Изгубена лична карта и предстоящо пътуване в Турция?!?!

  • 4 385
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Здравейте!
Днес ми откраднаха портмонето с личната карта , а ми предстои пътуване до Истанбул.Има ли проблем да пътувам само с международният паспорт?Благодаря предварително!

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 748
Здравейте!
Днес ми откраднаха портмонето с личната карта , а ми предстои пътуване до Истанбул.Има ли проблем да пътувам само с международният паспорт?Благодаря предварително!
Турция не е в ЕС, съответно единствен документ е международния паспорт. Peace

# 2
  • Мнения: 541
Личната карта не ти трябва в Турция.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 16:46 от Denni

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
експерсното вадене на ЛК е за 24 часа.
Та аз лично щях да го сторя, нищо, че в Турция се пътува само с межд. паспорт.
Всичко може да стане. Как така няма да имаш ЛК...

# 4
  • Мнения: 2 603
Аз си спомням, че личната карта и паспорта са взаимно заменими.. ако мога така да се изразя. Имаше нещо и за книжката, че може да се ползва като документ за самоличност. Най-лесно е да се обадиш в посолството и да питаш.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте!
Днес ми откраднаха портмонето с личната карта , а ми предстои пътуване до Истанбул.Има ли проблем да пътувам само с международният паспорт?Благодаря предварително!
Незабавно отиди в паспортната служба по постоянен адрес и я обяви за невалидна, за да не злоупотребят с нея.
Току виж ти цъфнал някой лизинг за някаква стока.....
По закон в срок от 30 дни си длъжна да си извадиш нова лична карта. Подлежиш на глоба за загубването.

# 6
  • Мнения: 3 157
Миналия месец ходихме в Турция,не са ни трябвали лични карти-само международни паспорти.
Но наистина трябва да отидеш до РПУ-то да си обявиш личната карта за открадната.
Открадната и загубена мисля,че са 2 различни неща и в случая едва ли ще платиш глоба.

# 7
  • Мнения: 1 209
В Турция се пътува само с международен паспорт. Тя е страна извън ЕС.

ЛК би следвало да си носиш, доколкото, ако се случи нещо с паспорта ти, да може да се легитимираш и да ти се извади пасаван.

# 8
  • Мнения: 184
Благодаря на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт