50% такса за детска градина

  • 11 681
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 965
ми по акт за раждане- първи и втори близнак Tired

Тцъ.
При нас Кика е първата, но те са си избрали по азбучен ред и намалението е за нея, а Еса е на пълна такса.


НАН, не важи за кухнята.

# 61
  • Мнения: 3 740
НАРЕДБА за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=24
            Чл. 19.  (Изм. - Решение № 2 по Протокол № 50 от 24.03.2003 г.) За ползване на детски ясли и детски градини се събират от родителите или настойниците следните месечни такси:
Б) целодневни - 40,00 лв.
   Чл. 20.  (1) Не се заплаща такса за:
              3.  (изм. - с Решение № 11 по Протокол № 52 от 12.05.2003 г., изм. - с Решение № 111 по Протокол № 71 от 23.02.2006 г.) трето и следващи деца на многодетни родители.
           Чл. 21.  (1)  (Изм. - Решение № 2 по Протокол № 50 от 24.03.2003 г., Решение № 11 по Протокол № 52 от 12.05.2003 г.) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за деца на самотни родители, деца, единият от родители на които са редовни студенти или отбиват редовната си военна служба.
            (2) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление. Когато децата са повече от две, таксата се заплаща с 50 на сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.

Чл. 22а. (1) За ползване на детски кухни се събира дневни такси в размер ма 1,00 лв.
            (2) Таксата се заплаща с 50% намаление за:
     4. Трето и следващи деца на многодетни родители, когато са отглежданив едно и също семейство.

# 62
  • Мнения: 2 839
При нас пък кухнята е по-евтина, ако 2 деца са записани. По принцип цената на купона е 1,20, за нас беше 1лв.
Но за това едва ли има закон де  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 400
Отначало беше 50% само ако и двете деца са в едно и също детско заведение, но вече не. От миналата година плащам половин такса на малката защото е второ дете. Не са ми искали нищо друго освен актовете за раждане на двете деца и молба, която попълних на място.
Между другото - ако наистина искаме да сме като ромите, предлагам да започнем от там - да понародим по 5-6 дечурлига и да не се женим и да си караме само на социални,а?
Не мога да разбера - защо се чувствате онеправдани ?
Самотни майки ли сте или не сте?

# 64
  • Мнения: 7 640
При нас пък кухнята е по-евтина, ако 2 деца са записани. По принцип цената на купона е 1,20, за нас беше 1лв.
Но за това едва ли има закон де  Mr. Green
а при нас казаха, че няма намаление #Cussing out

# 65
  • Мнения: 1 320
Направи ми впечатление , че и за близнаци няма намаление . Приятелката ми ползваше намаление , защото се води самотна майка , а не заради близнаците. Wink

# 66
  • Мнения: 2 839
Мисля, че решенията за кухните се взимат на ниво Община. При нас също нямаше намаление в началото. Въведоха го преди около година, занесох копия от актовете на децата, включиха ни в списъка и от там нататък таксата ни падна.
Веднъж и ние във Варна да сме с превилегия повече  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт