подсъзнанието може всичко 18

  • 107 496
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 129
x-x-x, аз си мисля, че всеки вижда различно. Между другото и аз си зададох този въпрос, понеже всеки човек има свой личен Аз, защо на снимката е показано по друг начин така,  като че ли са свързани ?  newsm78

# 451
  • Мнения: 10 698
Е не трябва ли да е само "топки" или само "медузи"?! И пак не разбирам защо една "медуза" свързва много "топки" с пипалата си....  Rolling Eyes
Първо да направя една уговорка. Опасявам се, че това което ще напиша сигурно ще прозвучи налудничаво  Wink
Според някои езотерици нашата душа е многосъставна. Ние можем да имаме много и различни личностни проявления на Аз-а.
Крион го нарича "многоизмерност на Аза". И чрез тези "пипала" се осъществява връзката на Висшия ни Аз или Висша душа или както искате го наречете с отделните ни личностите.
Иронията е, че най-големият ни враг може да се окаже просто друго НАШЕ личностно проявление.
Знам, че е трудно да се осъзнае тази многоличностна концепция. Още по-трудно ми е на мен да я изложа. Сигурно и някой друг би могъл да ми помогне  Hug

# 452
  • Мнения: 10 698
Сега за добрия тон в темата. Присъединявам се към казаното от Дарена и от Вела.
Няма да се толерира подигравателно или грубо отношение. Добрата шега е едно нещо, заядливия сарказъм - друго. И може би Клюкарника ще е по-добро място за него.
Иначе всеки, който иска да бъде част от темата, е добре дошъл, но наистина го моля да се съобразява с това. Вярвам, че и авторката на темата – Вени - ще ни подкрепи  Hug

# 453
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Редактирах снимката и замених предната  Whistling
Вела, пикселите са такива, за да можем да медитираме на по-голям екран Peace

П.П. Във връзка с добрия тон - забелязахте ли, че доста от активните до скоро в темата, вече не пишат newsm78

# 454
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
lenny_pld, на мен лично картината така ми харесва повече.  Peace

А относно тези, които вече не пишат - от началото на темата до през нея минаха доста хора, които вече не пишат. Някои само четат, а други и това не правят. Просто темата явно им е била необходима в определен момент от живота и после вече не я усещат  по същия начин. Обаче ние, които продължаваме да пишем би трябвало да съхраним духът и. Или поне аз така виждам нещата.

# 455
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Момичета, много ви благодаря за отговорите.

Всъщност безразлично ми е как изглеждам в неговите очи. За да ме разберете ще спомена само, че става въпрос за един малолетен, който има потулено групово изнасилване на 4-5 годишно момченце. Информацията ми е служебна и контактите ми също са служебни. Няма смисъл да изпадам в повече подробности, защото не е само тази проявата... Надявам се тъй като не можем да общуваме по нормалния начин, един разговор с Висшето Аз да помогне, защото малолетният въобще не осъзнава /разбира/ какво му се говори. Майчиният му език не е български, но мисля, че има и психически /психологически/ причини да не се осъзнава.

Не го осъждам, но трябва да работя с него.

Пожелайте ми успех.
Вела, искрено ти желая успех и ти пращам позитивна енергия.  Hug
Мислех си за твоя случай, и на мен ми се е налагало да общувам с хора с поведенчески прояви, които излизат доста от представите за социално приемливо в нашето общество...

От друга страна, обаче, според ония Закони, всичко е такова, каквото трябва да бъде - т.е. , щом има хора, които доброволно са приели да бъдат жертви (преди да се родят във физическото си тяло), има и такива, които играят обратната роля. Ако приемем, че физическите ни прояви са нещо като роли, които душата сменя в различните животи. За мен смисълът в тези случаи е да се добие опитност как се чувства другата страна в тази ситуация - т.е. ако насилникът успее да види нещата както през собствената си призма, така и през призмата на жертвата, ще добие по-голяма опитност. В този смисъл, виждам повече полза да му се помогне да види другата страна на собственото си поведение.  Мисля, че разговор с Висшия Аз би бил изключително полезен в този смисъл, още повече, щом комуникацията на езиково и физическо ниво не е чак толкова успешна. Но да не забравяме правото на избор, което имаме всички на тази земя. И не само на тази.

И друго си мислех. За себе си съм открила, че съм много по-успешна в подобни ситуации, когато вибрациите ми са високи - при влизане в ситуацията. Тогава нямам нужда от специална защита, защото не се намирам на вибрационна честота, на която може да ми се случи нещо лошо. Обаче тогава възниква друг проблем - много съм далече вибрационно от хора с девиантно поведение... не ме разбират и трябва да "сляза" вибрационно, за да се "чуем"... Другият начин е, да се опитвам да ги "вдигна" малко по-близо до моето ниво. Просто, защото ще се чувстват по-добре. Много се отплеснах...

Сега като чета какво съм написала, някакси звуча наставнически на самата себе си  Thinking - извини ме. Само предлагам разсъжденията си по въпроса, вероятно са повече насочени към мен и ситуациите, с които съм се сблъсквала, отколкото съвети към теб. Не знам достатъчно за това, какво се опитваш да направиш, всъщност - а и не е нужно. Пращам ти спокойствие, дистанцираност и увереност в това, че ситуацията ще се разреши по най-благоприятния начин. Hug Praynig

# 456
  • Мнения: 9
mijjjka, на мен изобщо не ми звучи странно това, че душата е многосъставна. Майкъл Нютън обясняваше в една от книгите, че по-напредналите души могат да изберат да живеят в две или повече тела по едно и също време, с цел по-бързо да еволюират и да научат повече уроци.
Сега се сещам за Естер и Джери Хикс и тяхната дъщеря - в минал живот техните души са били един човек.

# 457
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
mijjjka , на теория мога да те разбера. На практика ми е странно да го възприема. Трудно ми е да си представя, че моето Висше Аз е такова и за някой или няколко други личности. Тогава става доста шизофренично..... Губи се индивидуалността, личната карма, личното развитие, личните отношения с останалите....


Millla , аз не мога да приема сексуалното насилие над дете, независимо какво оправдание би могло да има. Нито материалистично, нито езотерично обяснение би ми стигнало да реша, че "това дете е избрало да бъде изнасилено групово още преди да се роди". За мен насилниците трябва да си получат наказанието независимо от възрастта си. Всъщност, ако не получат наказание, може да го приемат като поощрение да продължават в същия дух, нали?! От друга страна, неподходящото наказание би ги накарало да се чувстват като жертви и като ощетени... И пак се връщам на това, което написах преди - проблемът е  средата, в която живеят. Ако там насилието е начин за оцеляване - или убиваш, или биваш убит, всички останали теории им изглеждат пълни глупости. Те си правят "правилните" за тях неща и получават одобрението на себеподобните си. Мисля си, че на такъв човек както и да се опиташ да му повлияеш, после пак ще се държи по старо му - иначе няма да се вписва в средата си и ще си спечели врагове сред тези, за чието възхищение и приятелство се бори... Съгласна съм, че е добре хищникът да разбере как се чувства жертвата, но това би станало само ако и към него се отнесат както той се е отнесъл към своята жертва (в реалния свят, не в незримия). Крумови закони с две думи....

# 458
  • Мнения: 753

А относно тези, които вече не пишат - от началото на темата до през нея минаха доста хора, които вече не пишат. Някои само четат, а други и това не правят. Просто темата явно им е била необходима в определен момент от живота и после вече не я усещат  по същия начин. Обаче ние, които продължаваме да пишем би трябвало да съхраним духът и. Или поне аз така виждам нещата.

Аз ни в клин, ни в ръкав да вметна, че съм от "старите" в темата, които в момента само четат и се записват в началото на всяка нова тема...Искам да кажа, че тази тема буквално промени и продължава да променя живота ми.Чрез нея се запознах със страхотни хора, те си знаят кои са  Heart Eyes Hug Не знам как се получава това, но тъкмо, когато ми се появи нужда от нещо ново и дискусията завива в подходящата посока.
Мижжжка, идеята за многопластовостта на личността е много интересна и е поредното ново нещо за мен  bouquet
Аз също се присъединявам към призива да се спазва добрия тон. Който следи темата би трябвало да е наясно с тона в нея.

Вела, успех с младежа Hug

# 459
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добро утро момичета  Hug

Вела успех  Hug


Ще споделя нещо с вас ,може вече и да се те попадали на него в нет простронството Wink


Злото не съществува, сър!



Професор в университета задал на студентите си въпрос:
    - Всичко, което съществува, е създадено от Бог, нали?
Един студент смело му отговорил:
    - Да, създадено е от Бога.
    - И Бог е създал всичко? - попитал професорът.
    - Да, сър, - отвърнал студентът. Професорът попитал:
    - Ако Бог е създал всичко, то Бог е създал и злото, щом то съществува. И съгласно принципа, според който действията ни определят нас самите, Бог се явява зло.


След като чул отговора, студентът притихнал. Професорът бил много доволен от себе си. Той още веднъж „блеснал” пред студентите, доказвайки, че вярата в Бог е мит.

Друг студент вдигнал ръка и казал:
    - Професоре, мога ли да ви задам въпрос?
    - Разбира се, - отвърнал професорът. Студентът станал и попитал:
    - Професоре, студът съществува ли?
    - Що за въпрос е това? Разбира се, че съществува. Никога ли не ти е било студено?
    - В действителност, сър, студът не съществува. В съответствие с физичните закони това, което считаме за студ, в действителност е отсъствие на топлина.


Един човек или един предмет могат да се разглеждат според това, дали притежава енергия или не, дали я излъчват или не. А абсолютната нула (-273°С) се явява пълното отсъствие на топлина. При тази температура материята става инертна и неспособна да реагира. Следователно студът не съществува. Ние сме създали тази дума, за да опишем това, което усещаме при отсъствието на топлина.

Студентът продължил:
    - Професоре, тъмнината съществува ли?
Професорът отвърнал:
    - Разбира се, че съществува.
Студентът казал:
    - Отново не сте прав, сър. И тъмнината не съществува. В действителност тъмнината е отсъствие на светлина. Ние можем да изследваме светлината, но не и тъмнината. Използвайки призмата на Нютон, можем да разделим бялата светлина на множество цветове и да изследваме различните дължини на вълните на всеки цвят. Но вие не можете да измерите тъмнината.


Простият светлинен лъч се разпространява в света на тъмнината и я осветява. Как определяте доколко тъмно е дадено пространство? Измервате съдържащата се в него светлина, нали така? Следователно тъмнината е само понятие, което хората използват, за да опишат явлението, при което липсва светлина.


След това младият студент отново попитал професора:
    - Сър, злото съществува ли?
Вече неуверен в себе си, професорът отвърнал:
    - Разбира се, както вече казах. Ние го виждаме всеки ден. Жестокостта в отношенията между хората, престъпленията, насилието по света - всичко това не е нищо друго, освен проява на злото.
На това студентът отговорил:
    - Злото не съществува, сър, или, в крайна сметка, не съществува само по себе си. Злото е просто отсъствието на Бога. Подобно на студа и тъмнината, тази дума е създадена от човека, за да опише отсъствието на Бога.


Бог не е създавал зло. Злото - това е липсата на вяра и липсата на любов, които - от своя страна - съществуват както светлината и топлината. Злото - това е резултат на отсъствието на Божествената любов в човешкото сърце. То е като студа, който настъпва, когато няма топлина, или като тъмнината, която настъпва, когато няма светлина.


Професорът седнал.


Името на младия студент било Алберт Айнщайн.

# 460
  • Мнения: 1 652
Момичета, добро утро и от мен! Hug

Dess,  много хубави и силни думи- силна енергия има тази притча.  Hug

А ти си много щедра на притчи и следователно на такава енергия- Благодаря, Десс!  bouquet

Да наистина е странно за делимостта на душата, но аз така си обясних някои неща- двойниците, например. И освен това, когато душата тръгва към поредната си инкарнация, вижда и знае пътят , който има да измине  и колко е труден той. В зависимост от това си взема такава част от душата, която ще й е необходима за да се справи с това, което има да преживее. Затова хората казват- Бог дава на всекиго, толкова ,колкото може да носи! фактически всеки  си взема такава част от живота си , която ще му е нужна за да се справи.

