КЪПАНЕ - ПО КОЛКО ПЪТИ?

  • 4 376
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
до към годинката къпех всеки ден

# 31
  • Мнения: 3 818
Всеки ден я къпя, така смятам и занапред да продължавам. не виждам логика в това аз да се къпя всеки ден, а нея- не newsm78

# 32
  • sofia
  • Мнения: 8 936
С второто определено няма да е всеки ден.....освен ако не е адска жега.....с кой акъл съм го къпала всеки ден през декември newsm78
В началото нито се цапат, нито нищо.
Дупето винаги съм мила на чешмата, на всяко акане. Мокри кърпи само в полеви условия.
А сега се случва и по два пъти на ден да се къпем....като се освини в пясъка или нещо подобно.
Като не се е освинил (има и такива дни Praynig) мия дупето, краката, ръцете, лицето и лягаме.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 440
Оооо къпането е супер задължително за нас всеки ден , че даже и по два пъти на ден . Ники си прекарва повечето време в пясъчника. ПОсле има пясък къде ли не , как да не го изкъпя. То е пълен абсурд. Сигурно сега зимата ще поразредим , като не ходим толкова често да рием  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 53
а вие не се ли къпете всеки ден. Естествено че и детето трябва всеки ден.Как така през ден...ще го научите да прескача и като порасне ипосле се чудим защо вонят хората по автобусите Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 883
Аз ако не се изкъпя, се чувствам зле, та детето ли ще лишавам от тази радост. Изключвам дните с ваксини и непрдвидено спиране на водата  #Cussing out

Да, точно така! Знаеш ли как миришат, ако не ги къпеш всеки ден?

Според мен както се чустваме ние така и детето.Аз немога да си представя да си легна без да съм се изкъпала newsm78,а когато стане по голямо хлапето и започне да пипа всичко и да се въргаля на всякъде,мисля че банята е задължителна Rolling Eyes

А според мен бебето не е малък възрастен и не трябва по всички показатели да бъде сравнявано с такъв.

Къпем я всеки ден(в жегите и по 2 пъти) и дори не ми е минавало през ума да и разреждам къпането.Все едно аз да не се къпя всеки ден Shocked

Не е все едно.

Всеки ден я къпя, така смятам и занапред да продължавам. не виждам логика в това аз да се къпя всеки ден, а нея- не newsm78

Логиката е, че ти си на 20+ год., а бебето ти е на четири месеца.

а вие не се ли къпете всеки ден. Естествено че и детето трябва всеки ден.Как така през ден...ще го научите да прескача и като порасне ипосле се чудим защо вонят хората по автобусите Twisted Evil

Оооо, майко мила, аман от тая "логика"!! Спрете се малко, попрочетете нещичко, пък тогава пишете! Ако беше прочела линковете дадени в началото на темата нямаше да пишеш врели-некипели.
В една от подобните теми го написах веднъж, сега и теб ще те питам: аз като се къпя по 2-3 пъти на ден, това значи ли, че и детето трябва да къпя по толкова пъти?

Логично е проходилите деца, тези, които си играят в пясъка, които се цапат повече и се потят повече да се къпят всеки ден или през ден. НЕ е логично, едно бебе на 1-2-5 и т.н. месеца да кисне във ваната всяка вечер и да не иска да заспи, ако някой път случайно не остане време за баня, или е ваксинирано, или болно.
Моето дете имаше ужасно суха кожа, когато беше малко бебе, мажех я с какво ли не. Но когато започнах да я къпя без сапун, само с пяна за вана и да прескачам по ден-два кожата и се оправи.

За мен задължително е миенето на ръце, лице и дупе всеки ден.

Извода, поне за мен, е че къпането трябва да е не задължение, а удоволствие преди всичко. И ако по някаква причина се налага то да бъде пропуснато, това в никакъв случай не е нещо, за което си струва да се хабят нерви.

Напълно съм съгласна с Реза.

# 36
  • Мнения: 2 534
До шестия месец - всеки ден (хванахме лятото).
От шест месеца до годинка- през ден .
След годинка - два пъти седмично .

# 37
  • Мнения: 2 255
В началото през ден, а сега вече зависи дали се потил или мърлял, и други странични факти  Laughing

Калоян    - 29.09.2004 г.
Кристиан - 08.11.1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Определено сега много повече има нужда от къпане, отколкото преди годинката. Като се приберем от разходка задължително се мият ръце и лице, преди лягане - душ, със сапун мием дупе, а косата и тялото - с шампоан през ден. Рядко пропускам баня - когато е много изморен или не се чуства добре.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2005, 14:06 от mam4e

# 39
  • Мнения: 8 769
Всеки ден ги къпя и двамата. И себе си къпя.  bath Обожаваме играта в банята/ваната. newsm37

Общи условия

Активация на акаунт