За или против котка в къщи, когато има малко дете?

  • 20 043
  • 192
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Кажете си мнението дали трябва да има котка в къщи, особено когато детет е бебе. Аз съм чувал, че е много опасно- когато детето спи, котката може да легне върху лицето му и да го задуши. Освен това косми и други такива пак са си проблем.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Аз принципно съм против затварянето на животни в и без това малките ни апартаменти. Конкретно за котките са опасни още преди забременяването тъй като са преносители на токсоплазмоза. Освен това космите им са алерген, водещ до дихателни и кожни проблеми. Съществува и риск от одраскване. Разбира се всичко това може и да не се случи, но аз лично не бих поела този риск.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм ЗА, при положение, че се внимава, всякакви опасности са минимални.

# 3
  • Мнения: 96
Аз принципно съм против затварянето на животни в и без това малките ни апартаменти. Конкретно за котките са опасни още преди забременяването тъй като са преносители на токсоплазмоза. Освен това космите им са алерген, водещ до дихателни и кожни проблеми. Съществува и риск от одраскване. Разбира се всичко това може и да не се случи, но аз лично не бих поела този риск.
Въпреки, че живея в къща те подкрепям напълно!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
ами най-добре никакви животни да няма в къщи докато е малко бебето,но пък ако си имате от преди какво - да го хвърлите ли.
Ние имаме коте от 4.5г.   и детето расте с котарака.Той е персиец и съответно доста космат - сега го подстригваме и сресваме редовно,за да има минималко количество косми.Освен това пускам прахосмукачка абсолютно всеки ден ,понякога и по 2 пъти - не са само космите,разнасят се и камъчета от тоалетната му и не мога да си позволя да оставя детето да ги пипа или лапа.
На котето забранихме да влиза в спалнята,където спи и детето - та опасност да му влезе в креватчето няма,но и мисля че това е силно преувеличено.
Много зависи от животинката и характера и .Моето коте е невероятно добро,чак прекалено.Не е хапал и драл никой до сега.Жоро го дърпа за опашката и козината редовно и то милото седи стъписано и чака някой да го "спаси",да не говорим,че го замерва и с играчки -това му е любимо забавление и ни е голям проблем.Той още е малкък и така си изразява радостта към животинката - като го стиска и бие(а казва,че го гали и гушка).
Та като цяло съм против малко дете и животно заедно ,но   така се получи при нас,че имаме и двете. Laughing

# 5
  • Мнения: 2 448
Против съм, освен ако не става дума за къща с двор и тя да се помещава навън.
Само като се сетя каква миризма има в апартаментите с котки, и бебе да няма, пак съм против. Тези дето гледат котки ще кажат, че не мирише , ама те са свикнали явно или пък обонянието им е по слабо.
Подкрепям и напълно мнението на antonia .

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Много против!Имали сме котка в апартамента, добре, че беше за кратко.Не бих позволила в къщата ми да влезе такова животно!

 Най-малката причина - котката се привързва към дома, кучето към стопанина си.Никога не можеш да имаш истинско доверие към котката, макар, че ти ще я храниш.Какво остава за чувствата й към детето ти?!

# 7
  • Мнения: 1 155
Против съм!  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
да зависи от животинчето ,но в нас наистина не мирише!Не защото си е мое,всички който са идвали в нас с учудване го казват.Дали заради ежедневното ми чистене с прахосмукачка и парцал и редовно чистене на тоалетната, не знам ,но е факт.Когато имахме куче обаче миришеше много, SadЕдна приятелка това се смееше,че у тях има рибки и мириша,а у нас не с коте. Laughing
Но сме имали сиамка преди доста години,която като се ядоса пикаше и акаше на спалнята - малко я изтърпя майка ми тогава.
За това мисля,че е до животинка,но пак казвам по принцип съм Против.
Биляна,ние сме сменили 4 квартири от как имаме коте и котето ни е привързано към нас!Оставим ли го на свекърите (да идват у нас да го хранят само докато сме на море примерно) ,то почти не яде докато не се приберем.

Според мен пък или изобщо не трябва да има коте(най-добре) или да е в апартамент.За децата са много по-опасни дворните котки.Аз не давам на детето ми да гали котета навън.В апартамента седят само там и хаправ само храна от консерви ,ваксинират се редовно и нямат никакъв досек до зарази!А дворните котет хапват и какво ли не и ходят къде ли не ,а трудно ще спрете детето си да общува с любемаца.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Абсолютно против! Naughty

# 10
  • Мнения: 1 749
Самата котка не мирише. Laughing МИрише й тоалетната,ако не се изчисти.

# 11
  • Мнения: 5 393
Против съм.

# 12
  • Мнения: 2 011
Абсолютно съм Против! Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Твърдо против съм.

# 14
  • Мнения: 718
Против. Сладки са ми животинките, обаче като видя собствениците им, покрити от горе до долу с косми, изпадам в ужас, че може да ми пипнат бебето  Tired Може и от хормоните да съм станала прекалено предпазлива...Само да не се засегне някой  Peace

Общи условия

Активация на акаунт