за личните карти

  • 7 342
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Днес прочетох това за личните карти

„При изтичане валидността на лична карта гражданинът следва да подаде заявление за издаване на нова лична карта в рамките на един месец. В противен случай е предвидена санкция от 20 до 150 лв.", обясни Костадинова.

Моята изтича през 2010,значи ли това,че ако не си изкарам до месец лична карта ще ми тряснат глоба.




# 1
  • Мнения: 1 436
Вероятно е, да. Ако ще си ходиш по-рано може да изкараш нова, няма нужда да чакаш да изтече. Мъжът ми смени неговата миналата седмица, а изтича чак март 2010 (догодина не ни се очертава пътуване до БГ изобщо).

# 2
  • Мнения: 215
Моята изтича март 2010,но няма да си ходя.

# 3
  • Мнения: 119
Моята изтича март 2010,но няма да си ходя.

Може да подадеш в консулството молба за нова!

# 4
  • Мнения: 215
А лично ли трябва да се подаде тая молба?

# 5
  • Мнения: 3 804
Лично  Peace ,на мен целият комплект документи изтичат в края на февруари,та този месец ще ходим семейно ,за подмяна на паспорти ,а и на голямата ще вадя първа лична карта.
Само се чудя ,на дребната паспорта изтича през октомври 2010 ,дали ще се съгласят да го подменят с останалите  newsm78

# 6
  • Мнения: 215
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,браво,поредната тъпотия,сега какво да се грабна и да ходя в Париж.Пак необмислени неща.Край нямааааааааааа

# 7
  • Мнения: 3 804
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,браво,поредната тъпотия,сега какво да се грабна и да ходя в Париж.Пак необмислени неща.Край нямааааааааааа

а,споко има и други,ама да не ти развалям вечерта. bowuu

# 8
  • Мнения: 215
ооо,знам ги,но това е най новото smile3506

# 9
  • Мнения: 1 473
Според мен няма нищо ново. При изтичане на валидността на един документ за самоличност, като личната карта гражданинът е задължен да подаде документи за подновяването и.
Кое е новото?
Глобата?
Няма смисъл да се ядосваш. Приеми философски нещата.

# 10
  • Мнения: 215
не глобата,а сроковете

# 11
  • Мнения: 5 710
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,браво,поредната тъпотия,сега какво да се грабна и да ходя в Париж.Пак необмислени неща.Край нямааааааааааа

айде сега  тъпотия и необмислени неща.
каква тъпотия е да спазиш елементарни правила.
или ако бях френски (правила) нямаше да са тъпи?
във франция възможно ли е да извадиш не-лично нова лична карта ...

# 12
  • Мнения: 5 710
Лично  Peace ,на мен целият комплект документи изтичат в края на февруари,та този месец ще ходим семейно ,за подмяна на паспорти ,а и на голямата ще вадя първа лична карта.
Само се чудя ,на дребната паспорта изтича през октомври 2010 ,дали ще се съгласят да го подменят с останалите  newsm78

да, ще се съгласят.
аз подмених всичките си лични документи, които изтичаха нормално през май 2010та това лято.

# 13
  • Мнения: 1 194
Само се чудя ,на дребната паспорта изтича през октомври 2010 ,дали ще се съгласят да го подменят с останалите  newsm78

През август сменихме паспорта на дъщеря ми, изтичаше през юни 2010. Обясних им, че живеем постоянно в чужбина и няма много шансове да се приберем преди юни, съгласиха се без проблем.

# 14
  • Мнения: 4 399
Моята също изтиЧа през 2010. Не знам тоЧно кога и не знам дали ще успея да се вместя в сроковете. Доколкото ми е известно консулствата се занимават само с международни паспорти, лиЧните карти се вадят на територията на страната. Но не съм абсолютно сигурна, правя аналогия с друга ситуация. Най-добре е да се обадиш в най-близкия консулски отдел.

Общи условия

Активация на акаунт