Лек  и успешен ден!

# 461
  • Мнения: 275
makenalei, не е имало недобронамереност в поста ми. Но може би трябва да се замисля с какво привлякох думи с подобен тон. Тангото се танцува от двама, давам си сметка за това.

Моля останалите за извинение. Понеже мой пост стана повод за нежелано поведение в темата, няма да пиша повече. Ще продължа сама. БЛАГОДАРЯ на всички ви - помогнахте ми много.

# 462
  • Мнения: 1 652
makenalei, не е имало недобронамереност в поста ми. Но може би трябва да се замисля с какво привлякох думи с подобен тон. Тангото се танцува от двама, давам си сметка за това.

Моля останалите за извинение. Понеже мой пост стана повод за нежелано поведение в темата, няма да пиша повече. Ще продължа сама. БЛАГОДАРЯ на всички ви - помогнахте ми много.

Кристофер,  стана повод и то много добър повод да се покаже, че съвсем добронамерено изявление може да бъде изтълкувано, наобратно.
Дали ще напуснеш темата е твое решение. Според мен няма причина.  Hug


# 463
  • Мнения: 125
makenalei, не е имало недобронамереност в поста ми. Но може би трябва да се замисля с какво привлякох думи с подобен тон. Тангото се танцува от двама, давам си сметка за това.

Моля останалите за извинение. Понеже мой пост стана повод за нежелано поведение в темата, няма да пиша повече. Ще продължа сама. БЛАГОДАРЯ на всички ви - помогнахте ми много.
Кристофер аз мисля,че след тези думи ти все още не си готова да продължиш сама .Не се отделяй от нас .Нали за това сме тук ,за да си помагаме.


Днес съм решила да отида до книжарницата и да си купя книга на Крион .Бихте ли ми казали с коя да започна?

Аз рядко пиша в темата ,но денят ми е изпълнен с нея .Не смея да се включвам по-активно ,тъй като не мога да напиша нещо ,което да е полезно и интересно за вас.Но и това ще стане Grinning Искам да знаете ,че не съм попадала на по-хубаво място и ви намерих в страшно труден за мен период.Обичам ви.  bouquet

# 464
  • София
  • Мнения: 291
Е не трябва ли да е само "топки" или само "медузи"?! И пак не разбирам защо една "медуза" свързва много "топки" с пипалата си....  Rolling Eyes
Първо да направя една уговорка. Опасявам се, че това което ще напиша сигурно ще прозвучи налудничаво  Wink
Според някои езотерици нашата душа е многосъставна. Ние можем да имаме много и различни личностни проявления на Аз-а.
Крион го нарича "многоизмерност на Аза". И чрез тези "пипала" се осъществява връзката на Висшия ни Аз или Висша душа или както искате го наречете с отделните ни личностите.
Иронията е, че най-големият ни враг може да се окаже просто друго НАШЕ личностно проявление.
Знам, че е трудно да се осъзнае тази многоличностна концепция. Още по-трудно ми е на мен да я изложа. Сигурно и някой друг би могъл да ми помогне  Hug


Не е налудничаво. За тези неща може да се прочете в:

"Махатма" - Браян Гратън, книгата е сериозно четиво. Това е една от най-съществените книги, издавани в последно време.

"Ръководство по извисяване" Джошуа Девид Стоун - доста от нещата са преписани от други книги и особено от "Махатама", но като цяло книгата е по-лека за разбиране

За тези, които искат да правят нещо, според мен, добре е да започнат с изграждането на АНТАКАРАНА и с някои утвръждения.

Ако ви интересува, ще напиша повече.

Аз съм от тези, които в някакъв период пишеха доста в темата, сега нямам време да изчета всичко. Но от време на време нещо ме кара да вляза в темата Simple Smile)))))

Общи условия

Активация на акаунт