Пастите "Скалички" и яйчен крем

  • 4 677
  • 8
  •   1
Отговори
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Момичета, знам, че сте майсторки и нищо не ви се опъва. Знаете ли рецептата на пастите "Скалички"? Децата примират за тях, купувам им, но са малки и скъпи. Иска ми се да им направя една камара да ядат, да ядат и да викат "Браво, мамо" Joy

Другият ми въпрос е за най-обикновен крем - става за десерт и за пълнеж. Съставките му са яйца, прясно мляко, захар, ванилия и  нишесте, защото ставаше гъст. Обаче съм затрила рецептата на свекървата, а напоследък на мъжа ми много му се яде. Бихте ли ми дали ваши рецепти? Той яйца не бива да яде, за да не възбуди жлъчката, но все пак... Поне да го погледа направен  Joy

# 1
  • София
  • Мнения: 43
Давам моята рецепта за крем

Продукти:
1 л прясно мляко
4 яйца
2 к.ч. захар (за млякото)
1 к.ч. захар (за белтъците)
4 с.л. нишесте или 5 с.л. брашно
1 ванилия
щипка сол

Приготвяне:

В 1 ч.ч. от млякото се размива нишестето (брашното). Останалото мляко се загрява до кипване заедно с 2-те кафени чашки захар и солта. Жълтъците се разбиват заедно с нишестената кашица, разреждат се с част от горещото мляко и при непрекъснато разбъркване се изсипват в съда с врящото мляко. Сместа се вари до сгъстяване, като се разбърлва с дървена лъжица или тел, охлажда се като от време на време се разбърква и се прибавя при леко размесване при разбитите на сняг белтъци с предвиденото количество ахар и ванилията.

 

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, знам, че сте майсторки и нищо не ви се опъва. Знаете ли рецептата на пастите "Скалички"? Децата примират за тях, купувам им, но са малки и скъпи. Иска ми се да им направя една камара да ядат, да ядат и да викат "Браво, мамо" Joy

Другият ми въпрос е за най-обикновен крем - става за десерт и за пълнеж. Съставките му са яйца, прясно мляко, захар, ванилия и  нишесте, защото ставаше гъст. Обаче съм затрила рецептата на свекървата, а напоследък на мъжа ми много му се яде. Бихте ли ми дали ваши рецепти? Той яйца не бива да яде, за да не възбуди жлъчката, но все пак... Поне да го погледа направен  Joy

Здравей!

Ето рецептата за яйчения крем (Pastry Cream) - стъпка по стъпка. Hug

За скаличките - правят се по рецепта за така нареченото Негърче - пандишпанов блат или изрезки, какаов сироп (какао, захар, масло, мляко/вода) и по желание ядки и някакъв конфитюр...
Ако искаш може да опиташ и друг вид, например тези Кошерчета/скалички- http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg40171.html#msg40171



Успех!  bouquet

# 3
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Ето и от мен една рецепта на скалички. Не съм записала автора й и не съм ги правила, предполагам, че ще станат сполучливи. Цитирам автора:

Скалички

Продукти:
2 пакета натрошени чаени бисквити
150 гр. захар
100 гр. меко масло
1 ч.ч. силно студено сварено кафе с 2 с.л. разтворено в него какао
настъргана кора от 1 портокал
1 ч.ч. счукани запечени ядки - микс
шепа стафиди или други сушени плодове
2 с.л. коняк
2 ванилии
1 ябълка

100 гр. шоколад

Приготвяне
*  Обелете и почистете ябълката и я нарежете на парченца. Накиснете стафидите в коняка. В малка тенджерка задушете ябълката в 1 с.л. от маслото. Като омекне леко прибавете стафидите. Разбъркайте и оставете плодовете да се охладят.
*  В купа смесете всички останали продукти. Прибавете ябълката и с лъжица сипвайте неправилни купчинки от сместа върху кухненска дъска. Поставете ги в хладилника да се стегнат.
*  Стопете шоколада на водна баня и залейте скаличките. След като се втвърди поднесете сладкиша с чаша ароматно кафе.
Рецептата е с орехи , но с различни едро накълцани ядки става по-добре. Количеството е голямо , спокойно можете да замразите половината и друг път да направите бонбони или да го използвате като блат за торта.    bouquet
 

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Момичета, хиляди благодарности.

# 5
  • Мнения: 11 747
Ако децата обичат купешките скалички, те се правят от изрезки в цеховете - пандишпанов блат, захарен сироп (вода и захар), бита сметана, какао.  Може да има някакви ядки, карамелова сметана (бита сметана, която е смесена с горена захар) или някакъв конфитюр. Тъй като се ползват отпадъци, които са от различни торти и пасти, то в известна степен варира и съдържанието им, но общо взето това е. Може да се случи и малко гараш крем.
Всичко това се начупва, омесва и се стиска и меси, докато стане като пластилин. Оформят се скаличките и в повечето случаи се тункват в шоколад (разтапяш шоколад на водна баня и топваш връхчето на всяка в шоколада, той после стяга) или някои ги овалват в кокосови стърготини.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
От форума имам една рецепта за скалички, горе от авторските е, но не помня на кого. Който си я познае, да не ми се сърди, даже да пусне линка.   bouquet

3 пакета чаени бисквити
125 гр. масло
1 малка кофичка заквасена сметана
пудра захар на вкус
смлени орехи
стафиди
ром или есенция ром

За заливката

Шоколад или шоколадов ковертюр, олио

Бисквитите се смилат, маслото се разтопява и всички продукти се омесват на тесто, от което се оформят скаличките. Оставят се да стегнат в хладилника.
Шоколадът се разтопява, добавя се мъничко олио и се заливат.

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
И аз мислех, че са от изрезки, но не бях много сигурна. Днес-утре ще ги направя. За беля малката се разболя снощи и ще я утешавам с пастички Laughing Благодаря отново на всички.   Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 906
Тези кошерчета/скалички направо ме грабнаха  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт