Киста

  • 829
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте,

При последният ми преглед ми откриха киста на яйчника и докторът ми назначи прием на противозачатъзни (Марвелон) и контролен преглед в началото на следващия цикъл. Междувременно около 10ия ден на настоящия цикъл ми се появи кафеникаво течение, примесено с малко кръв. Дали е възможно това да е в следствие на спукване на кистата? Зная, че ще получа информация от лекаря си, но нямам търпение до следващата си визита. Ще се радвам, ако момичета, които са предприемали подобно на моето лечение споделят как е минало при тях.

# 1
  • Мнения: 1 335
Зацапването, за което пишеш най-вероятно се дължи на хапчетата. Пише го и в листовката - че е възможно извънменструално кървене, което може да продължи до три месеца от започване на терапията.
Не мисля, че течението се дължи на спукване на кистата. Него едва ли ще го усетиш.

# 2
  • Мнения: 84
На мен ми се е случвало, когато съм с киста и без противозачатъчни да имам такова течение. Болката беше много силна и зацапването също, почти си помислих че кистата се е спукала сама  но не беше. На прегледа се установи че си е там. Според мен се беше опитала да се спука с движението на хормоните но не беше успяла.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Когато се спука киста , няма как да изтече през влагалището, изтича в малкия таз- дъгласа и от там течността се резорбира. Течението ти е от марвелона.

# 4
  • Мнения: 366
Не искам да Вилизам в пререкания, но може ли преди някой да реши да пусне подтема да се поразрови и да види, дали случайно няма подобна! Вече има поне 3 теми за кисти и то на първа страница на темата.
Извинявам се, но смятам, че не е редно кой където го засърби и веднага да пуска тема!
Съжалявам, ако съм обидила някого.

# 5
  • Мнения: 50
Доре, благодаря много, има резон в това, което пишеш, а на мен анатомичните ми познания куцат.

arcana мерси и на теб!

sapfira_101, при мен няма болка, само от Марвелона ми се гади. Как се справи ти с твоята киста след като противозачатъчните не помогнаха?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 016
1fairy с отворена коремна операция или лапароскопия за съжаление когато кистите не се махат с противозачатъчни. Но в 90% от случаите противозачатъчните помагат.

# 7
  • Мнения: 50
kene  Hug  bouquet Hug мерси, мила!

Общи условия

Активация на акаунт