Болки в гърдата

  • 961
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Здравейте, кърмя вече почти 1г. Тази нощ започнаха доста силни болки в едната гърда. Имам час за преглед за петък, но болката си е доста силна, не че няма да издържа. Жените да всичко търпим, но имате ли представа от какво може да е? Бебето има 8 зъба и често хапе силно. Бъркам с пръст за да пусне гърдата. Болката обаче не е около зърното, а на  горе, цялата боли. Нямам буци, гърдите ми са меки. Иначе има мляко, но не се търпи докато суче от там.

# 1
  • Мнения: 9 488
Може би е запушено накое каналче, което не можеш да напипаш Rolling Eyes
Пий лецитин, и кърми основно от тази гърда, за да се отпуши..имаш ли Т?

# 2
  • Мнения: 2 755
Температура нямам, но са ми станали червени черти като стрии по гърдата.  Дали това е каналче?

# 3
  • Мнения: 3 929
Не знам. Аз също имах болки в едната гърда предимно. Гинекологът ми каза, че трябва по-добре да се изцеждам, да не остава мляко по каналите, защото на тази възраст (синът ми беше тогава на 7 месеца) вече не сучели както в началото и оставало кърма. Това се дължи на факта, че са захранени.

# 4
  • Мнения: 9 488
Зачервяването на това навежда..може преди кърмене да направиш топъл компрес /ел.възглавничка, сварен ориз../, но ако нямаш Т, иначе слагай зелево листо около гърдата, леко намачкано-без участъка около ареолата и зърното. Сменя се през 30-ина мин.

# 5
  • Мнения: 175
Аз съм имала такива болки няколко пъти при мен се получаваше понеже спя на едната страна и притискам гърдата нямах буци нито зачервяване само болка. Кърмех от нея през повечето време и топли компреси с разтривки.

# 6
  • Мнения: 2 755
Явно са каналчета, вдигнах и температура... Такова чудо не ми се беше случвало. По колко се пие лицетина? Може ли преди цедене да мажа с Лидокаин, че болките са страшни? Пък бебето като суче захапва само зърното , най-много 2мм. от ареолата. Още повече боли като ме захапе.

# 7
  • Мнения: 9 488
Започни с компресите със зеле-дават най-бърз резултат и ще ти смъкне Т за най-много час..успокоява и гърдата Peace
Лидокаина е напълно излишен-той е за лигавици..
Като ти спадне Т, прави топъл душ на гърдата, и със сапунисани ръце масаж-изцеждане на гърдата..това е най-безболезнено.

# 8
  • Мнения: 9 488
Лецитин-а по 2 на ден/от 1000мг-това бива да е 1 капсула/, а като ти размине си го пий по 1 на ден, за предотвратяване на др. запушвания

# 9
  • Мнения: 2 755
На моя Лецетин пише, че е от 100мг. 10 ли за изпия? В аптеката казали 1 на ден

# 10
  • Мнения: 110
Можеш да опиташ и компрес от настъргана тиква.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
Същото ми се случи преди 4 дни. Оправих се с листа от зеле и лецитин. Моят също беше от 100 мг, на своя глава първия ден взех 4 капсули, втория - три и се оправих. Сега пия по 2 профилактично. Не вярвах, но факт - за 2 дни ми мина.

# 12
  • Мнения: 660
Аз бях така преди 2 дни...
Ето какво ми помогна...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439229.0

# 13
  • Мнения: 9 488
Аз съм пила лецитин  на Валмарк-ето това е:
http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD- … D0%B0%D1%80%D0%BA

Има ест. и други, но пък да се пие по шепа за да се вземе дневна доза е безсмислено..

# 14
  • Мнения: 1 487
Когато сина ми беше на около 40 дена и аз имах такъв проблем с едната гърда – гинеколога каза, че произвеждам много кърма, която се задържа по каналчетата и трябва да се изцеждам след кърмене. Според него проблема беше в общо препълване – не запушено каналче. Гърдите ми /и двете/ от тогава имат силно изразена мрежа от черти, подобни на стрии. Не съм имала повторно препълване /сега сина ми е на 3 месеца/, въпреки че спрях да се изцеждам в момента в който спря да ме боли.

Общи условия

Активация на акаунт