Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (10)

  • 104 700
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
nikolovi , прасето е щастливо, че е било полезно   Grinning

Аз съм в грипна ваканция, която според мен е абсолютно ненужна, но лудостта, която цари, не ни подмина и нас  Confused
Преди час бях при лекарката, която ми води ЖК. Видях бебо! И на снимки го имам  Grinning Обаче бебо не ни позволи да видим пола  Crossing Arms Всичко е окей и сега съм доста по-спокойна!
дали да не си купя ехограф  Crazy

пазете се и до скоро!

# 46
  • София/Варна
  • Мнения: 1 433
mimimibg има Хашимото с хиперфункция-увеличена и с хипофункция-намалена.
Зависи от стойностите на ТСН. А аз от скромните си познания си мисля, че Хашимотото се определя дали го имаш или не от стойностите на антителата и от някакви промени в структората на жлезата/но това не го разбирам много/ На мен ми сложиха такава диагноза при МАТ 70-80 пъти над референтните граници и ТСН 2 и малко. Т.е. имам си Хаши и произвеждам промишлени количества антитела, но за сега не е нито хипо нито хипер.

# 47
  • Мнения: 776
Тереодита на Хашимото намалена или увеличена фунция на жлезата е?

Може да бъде хипотиреоидизъм , т.е. намалена функция на жлезата или хипертиреоидизъм, т.е. увеличена функция на жлезата. На първа страница има информация, а ако се интересуваш повече от хипер функция ето ти едно линкче:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261950.0

Прасунчо  Hug и моето първо дете на видеозона стоеше с гръб към нас, та чак като се роди разбрахме пола. Личи се, че от малко си има собствено мнение  Heart Eyes

Герундия писали сме едновременно  Hug  bouquet

# 48
  • София/Варна
  • Мнения: 1 433
прасунчо завиждам ти за грипната ваканция. При нас няма за съжаление. Синът ми всеки ден ходи на училище с маска, която не знам колко работа върши. От клас 32 човека вчера са били 13. Според мен трябва да ги пуснат няколко дни. Така е абсолютно безмислено да разнасят само бацили.

Писана верно сме писали заедно Grinning Laughing

# 49
  • Мнения: 187

дали да не си купя ехограф  Crazy


 newsm62  newsm62 newsm62 Прасунчо, искрено ме развесели....  newsm51
То наистина ти се иска 24-часа да го наблюдаваш, особено когато хълца или се върти насам-натам... Пази се и ти!

# 50
  • Мнения: 775
Да сте живи и здрави всички и никакви грипове! Hug
Чудя се да си взема ли рибено масло с вит. Д и по-точно се чудя кое да избера...

# 51
  • Мнения: 781
Момичета, а вие къде си правите изследванията. Мен д-р Райков ме праща в лаборатория Статус.  Ако някой е ходил там  искам да питам заплаща ли се там нещо като ти взимат кръв?

# 52
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Момичета, а вие къде си правите изследванията. Мен д-р Райков ме праща в лаборатория Статус.  Ако някой е ходил там  искам да питам заплаща ли се там нещо като ти взимат кръв?

само в тези лаборатории ходя. Ако си по ЗК се заплаща само 2 лв такса. В противен случай - ТСХ е 13 лв + 2 лв такса, анти телата са 16 лв.

момичета,  Grinning
пазя се, пазя се. От сутринта съм изпила сигурно 1л чай с мед и съм изяла поне 1кг портокали. Продължавам  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 781

само в тези лаборатории ходя. Ако си по ЗК се заплаща само 2 лв такса. В противен случай - ТСХ е 13 лв + 2 лв такса, анти телата са 16 лв.

Ами той ми даде едно като направление....а, даже така си пише......май много тъпи въпроси задавам  smile3511 ама такава изперкала съм станала

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
nikolovi , д-р Райков какво ти даде - направление по ЗК или една мед бележка?

# 55
  • Мнения: 781
прасунчо , прилича на направление, едно такова напечатано и отгоре пише- "направление за медико-диагностична дейност"
Ох, вече ме хвана срам с мойте тъпи въпроси  Blush

# 56
  • Мнения: 74
Да сте живи и здрави всички и никакви грипове! Hug
Чудя се да си взема ли рибено масло с вит. Д и по-точно се чудя кое да избера...
чела съм, че Ескимо 3 е добро, пих го преди да забременея, тогава се опитвах и да отслабвам. Имаше ефект Peace.

# 57
  • Мнения: 256
Здравейте момичета,

Днес вече ми сложиха диагноза - автоимунен тиероидит с повишена функция. Бях на консултация при д-р Ценова във ВМА. На ехограф се видяха дифузни изменения на паренхима. Изписа ми пропицил и цефасел.
Все още съм объркана и афектирана от цялата тази история. Още повече, че много се надявах скоро да забременея, а явно това ще се отложи до второ нареждане (ако изобщо стане).

В понеделник имам час при д-р Начев, а за д-р Катя Тодорова, казаха по телефон  че до края на годината няма свободни часове.

Момичета благодаря, че ви има  Hug

# 58
  • Мнения: 775
Мерси Мечо Пуух, като гледам не е и много скъпо, ще взема да си взема.

# 59
  • Мнения: 776
Venus Doom, ще ти трябва известно време, за да свикнеш с мисълта, че имаш Хашимото, нормално е да си объркана, дори разстроена, това е т.нар. първоначален шок от научаването на диагнозата, после всичко ще си дойде на мястото. Hug Няма причини да не забременееш, опитай се да се настроиш положително, а не отрицателно. Много от момичетата в темата изчакват удобния момент, т.е. когато им каже ендокринолога, забременяват и успешно износват и раждат бебета, като си следят редовно ТСХ и си пият предписаните лекарства. Важното е, да си при добър специалист, който да ти назначи адекватна доза преди забременяването и по време на бременността. Съжалявам, че нямам опит с докторите, които си изброила, защото съм от Пловдив, за тях другите момичета могат да ти кажат. Цефазела го пих 6-7 месеца, сега почивам и пак ще го почвам. За пропицила нямам информация. Това , което със сигурност мога да ти кажа е, че трябва спокойствие, избягване на стреса и положителни настройки, доколкото ти е възможно. Аз правя каквото мога по този въпрос и знам, че понякога нещата не зависят от нас, но все пак продължавам да опитвам. Не се тревожи, всичко ще бъде наред, убедена съм. Щом искаш бебче - ще го постигнеш! Ние ще ти помагаме както и с каквото можем  Simple Smile    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт