Възстановяване след раждане - как?

  • 17 843
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 227
Здравейте на всички бъдеще и настоящи маменца Hug имам един въпрос,който може би е задаван вече и ако е така се извинявам предварително.Как се възтановихте от раждането,за колко време се събра корема,носихте ли колан,мазахте ли се с нещо,опасно ли е използването на антицелулитни гелове по време на кърмене.......абе всичко за което се сетите. newsm78 Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 131
Раждах нормално. След това не съм се мазала с нищо, не съм носила колан и т.н. Като стана ясно, че няма да кърмя, започнах диета. Бях качила 28 кг, след една година бях на минус 30. Основното - ограничения в хапването и много движение чрез разходки.

# 2
  • Мнения: 18
А каква диета започна и аз качих много килограми 25 нося все още колан но маи  нищо не помага аз сам на 2 месеца след раждане още сам прясна  Simple Smileносам чувала,че така по лесно се свалят кажете нещо за отслабване Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
2-3 седмици след раждането не ми личеше,че съм била някога бременна.
Забременях  50 кг.  бях стигнала до 67кг.
Нищо специално не съм правила,но това си е до организъм.

# 4
  • Мнения: 998
Аз качих 13-14кг някъде,8 оставих в родилното,веднага като се прибрах вкъщи започнах да нося
ластичен колан заради корема.Започнах да се мажа с кремове против стрии веднага,но не съм кърмила.
Коремът и излишните килограми се стопиха за месец и половина след раждането без особено усилие от моя страна.

# 5
  • Мнения: 1 167
Чела съм разни теории, че колана пречи на мускулите да се свият по естествен начин и удължават процеса на възтановаване.

# 6
  • Мнения: 149
При всеки е строго индивидуално. Аз не съм успяла да си върна формата все още.
Аз бях качила 20 кг, стигнах до 78 кг, и все още не мога да сваля последните 4 килограма до 58. Първите 6 месеца бяхме ежедневно по разходки и се храних почти като врабче, защото нямах много време за ядене. Ноооо това е истината, малката вече проходи и аз още си стоя дебела. Все някой ден ще стана пак мацка.

# 7
  • Мнения: 18
какви кремови сте ползвали на коя фирма

# 8
  • Мнения: 216
Аз родих със секцио.  Бях качила 20 кг., но за 3-4 месеца успях да си върна всичко и дори станах минус 28, но това го постигнах с ограничено хранене и най-вече с кърмене. То за мен беше един наистина божи дар и много ми помогна за бързото възстановяване.
Не съм се мазала с нищо и първия месец носих колан.
Пожелавам ти успех.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 641
Незнам дали помага кърменето за отслабване. Качих 12. 8 свалих в родилното. Вече месец кърмя,но другите така си стоят.ограничавам се доста. Ям пълнозърнест ихрани, мюсли, чай, плод. Корема ми още не се прибрал напълно, а нямам търпение. EmbarassedПо принцип съм активно спортуваща и мисля да започна с тренирвоките след 2 седмици, май сам отова ще помогне Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 998
Чела съм разни теории, че колана пречи на мускулите да се свият по естествен начин и удължават процеса на възтановаване.
Не знам,моят корем започна да се свива след като започнах да нося колан.Това е моят личен опит.

# 11
  • Мнения: 146
Мисля,че всичко е до организъм.Аз забременях 42кг.отидох да раждам 51кг.Не можах да кърмя,но корема ми се прибра до 2м.Не съм се мазала с нищо,дори колан не съм носила.Сега съм 45кг. и се чувствам страхотно.Бързо възстановяване на всички.

# 12
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
2-3 седмици след раждането не ми личеше,че съм била някога бременна.
Забременях  50 кг.  бях стигнала до 67кг.
Нищо специално не съм правила,но това си е до организъм.

И аз бях така  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 504
Аз се възстанових изключително бързо по мое мнение. През бременността качих 10-11 кг. Веднага след раждането можех да се движа на собствен ход(което повече от родилките казват, че им е непосилно), Щом се прибрах вкъщи започнах едно хомеопатично лекарство и на 10 ден след раждането не помнех, че съм раждала. Само дето имах едно страхотно бебче. С нищо не съм се мазала и нищо не съм носила. В болницата свалих 6 кг и ми останаха още 4-5. В момента се боря с последното килце и мисля още няколко да сваля...

