слагаш топла, студена даже и лед много е доволна а и даже и аз си я ползвам  Joy . Ето от тука направих най-правилния избор гледах и в други сайтове и магазини имаше и по-евтини, но за моята любов искам само най-хубавото
http://technika.bg/product/8986/masazhor-za-kraka-medisana-wbw.html   

# 31
  • Мнения: 122
Някои ползвал ли е моделите без вода - например този:
http://www.webmagazin.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D1 … 0%B1-mfb-medisana

# 32
  • София
  • Мнения: 74
Дали има противопоказания за бременни

# 33
  • Мнения: 110
Дали има противопоказания за бременни


Здравейте!
Това е което намерих в интернет, надявам се да Ви е от полза.

Проблемът е, че много интензивен масаж, въпреки че може да облекчи дискомфорта в краката, може да доведе до контракции и да ускори раждането.
В тези случаи има начин да се помогне малко и да се намалят болките, без да се изложи на риск бъдещата майка. Те биха могли да потопят краката си в топла вода за около 10 минути, без да включват спа центъра. Накратко, без вибрации, мехурчета или много гореща вода.
По-късно, когато бебето се роди, майката може да се използва и нейния водовъртеж и да намали умората.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 933
На каква температура работят и може ли да се регулира? Около 40 градуса търся.
Масажиращите варианти - какви могат да бъдат?

# 35
  • София
  • Мнения: 9 933
Качих бюджета до 100лв и попаднах на тези модели, (намерих най-сетне с плавна регулация на температурата: 35-48 С ) и падащи масажиращи глави.
 Този Foot Stone  добра опция ли е, тъй като тази не го притежава?
Скрит текст:
An additional foot stone is attached to the bottom of the tub for better pedicure and exfoliation, and to remove corns and dead skin. It is a great way to smooth your feet and heels, along with the foot massage to enhance your skin and keep your foot skin fresh and smooth.
https://www.amazon.de/-/en/Electric-vibration-automatic-switch-o … s3_zGcdwzAzWJcCyo
Какво е добре да има като опция/и, тъй като мисля да я дам после на майка ми (а може и да взема още една)? Тя беше пробвала тази от Лидл (не съм я виждал) но я върнаха...
Мен ми трябва за повишаване на циркулацията в ахилеса  (като бонус ако успее да се премахнат удебелените пети от неудобни стелки....).
Какви соли бих могъл да ползвам?

Общи условия

Активация на акаунт