Какъв е максималният брой на децата в яслената група?

  • 4 057
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Искам да попитам, ако някой е наясно, какъв е максималният брой на децата в яслените групи? Знам, че по наредбата е 16, но май навсякъде децата са повече. Дали все пак има някакво по-общо ограничение?...

# 1
  • Мнения: 8 230
Не знам как е по наредба.
Синът ми посещаваше година и половина почти самостоятелна ясла. По списък са били най-много 17. В яслата ни имаше 5 групи и във всяка се бройката беше горе долу същата.

# 2
  • Мнения: 388
В нашата група бяха по списък 25, въпреки че рядко са били всички.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Нямам представа. Но скоро четох тук тема, в която се казваше че били 45 деца!! и спели по 2 на легло  #Crazy

# 4
  • Мнения: 89
Нямам представа. Но скоро четох тук тема, в която се казваше че били 45 деца!! и спели по 2 на легло  #Crazy

25 по официалния списък, реално приети и записани - 38, налични легла в групата 23 #Cussing out

# 5
  • Мнения: 122
Съгласно Наредба номер 26 относно устройството и дейността на детските ясли от 18.11.2008 г. максималният брой деца в група за дневна ясла е 16...толкова са реално и в нашата ясла....не се тревожете...във форума доста се хиперболизират и екстраполират нещата...тези твърдения за по 45 деца в група...което налага децата да спят на пода на дюшеци...това е сюжет за документален филм "Децата на Африка"...но и там вече доста се подобриха нещата...така че и там ме съмнява да имат подобни условия в детсите ясли. За по-сигурно, в нашата група имаме 2 легалца резерв...т.е. 18 легалца...реално децата никога не са повече от 12-13...най-много 15. Успех!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Хич и не е сюжет. Знам за такова ОДЗ с 45 деца по списък, вярно не ходят всички, някои просто си пазят място.  Wink Не виждам защо си мислиш, че имаме мотив да лъжем и да си измисляме... newsm78 В нашето ОДЗ са 28 деца, от тях ходят 22.

По въпроса на авторката - реално групата може да е толкова голяма колкото директорката си реши.  Laughing

# 7
  • Мнения: 15
По въпроса на авторката - реално групата може да е толкова голяма колкото директорката си реши.  Laughing
Ами аз точно за това питам...Разбирам, че местата са малко, но съм загрижена в съвсем друг контекст - при нас въпреки, че има и база, и персонал, събраха двете групи на яслата в една, която надвишава всекидневно максималната численост.  И аз сега съм принудена да спра детето си, защото условията са ужасни. И това съвпада с адаптивния период...

# 8
  • Мнения: 299
Наистина броят на децата 16 плюс 10% отгоре с решение на педагогическия съвет т.е 20. Но не е лъжа, че броят е много по - голям. В училищата стриктно се следи пълняемостта на паралелките и се разрешава с Образец 1 с писмо от МОМН. Но детските градина са към общините и те може би си "затварят очите" най-вероятно заради недостига на места ( и с надеждата, че не всички деца посещават яслата редовно).

# 9
  • Мнения: 1
Много сте заблудени мили  мами децата в яслените групи отдавна надвишават бройката по регламент 16-18, а напоследък стигат 22-23.

# 10
  • Мнения: 690
официално по списък при нас са 22 ... засега ... общината "натискала" да бъдат поне 26, тъй като недостигат местата в града  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 711
При нас по списък са 29. Миналата седмица малкия беше болен и като го заведох отново в сряда гледам момичешки дрешки в неговото гардеробче. Веднага извиках г-жата за да я питам какво става, а тя ми отговори, че вече така щяло да бъде, нямало гардеробчета за всички. Вие ме шашнахте с това, че спят по 2 на легло някъде. Май в понеделник пак ще се развихря. И ,ако разбера пък за нещо такова, не ми се мисли до къде ще стигна.  Naughty Добре, а кой може да сигнализираме за това, че се приемат повече от допустимото деца?

# 12
  • Мнения: 711
Днес питах и ме увериха, че всяко дете си има легло. Поканиха ме да влезна, но може би ще го направя следобед, тъй като малкия ревеше и реших, че не удобно да влизам  сега. Но със сигурно ще влезна да видя колко точно легла има. И ако са по-малко от бройката на децата по-списък........ Stop

# 13
  • Мнения: 86
В нашата група по списък бяха към 28 деца. На първата родителска среща, която пропуснах понеже малкия беше болен и незнаех за нея, казали че децата са към 35 и няма достатъчно легла, та някои ще спях по две. Но понеже те много рядко са цялата бройка на ясла колкото пъти съм питала малкия дали спят по две, все отговаряше че всяко си има легълце. Иначе шкафчетата се ползваха от по две дечица, защото нямаше достатъчно.
Сега в първа група са 28 деца и първото питане на родителската среща беше относно леглата, които сега са достатъчно да децата.

# 14
  • Мнения: 398
Мале не е истина просто толкова малки,а набутани като сърдели.Мозък нямат ли тези хора.

Общи условия

Активация на акаунт