# 14
  • Мнения: 764
Аз се възстанових от самосебе си, без особено да полагам услилия за това. Забременях на 50 кг. Качих 12 кг, 10 оставих в родилното (родих със секцио), а останалите 2 ги свалих за по-малко от два месеца. Колан не съм носила, коремът ми се прибра сам за няколко месеца. Единственото, което правих е, че лека полека започнах да карам ски през януари (синът ми се роди октомври).
С втората бременност засега се движа по-същия график и се надявам възстановяването да стане по същия начин.

# 15
  • Мнения: 2 376
Благодарение на кърменето без да си мръдна пръста свалих всичките  килограми плюс още няколко за няколко месеца. През първите дни особено, когато бебето суче, предизвиква силни контракции, които свиват матката. Природата си го е измислила и в повечето случаи е достатъчно да се държиш естествено, за да си дойде всичко на мястото. Аз не бих ползвала анти-целулитен крем, поне не преди да се  уверя на  100%, че е безопасно.

# 16
  • Мнения: 1 053
Аз бях ка4ила само на корем.Мисля 4е вси4ко си е до организъм.2 мес след раждането си носех старите дънки,а месец след това и любимите ми дънки(размер S).Носех колан след раждането (нормално),прибра ми се бързо корема.Кремове ползвах по време на бременноста против стрии и овлажняващи ,но за мое голямо съжаление пак се нацепих по корема.Много е неприятно,но немога да го променя.Имам си бебка, тя е по важна Simple Smile.Ако е от зна4ение кърмех до скоро. Peace

# 17
  • Мнения: 860
Честито първо да ти е живо и здраво бебчето  bouquet и вие да се грижите за него Hug

Britt много добре го е написала - кърменето е важно първо за бебето и второ полезно за мама.
 Докато кърмех никакви диети, никакви ограничения и кг си намаляваха от само себе си. Носех кола - ДА на 20 ден го сложих аз съм секцио, после си купих по стегнат и след него по малък номер и пак стегнат и така цяла зима и на пролет/7-8 мес беше бебчо/ вече си влизах в дрехите, но те не ми стояха както исках, а корема все още не е същия Rolling Eyesи едвали ще стане....

Когато спрях да кърмя 10 месеца започнах да ограничавам храните и сега се чувствам добре, кг върнах но...нищо не е същото.

Докато кърмиш моят съвет е да не спазваш диети, за да имаш кърма, а когато приключиш с кърменето тогава тормози организма си колкото искаш, но сега недей. И кремове не съм ползвала, просто свикнах с новите си придобивки вече.
Кремовете бяха по време на бременноста, но резултат нулев.

Здравето преди всичко, не го забравяй.

# 18
  • Мнения: 9 436
Забременях 65кг,влязох да раждам 75кг
На изписването, бях махнала 5кг!
Два месеца по-късно достигнах желаните от мен 55кг,без каквито и да било усилия от моя страна Peace
Всичко е много индивидуално и най-вече до организъм Simple Smile

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Нареждат се нещата малко по малко. Не го мисли толкова. Ако кърмиш, отдай се сега на това. Диетите - после.
Аз носех колан, не съм правила упражнения. Blush Има какво още да се желае по отношение на корема, ама...
За килограмите - сега съм - 26 кг. в сравнение с това, което бях в 9 месец. Доста по-малко от преди да забременея.
А когато започнат игрите, бягането, гоненето по площадки - фитнеса ти е сигурен. Wink

# 20
  • Мнения: 18
и аз съм раждала секцио когато ме изписаха от болницата бях махнала 6 килограма и сега сам се закотжила на едни 57 и не мърдам и какво ли не правя ограничавам се и то бая и незнам какво да правя направо се вбесявам така пък преди да забреминея бях 45кг Weary но са минали само 2 месеца от както родих

# 21
  • Мнения: 134
Здравеите!Ако позволите и аз да се включа вав вашата тема-забременях 47кг родих 66 и излязох от болницата 55!В момента сам 48 така че искам да дам кураж на всички бадещи мами

# 22
  • Мнения: 485
Да кърменето също помагало за отслабването (е по около 1кг ама все е нещо ) smile3503
Родих също както всички тук - секцио ! качих 8-9кг ... около 2 седмици след раждането пробвах дрехи от преди  да забременея  newsm53 чак имам някои за леко стесняване. .. да не повярваш. 160см (и ли 165 см съм незнам с точност ) 56кг съм ... това за мен е идеално като се има на предвид че винаги съм била  smile3514 над 65 кг най- много 68кг.
Еее несъм се лишавала сега от нищо , но на мен безсънните нощи много ми се отразиха явно.Остана само коремчето леко да пребера ... еее не си давам чак толкова зор ... все пак съм раждала ! А най-важното за мен е не моята форма а моето слънчице да е добре !Те килограмите лесно се свалят ... Успех на всички мами и никой да не се отчайва ....  newsm51  love001

# 23
  • Мнения: 3 929
Качих 23 кг по време на бременността. С раждането свалих 7 кг, след около 5 месеца - още 6 кг. Кърмех и не съм пазила диети. От време на време правех упражнения, но не бях никак постоянна. Като проходи синът ми, свалих още 3-4 кг и оттогава ту качвам, ту свалям и не успявам да си възвърна формата и фигурата от времето преди да забременея, но въпреки това изглеждам добре и съм в добра форма.
Колан не съм ползвала, коремът ми се прибра за около 2 месеца. Но аз имам доста здрави коремни мускули и редовно правех коремни преси преди, по време на бременността, а сега - много рядко.
Кремове съм ползвала от време на време, но не забелязвам особен ефект.

# 24
  • Мнения: 571
Кaчих 8кг и ги свлих много бързо.Докaто я кърмех PeaceНо тов продължи сaмо 3 месецa.След,което зaпочнaхa проблеми и хормонaлни лечения.Пaк нaпълнях #Cussing outХодя нa фитнес не много редовно обaче.Внимaвaм кaкво ям и тaкa.
Колaн имaм но не бях хич изпълнителнa-дa съм го сложилa 5-6 пъти.Зa жaлост коремче си имaм,но то си до ген.Имaм и стрии,но кaкво дa се прaви.Не всички сме кaто нови след рaждaне Tired

# 25
  • Мнения: 136
Не винаги кърменето помага за отслабването. В някои случаи, като моя, даже напротив - напълнях. Кърмих само 3 месеца и след като спря кърмата, започнах да отслабвам, но имам още мноооого за сваляне  ooooh!

Качих 30 кг., свалила съм около 11-12, но и не бързам със свалянето - организмът си ги е трупал цели 9 месеца, не мога да очаквам за 2 седмици отново да стана кльощава  Peace

Не знам защо толкова много бързате с отслабването - около 6 месеца след раждането повечето жени все още задържат много вода, откъдето всъщност идват и повечето килограми. Не искам да те отчайвам, но в многото случаи раждалите жени възвръщат предишната си форма едва около първата година след раждането. Освен ако не се втурнат веднага във фитнес залата и не се подложат на строг хранителен режим  Whistling

А за антицелулитните кремове съм чувала, че не се препоръчват както за бременни, така и за кърмещи жени  bowuu

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мажех се с кремове против стрии , купих си колан , но го носих  малко.Не видях ефект от него , а и ми беше адски неудобен.Иначе аз качих малко килограми, които остввих в болницата.Остана отпуснатия корема, който и до сега си го имам.

# 27
  • Мнения: 1 305
Качих 23-24 кг, свалих при раждането 10 кг.  Десет дена след раждането без да се ограничавам и без нищо друго бях свалила още 5 кг, но другите оставащи кила ги свалих с много глад, след като спрях да кърмя.

# 28
  • Мнения: 444
Аз явно съм от малкото майки, които не са отслабнали при кърменето. Имах нормално раждане. Бях качила 15кг през 9-те месеца, прибрах се вкъщи с 8 по-малко. Следващите месеци обаче си качих още 4. Коремът ми се прибра без проблеми, но той и не беше много голям. Кърмих 6 месеца и след това намалих храната, тъй като кърмих през нощта по малко като се събуди Ния. Започнах да въртя и велоергометър. Преди 2-3 седмици спрях напълно кърменето и ограничих значително храненето. Вече успях да сваля 4 кг и съм оптимист, че ще си върна формата до 2 месеца. Бих посъветвала всички майчета да кърмят, докато могат, и след това да помислят за теглото си. Детето преди всичко! Hug

# 29
  • Мнения: 2 376
Аз само да вметна, че кърменето само по себе си не означава непременно човек да се тъпче. Вярно е, че сериозни диети въобще не са препоръчителни, но например може да се храним малко по-здравословно, да избягваме пакетираните храни и така.

# 30
  • Мнения: 2 478
Родих през пролетта и след 3-4 месеца вече влизах успешно, но не и задоволително в повечето си дрехи. Но следващата зима отново качих завидни килограми, които вече свалих и се чувствам добре.
За ненаднормено качване по време на бременност, възстановяването е в рамките на няколко месеца.

# 31
  • Мнения: 18
И как успя за толкова кратко време?Прави ли нещо конкретно?

# 32
  • Мнения: 705
Качих над 20 кг през бременността, 4 месеца след равдането вече ги нямаше. Само с кърмене.  bowuu Антицелулитни кремове не ти трябват, всичко ненужно просто изчезва като с магическа пръчка. Крърмене му е майката.  Laughing

# 33
  • Мнения: 18
да ама аз вече не кърмя за жалост трябва с нещо друго да пробвам

# 34
  • Мнения: 705
Лошо... Организмът именно с тази идея натрупва килограми, за да може да има достатъчно резерви, за да изхрани малкото. Трябват повече течности, но не и кой знае колко повече храна.
Деси, съвсем ли спря кърмата? Ако имаш поне малко, можеш да помолиш за помощ в кърмаческия.
Иначе не мога да си представя какви диети са нужни, за да сваля +20 кг  Rolling Eyes Сега пак съм си 50 кг и никой не може да каже, че съм раждала.

# 35
  • Мнения: 510
Всичко си е до натурата според мен. Аз качих 21 кг, родих нормално, в родилния оставих към 5-6 кг, след това за около 4 мес влязох във форма, но не предишната.Просто ми се прибра корема. Колан съм носила само 1- я месец след раждането. Кърмих доста дълго, това също играе роля за прибирането на корема. Сега съм 4 кг повече от преди да забременея,но то е защото нямам воля за режим, през ден ям по цял шоколад и така..Смятам, че като тръгна на работа нещата съвсем ще си дойдат на мястото.  Peace

# 36
  • Мнения: 18
да нямам вече карма аз преди да забреминея бях 45 а сега сам 57

# 37
  • Мнения: 1 558
Нищо особено не съм правила.Като спрях да кърмя преминах на по-лек хранителен режим и повече движение Peace.Не съм ползвала колани или каквито и да било мазила

# 38
  • Мнения: 6 365
За да не се ошишкам, щото нямам много движение, спазвам едно правило: бягам от нискомаслената храна като дявол от тамян. Гледам в храната ми да има достатъчно полезни мазнини, за да се чувствам сита. Да, и масло.

Така хем има материал за производство на мляко, хем не налитам на сладки и въглехидрати.

# 39
  • Мнения: 529
Снищо не съм се мазала,колан не съм носилаи пак си възвърнах фигурата.

# 40
  • Мнения: 2 447
Качих над 20 кг през бременността, 4 месеца след равдането вече ги нямаше. Само с кърмене.  bowuu Антицелулитни кремове не ти трябват, всичко ненужно просто изчезва като с магическа пръчка. Крърмене му е майката.  Laughing
Ела го кажи тва на моя организъм... Mr. Green Една година кърмих,и не само че не отслабнах,ами и качих...При това съм яла в съвсем допустими количества....
Така че,всичко си е до организъм...

# 41
  • Мнения: 81
Здравейте мами .Да ви попитам ,мога ли да ходя на фитнес в началото на бременността,и до кой месец горе долу.Защото искам да си взема карта за повече посещения в залата,а в същото време се мъчиме да зачена.Защото нали за 1месец файда няма.Помогнете ми със съвет Praynig

# 42
  • Мнения: 85
Аз съм от тези, при които кърменето не само, че няма ефект отслабване, ами даже надебелях. Като спрях да кърмя за 2 седмици свалих 10кг без диети. Но истината е, че докато кърмех мноооого ми се ядеше, особено сладки неща, а по принцип не съм чак толкова привързана към сладкото. И така и при двете ми деца. Само коремът си стои, въпреки, че правя коремни преси, мажа го. Като стана сутрин нямам корем, като пия кафе или хапна нещо се издува като балон. Борбата продължава.

# 43
  • Мнения: 705
Няма физиологична причина да се надебелее от кърменето. Напротив, изразходват се допълнително калории. А това, че си хапвате бързи въглехидрати (сладко), мазно и още кофти храна не е свързано по никакъв начин с кърменето на детето, а със собствения ви апетит и предпочитания.
тед, можеш спокойно да си ходиш и да запазиш физическата активност преди забременяването, стига да не ти създава дискомфорт, всеки лекар ще го потвърди.

# 44
  • Мнения: 444
нито съм прекалява с мазнини и сладко, докато кърмех, нито съм хапвала повече от обикновено. Качих 4кг, а откакто спрях кърменето- започнах да свалям доста бързо. Всичко е до ген според мен!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Колан, кърмене ,разходки, умерени упражнения и балансирана храна.
За 3-4 месеца бях о.к. Мазането с разни клепала, по-добре след
като приключиш с кърменето.Сега ще видим ,колко ще ми трябват.

# 46
  • Мнения: 81
благодаря зозима Grinning

# 47
  • Мнения: 96
Не очаквай чудеса или сваляне на кг без никакви усилия от твоя страна, според мен няма такова нещо.
Аз качих 33кг, свалих ги за 3.5 месеца, но започнах да спортувам /леко +гимнастика вкъщи/ 2 седмици след раждането и доооста ограничих видовете храни и количествата. Вече ям отново всичко, което ми се яде, продължавам със спорта, защото винаги съм спортувала, а и все пак ми се иска да си остана слаба.
Не съм кърмила.
Доколкото знам трябва и цикъла да се възстанови и да минат поне 3-4 цикъла за да се възстанови хормоналния баланс и организма да спре да задържа течности и да започне отслабването.

# 48
  • Мнения: 7 947
Има  Peace
Нито диета съм пазила, нито съм спортувала, нито съм се мазала или носила колани.
резултатът - наддадох по време на бременността 17 кг - от 45 станах 62. С раждането изчезнаха поне 4-5 кг. Корема остана поне 3-4 месеца, след секцио съм. Постепенно отслабнах, сега съм 48, тоест само 4 кг отгоре. Плюс по-широко дупе, което усещам само когато тръгна да закопчавам старите си панталони, плюс леко коремче, което аз си виждам, но другите - отричат да имам  Wink
Въпрос на структура.

# 49
  • Мнения: 866
Надали има някаква формула за възстановяване:) аз качих 16 кг, коремът ми се прибра седмица до 10 дни след раждането (само кожата беше по-грозничка от обикновеното:)), две седмици след раждането се теглих и бях с 10 кг по-малко. Сега съм само с 2 отгоре, коремът си ми е плосък като преди ... не съм слагала колани, не съм се мазала с нищо, не съм правила упражнения. Пожелавам на всички скорошни мами бързичко да се възстановят:)

# 50
  • София
  • Мнения: 67
Оооох, болна тема!
Качих 28 кг. До момента съм свалила 26. Корема ми се прибра едва този месец. Иначе си бях като бременна в 4-5 месец. Не съм спазвала диети, нито пък хапчета съм пила. Моя близка отслабна с капсули - някакви китайски. 

# 51
  • Мнения: 200
Е май само аз правя изключение. Бременноста ми беше с усложнения и до 5 месец бях отслабнала 18кг. След сериозните препоръки на лекарите и положените усилия от моя страна успях да си върна свалените кг. и да добавя още 14кг. Дотук добре, родих със секцио и се заех да влизам във форма - с кърменето не се получи но въпреки това с режим на хранене и домакинстване свалих около 15кг. до момента в който ми се възстанови цикъла. И тогава започнаха ужасиите. Болки, контракции преди всеки цикъл, в пъти по силни от тези при раждането. Припадала съм от болка. Тествах хормоните всичко беше в нормални граници, но за всеки случай ми приложиха някакво хормонално лечение. Да доволна съм че болките понамаляха значително, но кг отново отидоха много на + и в момента отново се боря с онези 30кг в плюс от бременността.
Това което мога да те посъветвам е да бъдеш стриктна последователна в режима и спорта след раждането, но най-вече си осигури спокойствие и подкрепа на хората около теб.
Спокойствие и много любов и подкрепа и формата се връща неусетно, поне така беше при мои приятелки. Успех.

# 52
  • Мнения: 7 947
С подкрепа и спокойствие не се отслабва ooooh!
Това си е структура, ген, предразположение и т.н. Който се борят със спорт и диети.

# 53
  • Мнения: 2 960
Формула за гарантиран успех едва ли има-всичко си е ген ...и туй то.
Има обаче упорити млади дами ,които още в началото се хващат в ръце ,правят здравословни диети ,двиението също е важно...и така с постоянство успяват да постигнат желаното.
Има други пощадени от съдбата дами ,които качват по малко килца и от самосебе си те изчезват след раждането ,после малко спорт ,здравословно хранене....и успяват да си върнат старите"мерки и теглилки".Аз за радост и съм от втория тип-качих 8 кг ,като на магия изчезнаха след раждането ,коремът ми се прибра много бързо ....и така Peace

# 54
  • Мнения: 96
Аз също си мисля че всичко е до ген и двете ми бремености качих много с първата 28 кила ,но си похапвах бая,с втората 30 кг ,но не съм се хранила много ,все ми беше лошо на стомаха после имах киселини,,нямах тези отоци които имах с първата ,но това е положението и се примирих.Завиждам на всички които могат да качат по 10-15 кг и да се възтановят след това за 2 месеца ,но на мен ми отнема повече време ,но все пак си струва и аз не съжалявам за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт