да се радвам ли?

  • 1 304
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 703
Здравейте мамчета!
Чудя се дали да бързам да се радвам за това, което се случи вчера Thinking
От началото на втория месец естествено по съвет на педиатър / тогава бях в Сливен и нямах Нет/ започнах да дохранвам. Когато се прибрах и имах достатъчно време и инфо разбрах каква голяма грешка съм направила. Тогава започнаха усилията ми- непрекъснато цедене, готовност да кърмя по-често/ в началото трудно, защото бебо си беше свикнал на режима и на получаваните мл/, намаляване на количеството добавка, пиех рицинус, чайове, бирена мая. Та  вчера през нощта се събудих в 3 часа, гърдите ми бяха на камък, скочих веднага, защото бебо не даваше признаци да се буди да яде и почнах да цедя. Изцедих само 100 за да има за него като се събуди, това стана в 4 и доизцедих после още 20. Оттам целия ден карахме само на кърма, като даже не съм го кърмила на 1-2 часа, а паузите си бяха както обикновено по около 3 часа.
Не беше нервен, не плачеше, а когато давах шише не го искаше. Следобед само и му дадох от изцедената през нощта кърма- не и се разсърди.
Чудя се, защото стана в един ден/ дотук на всяко кърмене сме дохранвали- къде повече, къде по-малко/, а не постепенно / въпреки, че усилията ми са от време/ дали е само временно явление и как да го запазя. Приветствам толкова полезните ви съвети!
ПС. Днес пак сме така- изяде си всичко в 3, после в 7 пак и преди малко му дадох пак / в 8.30/ преди да си легне за сутришната дрямка. Спокоен е!
А последно да кажа, че чуството на вина, че го държа гладен не ме оставя и си мисля, да не просто от постоянно гладуване вече да губи интерес. Възможно ли е или се психясвам newsm78
Благодаря ви за всичко! Ако успея, дължа много на вас Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебе на вашата възраст съвсем ясно ще даде да се разбере,ако е гладно Grinning Така че радвай се - постигнала си наистина страхотен успех Grinning Браво за куража и упоритостта ти Grinning
Не е нужно да правиш нищо повече от това просто да си кърмиш бебо честичко(не чакай да си иска,а предлагай през около 2,5ч,ако сам не покаже признаци - ако не е гладен,само ще сукне 2-3 пъти и ще откаже) и да не се притесняваш Grinning

# 2
  • Мнения: 367
Браво на теб.  Hug И аз мисля, че ако е гладен ще плаче и ще  разбереш. Щом си спинка въобще не се притеснявай - всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 35 961
Браво, Мона! Да преди 2 седмици и аз живеех в непрекъснат ужас дали наддава добре, но вече съм спокойна и дори някоя седмица да не наддаде достатъчно, няма да си го слагам на сърцето Simple Smile убедена съм, че после ще навакса Sunglasses още повече, че намерих картона на каката и тя на 3 месеца е била кило повече, а се роди 100 гр. по-малка! а когато са гладни - наистина се разбира Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 771
   newsm10Когато човек знае за какво става въпрос и знае какво иска и не му липсва упорство постига успех. Имаш моите поздрави smile3501.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
 smile3501 newsm51 Браво!
Изобщо не е гладен. Щеше да разбереш ако е така... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 980
Браво, продължавай с честото кърмене и всичко, което си правила до сега! ... без добавката, де! Който е упорит - успява, браво.  bouquet

# 7
  • Мнения: 703
Мерси момичета! Страхотни сте! Hug
Удържахме и вчерашния ден, целия, слава богу, по същия начин Mr. Green
Сега се тревожа обаче, че два дни не е акал. Дали се дължи на факта, че кърмата се усвоява по-добре или просто е от гладуване Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 915
Едва ли гладува детенцето - щеше да опищи всичко.  Simple Smile
Кърмата наистина се усвоява добре, дори някои бебета не акат по 1 седмица.
Нали си пишка по памперсите редовно?

# 9
  • Мнения: 703
Ами да, мисля, че си пишка. Да си кажа честно доста се дзверя понякога докато разбера един памперс мокър ли е, но като ги опипам разбирам. Колко мокри трябва да са? Към 6-7 добре ли е? Интересно е, че някои от памперсите са доста мокри / и леко жълтакави /, а други, както казах трудно разбирам. Но ще следя по-сериозно и това!

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
6-7 мокри памперса за 24 часа е направо идеално - въобще няма от какво да се притесняваш(ако не даваш допълнително вода),съвсем достатъчно му е на детето Grinning

# 11
  • Мнения: 703
Минават повече от три часа откак яде за последно, а не се е събудил още.  Shocked
От толкова време опитвах и се молех това да се случи, а сега просто не мога да повярвам.
Нали не компенсира глада със сън ooooh!
Хедра, не давам вода!

# 12
  • Мнения: 35 961
не се притеснявай, Яна ми е правила дневен интервал от почти 4 1/2 часа! после наваксва Simple Smile

# 13
  • Мнения: 703
А да питам- колко време след като спра да пия Рицинус-а не мога да консумирам "забранените" за хомеопатията неща?
И днес удържахме newsm44
Ама то всъщност ще стане ясно на консултацията!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
"Забранените за хомеопатията неща" можеш да си ги отбраниш веднага, ако смяташ че резултата, който си търсила е налице, т.е. кърмата ти се е възстановила. По принцип тези забранени неща просто антидотират - спират действието на лекарството, но ако ти така или иначе си го спряла - няма проблем да цъкнеш едно кофеиново кафенце или да си измиеш зъбите с Фрешминт Wink

# 15
  • Мнения: 703
 smile3521Точно това ми се иска да цъкна- едно кофеиново кафенце morning мммммддддаааа! Иначе съм на последната опаковка рицинус- четвърта- мисля да не прекалявам, пък резултата ще се старая да го поддържам само с чайове.

# 16
  • Мнения: 703
Сори, че пак си връщам темата, ама имам още дна питанка:
Трябва ли да се доизцеждам след всяко кърмене?
Положението е такова, че вчера сме се хранили 10 пъти, а вечерта в 23 се изцедих, защото след храненето в 20.30 той се буди чак през нощта и аз неможах да заспя от препълване. Та това прави 11 пъти. Докато дохранвах се доизцеждах на абсолютно всяко кърмене- 3 пъти да стана през нощта да го храня- 3 пъти цедя ooooh! Писнало ми е яко!
Ама ако кажете, че трябва...
Сега на моменти яде на 1 1/2 часа, докато го накърмя и докато изцедя и то- хоп време за другото хранене, ама да не се оплаквам, защото вие това го знаете, пък и най- важното е, че аз съм мноооооого хепиииии, че сме само на кърма newsm68 newsm44
Както съм казвала- дължа го на вас /няма да изброявам, за да не пропусна някой, ама вие си знаете!/  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 586
Както си тръгнала, от недостатъчна лактация ще вземеш да си докараш хиперлактация вече Simple Smile Няма нужда да се цедиш при описания начин на хранене, кърмата се е регулирала. Постепенно намали и спри съвсем изцежданията, ако не успееш да го направиш от раз (поради напрежение в гърдите).

Браво, много добре се справяте! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 703
Вчера сме се хранили 13 пъти ooooh! А тая нощ яде в 0, 3, 6 и после в 8  ooooh!
Не че се оплаквам, ама горе-долу докога ще продължи така, че съм  леко Tired

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе няма да те успокоя - ей това е нормалния ритъм за детето Grinning
А докога така - ми и аз не знам,мойто вече бори десетия месец,пък все така си суче Grinning Ама свикваш - ако това те утешава Laughing

# 20
  • Мнения: 703
Ох, Хедра, успокояваш ме, защото аз веднага почвам да си мисля, че е супер гладен и не му стига. Много съм се притеснила пак... Sad
От два- три дни, като се наяде в 6 и почва едно пищене и не иска да спи и не иска. Досега се преборвах и след около 1/2 час рев заспиваше, но днес пищя 1 час и половина и накрая станах. След като му направих тоалета и го нахраних пак в 8 веднага заспа и така вече 2 часа.
Днес мисля да се обадя на педито и да отидем да го претеглим, но пък се притеснявам какво ще ми каже тя, ако не е наддал добре. Но пък трябва да се успокоя, че е наддал, защото освен всичко друго за 10 дни ми е акал веднъж и то малко...Ще се побъркам вече...А и дълго стана. Какво да правя?

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай,иди да го премерят,за да се успокоиш.С акането знеш как стоят нещата - изцяло на кърма може да акат веднъж на 10 дена и стига да е с нормална консистенция и да не причинява проблем на детето,всичко е ок.Възможно е от коремчето да е плакал толкова тази сутрин - хайде дано да е напълнил здраво памперса,като се събуди Wink
И да пишеш след меренето как сте Grinning

# 22
  • Мнения: 703
Ох, благодаря ти! Hug
 Обадих се на педката- ще отидем следобед. Каза, че най-вероятно са зъби Shocked Дано това да е, щото ако ми каже, че не е наддал да не стане 2 напред, 1 назад Sad
Иначе от сутринта е спокоен- спа 2 1/2 часа и сега е увиснал и прицоцква приспивайки се пак!
Ще пиша после, да!

# 23
  • Мнения: 703
Наддал е много малко- около 100гр за 3 седмици, но кантара беше различен така, че може да са малко повече или малко по-малко. Колкото и да са обаче са малко. Иначе каза, че го мъчат зъби и оттам е проблема и в началото, като видя колко тежи каза, че не е проблем и другия месец ще навакса, ама като пита дали давам пюрета и като казах, че сме само на кърма се почна #Cussing out
Наистина се чуствам сектантка понякога- в смисъл, че никой / освен в този форум/ не разбира и не подкрепя това което правя. Предния път беше като ме питаха колегите в клиниката дали давам сокчета и като казах " не" пак беше същото.
Незнам дали ще удържа да не почна да захранвам...Каза, че задължително трябва да почна с картофено пюре, защото на детето не му стига и гладува. Казах, че не показва признаци на глад,ама тя си знае- 6 кратно по 130мл и такивата...
Много ми помагате, ама като не стават нещата какво да правя?
Зор голям, понякога така ми писва Sad

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вместо да се успокоиш,само нови притеснения Sad
Няма да те агитирам - ти сама ще решиш какво да правиш,ще кажа само последното,което можеш да направиш като начин да се увериш теб самата,че детето получава достатъчно кърма - махай памперса утре,останете по дрешки и брой напишканите панталончета - като стигнеш до 8 броя,слагаш обратно памперса и забравяш за недостатъчната кърма,кантари и прочее.Ако се притесняваш да не настине,можеш да направиш друго - слагаш сух памперс и в него - суха салфетка.После през около половин час проверяваш дали е намокрена и ако е,сменяш със суха,за да можеш да следиш колко пъти ще се намокри и да не се чудиш този памперс мокър ли е или не.Трябват минимум 8 пишкания,най-добре да са 12 за 24ч.Ако ги няма,тогава явно наистина има проблем,който така не може да се разреши и ще се търси вече вариант - дали захранване и кърмене или дохранване и кърмене.Но ако всичко с пишкането е ок,аз бих изчакала още няколко седмици и бих си мерила лично детето на един и същи кантар веднъж седмично вкъщи,а не в поликлиниката всеки път на различен.Ако нямаш кантар,можеш да пуснеш питанка във форума - сигурно ще се намери някоя мама,която да ти заеме за 2-3 седмици.
Хайде спокойно - дете на тази възраст пищи,ако е гладно,и не расте нормално (нямам предвид само на кг,а и на см и има и други признаци - най-малкото щеше да е обезводнен,след като е само на кърма и не получава никаква допълнителна вода и течности - за това замисляла ли си се Wink).Спинкайте тази вечер и утре ще решавате - и пиши отново,независимо какво решение си взела Grinning

# 25
  • Мнения: 703
А как се разбира дали е обезводнен?
ОК- ще следя памперсите и да видим. Решение още не съм взела, но мисля да закръгли 4 месеца и да почна да го захранвам. Не е толкова фатално в началото на 5-я да се почне, нали? Аз и без това мислех да почвам лека полека, но към края на 5-я, началото на 6-я. За кантара- ще видим другата седмица на консултацията на същия на който си ни е мерила какво ще покаже и ако пак е малко ще си го захранвам и това е!
Иска ми се да дойда днес на срещата, за да обсъдя с вас / и да се запознаем с теб- много ми помагаш/ и да се успокоя, но ще имам гости и незнам дали до 11 ще приключим. Ако мога да се класирам за към 11.30 ще дойдем.
Абе наистина и на мен не ми изглежда гладно детето. Даже днес си спахме много добре- не е пищял, както досега, но го бях гушнала при мен и след 3, хапна в 5 и заспа и след това чак в 7.30.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай,всички закъсняват за срещата - и към 12 да дойдеш,ще има хора,които тепърва пристигат WinkПоне докъм 13ч сме там - ела,наистина ще се успокоиш от разговор с мамите Grinning

# 27
  • Мнения: 703
ОК. Към 12 ще успея! Жалко, че още не ми е ушит слинг-а да го пробвам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт