Водно легло

  • 20 389
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Интересно ми е дали си заслужава. Някой да има?

Какво разбрах аз четейки:
1.Хубавото е, че е ергономично, анатомично и др. и така да не изпитваш болки в гърба и врата.
2. Антибактериално, антиакарно и подобни е т.е. хигиената му е на високо ниво
3. На мен лично това, че се охлажда и отоплява ми харесва
4. Въпросът е колко струва това отопление и охлаждане. В Уикипедиа видях, че може да е 500-2000 киловата в час за година. В български сайт за конкретено легло беше 1киловат на ден
5. Имат някои 15 години гаранция и  се твърди, че минимум 30 години може да се ползва (6000 лева)
6. И все пак нищо не пречи да се случи теч, нали...даже ако ти случайно без да искаш нещо го ръгнеш
7. Имало нещо за налягането на пода като отрицателно, защото легло 160 x 200 x 020, примерно ще тежи около 640 килограма, но това не е кой знай колко важно май, защото все пак пълна вана пак не е малко. Не знам зашо точно го съобщават в Уикипедиа като все пак след това казват, че не е толков аважно
8. най-важното е, че са доста скъпи 1000-6000 лева

Та дали си заслужава толкова скъпата цена  или ако имате да посъветвате за други водни легла, защото аз видях само три сайта

http://www.waterbeddiscount-bg.com/products.php?cid=1
http://aquamedlux.eu/index.php?page=Products
http://vodni-legla.eu/deluxe.html
тук няма цени...даже почти нищо не пише

просто се чудя имайки предвид всичко това дали си заслужава сериозна жертва от да кажем тези 6000 лв.все пак ако наистина държи 30 години, а същевременно не задържа мърсотия

# 1
  • Мнения: 211
На времето преспахме в 1 хотел,за по-романтично  smile3511 Такова разочарование..................от водното легло,добре че сме изобретателни.За мен не си струва,но сега може да са по добри,не знам.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Свекърът ми беше купил такова легло, на цена на една гарсониера навремето с идеята, че е удобно, хладно и ще им спести ток. Те живеят на горещ и влажен климат. Е, нито е удобно, нито е хладно, пробвах го. Не си струва. Купи си нормално легло с матрак, който ти е удобен. Задължително го пробвай преди да го купиш!

# 3
  • Мнения: 131
НаШ приятел си купи, Ще го продава. Неудобно за спане е и сега се мести в друг апартамент, източи водата и го захвърли. Но неговото не беШе и скъпо, може да има и по хубави. Но и според един добър матрак е за предпочитане Peace

# 4
  • Мнения: 9
На времето преспахме в 1 хотел,за по-романтично  smile3511 Такова разочарование..................от водното легло,добре че сме изобретателни.За мен не си струва,но сега може да са по добри,не знам.

В България ли е бил този хотел и ако да - може ли да напишеш кой е?
Simple Smile
отдавна искам да заведа половинката на хотелче с водно легло

# 5
  • Мнения: 49
Моя приятелка в Германия спи на такова легло, но само заради приятеля си. Е. след 7 години вече е свикнала, но ми каза, че не й е никак удобно!
Единственото, което малко е подобрило положението, е това, че са сложили отделни матраци, ако правилно си спомням - ако съм казала глупост, извини ме.
И да, приятелят й го е купил именно заради характеристиките му - според него е много по-здравословно да се спи на такова легло.

Аз не бих си взела, макар и да не съм го пробвала. Просто ще ми омръзне в някакъв момент. Обичам да размествам, ако мога да си позволя и да сменям по нещичко.
Желая ти успех в избора

# 6
  • Мнения: 4 401
Преди години спахме в едно хотелче във Владая/до София/ и там имаше водно легло.Не съм впечатлена,чувстваш се ....странно.Информацията ми е от преди повече от 4 г.
Виж тук;
http://www.velikoturnovo.info/id-262/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80

# 7
  • Мнения: 211
В Гърция,бяхме.Не ти го препоръчвам.

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Ще следя темата,че половинката иска такова легло да си взимаме ooooh!

# 9
  • Мнения: 68
Не си заслужават тия водни легла-случи ми се веднъж,цяла нощ не мигнах.
Ако по някаква причина ми се наложи да давам 6000лв. за такова легло,предпочитам да си спя в колата... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 999
Наследихме такова легло, купувайки един претенциозно луксозен апартамент. Дори и една нощ не можахме да спим на него. Мъжът ми тежи 120 кг., а аз - 50. Като легна той на едната половина, неговата част потъна надолу, а аз се оказах на един хълм, при това доста стръмен, та чат-път се катурвах от него. В по-голямата част от времето бях навряна плътно до съпруга си, но се случваше и да се преобърна към другия край и да падна на пода. При всяко движение на спящия до мен ту пропадах надолу, ту се възнасях нагоре. С една дума - едвам запазвах равновесие върху билото на моята част от дюшека. Все едно бях на нестабилна лодчица в много бурно море. Да не говорим за шума от припляскване на водата. Колкото и плътно да е пълен матрака, все има движение на течност и това се чува, особено, когато си легнал с ухо, долепено към повърхността му.
Посред нощ се изнесохме в хола и спахме на диваните, а на другата сутрин по спешност се затътрихме по магазините, за да си купим нормален матрак.
Децата много му се радваха, приеха го като голям батут и направо ми ставаше лошо, като си представех, че цялата тази маса вода може да се ливне на пода в спалнята! Водата вътре се примесва с разни препарати, за да не блатясва, но, когато започнахме да я източваме, щяхме да повърнем от вонята. Добре, че жилището беше на първия етаж, та проточихме един дълъг маркуч от матрака до канала на тротоара. Да не говорим, че това чудо тежи половин тон и е абсурд да се чисти под него - събират се всякакви боклуци, които може да се премахнат единствено при смяна на водата. А това се прави не по-често от веднъж-два пъти годишно.
Не бих повярвала на никого, който твърди, че му е удобно да  спи на такава дивотия.

# 11
  • Мнения: 101
За тези водни легла съм чувала добри неща, ама да не казвам голяма дума, защото не съм изпробвала лично.

# 12
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Веднъж съм спала.....ужасно беше, цяла нощт чувах едно "клюмкане и кламбучкане " на водата под мене  ooooh!

# 13
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
В магазин на тази фирма - http://mebel-dizain.com/  съм виждала, че продават. Там сигурно дават и да се полегне  за проба Laughing

Общи условия

Активация на акаунт