Нещо ме яде!

  • 5 900
  • 17
  •   1
Отговори
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте,

чудих се какво заглавие да дам на темата. С три думи: Нещо ме яде.

Преди две седмици открих по кожата на единия си крак нещо като ухапвания от бълхи, силно сърбящи. Те завехнаха, обаче на други места по тялото ми се появиха нови, и така вече 2 седмици, нон стоп. Пъпчиците са на различни места по кожата, някои са групирани на едно място, но други са единични. Ярко червени и силно сърбящи.

Нямам животни, чистя редовно, а след появата им изпрах света, като за по-сигурно го минах и през сушилнята. Ухапванията обаче продължават и взеха и да ме влудяват. По съвет на лекар се намазах с Фенистил, да ама той лекува, а не предотвратява ухапванията.

Съвети! Много моля!

# 1
  • Мнения: 93
а може би не те яде нещо, алергична реакция да е? алергозан да намажеш? и кожен лекар да види пъпките ... знам ли

# 2
  • Мнения: 27 524
На лекар ходи ли все пак?  Simple Smile Не е задължително да са ухапвания.

# 3
  • София, център
  • Мнения: 3 455
а може би не те яде нещо, алергична реакция да е? алергозан да намажеш? и кожен лекар да види пъпките ... знам ли

С алергозан се намазах, ефект нямаше. После с на детето Betaderm - веднага успокои червенината и сърбежа. Този Betaderm е срещу ухапвания от насекоми.

А алергии до сега не съм имала, знам ли. Не съм си сменяла нищо от заобикалящата ме среда, нито пък козметиката.

GP-то отказа направление, каза ми да се мажа с Фенистил.

Ама пак потарям, лекарствата лекуват пъпките, не предотвратяват появата им. Ще изкукам.

П.П. Забравих да спомена, че и мъжа ми е наяден. По единия крак.

Уфф, вече непрекъснато ми се струва, че усещам мравучкания по тялото.

# 4
  • Мнения: 701
Най-вероятно са бълхи. Или някой паяк. Само споко - не ти трябват никакви лекарства. Ще отшуми, щом премахнеш причинителя. За целта купи препарат за насекоми, има един Колтекс мисля, че беше, много силно мирише. Примерно утре или друг ден като излизате всички, оставете всички завивки, чаршафи неоправени. Изпръскай флакона - под легла, над легла, в ъгли, абе навсякъде. Може и два флакона да вземеш, ако имате повече стаи. Всички прозорци плътно затворени. Излизате и не се прибирате до вечерта, а най-добре ще е и два дни. Всичко живо ще е измряло - гаранция.
Ако са бълхи, това няма нищо общо с хигиената - може да ти скочи както си вървиш по улицата и да си я занесеш вкъщи, те там си се размножават и така. Хранят се с кръвчица и си живуркат необезпокоявани.
По-горния метод приложих преди 1 година и всички бълхи /сигурна бях/ измряха.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако петънцето е кръгло, червено и с още по-червена дупчица в центъра, това си е гадна бълха. Изтърси ли дюшеци, матраци, завивки и т.н.?
Пробвай да се мажеш с Аутан - той със сигурност предотвратява ухапвания от насекоми. Така, в зависимост от това дали пъпките продължават да излизат след намазването с него или престанат, ще можеш да разбереш дали е ухапване от насекомо или някаква алергия.
Алергията може да се прояви винаги, например при смяна на праха за пране, на омекотителя, от нови дрехи ... Абе я най-добре натисни джипито за направление за дерматолог или алерголог - който и да е от двамата ще те насочи по-добре.

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако петънцето е кръгло, червено и с още по-червена дупчица в центъра, това си е гадна бълха. .

Точно такова е!!!

Знаех си, знаех си, че са гадните бълхи.

Ами значи да обезпаразитявам.

Миленче, Колтекс ли каза?

# 7
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Аз на стари години се сдобих с алергия към акари - твоите обяснения ми напомнят точно на това. Гадините живеят в матраци и дюшеци и се размножават най-много през пролетта и есента. Доста лекари обиколих докато се разбере какво точно ме хапе, а интересното беше, че със съпругът ми спим в едно легло, а пъпки имам само аз. Съветът ми е да почистиш с прахосмукачка добре матрака (ако има прах под него също), след което да напръскаш обилно с препарат против насекоми - има един който се води без миризма (е не е съвсем така, но не е и толкова отровно миришещ както повечето подобни).  На мен тази процедура ми стана рутинна - всяка пролет и есен и така поне засега овладях положението.  

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
samuel, би ли ми казала кой спрей използваш?

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И на мен ми прилича на алергия към акари.

# 10
  • Мнения: 44
Наистина много неприятна ситуация  newsm78 Пробвай да се намажеш с Mixatura Alba. На мен лично ми помага и съм много доволна. Изобщо чувала съм, че действа за всякакъв вид пъпки, обриви и пък алергични оразувания по кожата, като буквално ги изсушава. Успех ти желая!  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Онзи препарат е Килтокс ама наистина е гаден...трябва да няма никой вкъщи!А за Микстура Алба и аз съм "За".На малкия така му минават пъпките които също не можем да разберем от какво са точно!Пробвайте!А...и опитайте да го хванете това вредителче!Макар че е трудно ако е бълха! Rolling EyesАз веднъж я намерих под възглавницата на детето!Ужас...после я давих цял ден!Ужасни са!

# 12
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Спреят се нарича "MATA TOKS" - бял флакон. Пише, че е универсален инсектицид и е без мирис. Както писах по-горе, не е съвсем без мирис, непременно трябва да проветриш след като напръскаш, но я няма оная отровна миризма на повечето подобни препарати. Успех и дано намериш разрешение на проблема.

# 13
  • Мнения: 701
Да, Килтокс беше - едни големи флакони. Ама е много гадно миризлив. Кон да вържеш - няма да седи. Ама пък изтребва бълхите. На повечето препарати пише да държиш 1 час затворено, ама за по-сигурно е добре да е цял ден или два, три.
Иначе за мазане - ами мажете с нещо, но то няма да унищожи бълхите. Трябва да се действа кардинално. И наистина - много е трудно да хванеш бълха. Дребни са, подскачат и се навират из завивки и дрехи. Гледайте детето да не се разрани от чесане - моята дъщеря имаше белези от разчесване, само че от комари.

# 14
  • Мнения: 372
Мен когато ме нахапе бълха или паяк съм забелязала, че ми излизат нови пъпки в разстояние на още 10-тина дни. Алергична реакция. Може да не са у вас гадинките, някъде да са те наяли и да продължават да излизат пъпки. Освен мазилата вземи и за пиене нещо противоалергично, /например лорано, ериус, ксизал или др./  за около седмица до 10 дни, минава по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт