Новата седмица, 19-25.09 Да е пълна с много детски усмивки

  • 3 902
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Здравейте, мили момичета!

Днес все да пиша, да пиша, ама все не успявам!
Желая лека седмица на всички! На дечицата - да са здрави и да плачат по-малко от рехабилитациите, упражненията, помлените пръсти Sad и т.н. На техните майки - спокойствие и приятни емоции!

И при нас не са най-розови нещата. Лелите в яслата, че и учителките, всички са ми на мерника #Sniper! Всеки ден ме ядосват с нещо. Не могат да запомнят новото нещо за Йоан - че не е с памперс! И че трябва, когато спи да му се слага, а след това да се маха! Днес се е напишкал 2 пъти!!! А у дома не се напишква! Направо полудях! А и това не е най-съществения проблем, ама за другото не ми се пише! Нямам думи просто! ooooh! И това ще мине, де, ама засега е още прясно! Пък утре всички ще ги подложа на инструктаж!

Добре, че беше новият Big Brother да поразпусна малко! Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте сродни души!
Аз съм една двойкаджийка, само си чета и нищо не пиша. Чуствам се като пресъхнала напоследък. Въпреки че бяхме на море и там беше страхотно, ще ви разкажа по-подробно по-късно, не успях да се върна отпочинала, имам чуството, че ще експлоадирам, много ме дразни малкото ми златно дете. Много е палав и много сладък, много се налага и така се е научил да се инати, че равен няма. Явно много ми е дошло вече това, че дори и в тоалетната нямам мира и въпросите от рода на: "Мамо защо си слагаш памперс, ще си лягаш ли?" сега едновременно ме разсмиват, но и нервират. Трябва да укротя сериозно топката. Всичко това пречупено през самоиронията ми разбира се го приемайте, не като мърморене.
Много се радвам да чета за подвизите на вашите малки герои, за успехите и радостите в семействата ви.
Много ме е яд, че не съм слушала нито едно предаване до сега, но ще си наваксам, в момента го правя, много е интересно...
Да ви се похваля, съгласиха се да вземат Мишето в една детска градина до обяд, гадното е, че се страхуват да яде там, а аз искрено се надявах да се научи покрай децата да се храни вече сам и да си изяжда поне половината яденце сам, а не след 3-тата лъжица да я хвърля и да ми казва, че се е нахранил. Но за начало ще го водя към 9 без 15 и ще го вземам към 11 и 30, дано после успея да ги убедя да остава и за обяд. От 1 октомври е учениче малкото ми момченце и започва голямото ми разкарване, но за негово добро ще тичам напред-назад какъв избор имам.
Това е от мен за сега. Пожелавам на всички ви усмивки в това дъждливо време.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте на всички!
Исках днес да се включа само с радостни новини и да Ви се похваля за напредъка на Пепи. Но ми е криво, мъчно и се мразя, защото преди час и половина бебчо падна от леглото CryНе мога да се побера в кожата си #Cussing outНа него нищо му няма, но аз се чувствам като най-отвратителното същество, защото го допуснах. Стана същата работа като в поговорката "Вместо да изпише вежди извади очи". Малкия бяс се е научил да се изправя в леглото си, от което е адски щастлив/пее, вика и т.н/, до тук добре, обачеее...понеже е много емоционален и все подскача, по някое си време се изпуска и тупва вътре и се удря/въпреки обиколниците/. Сутринта в 7 без 15 му дадох млякото и реших, че ще спим, но той го изпи и се изправи. Както и друг път го взех при мен на спалнята, заградих от другата страна с възглавници и съм задрямала. Обикновено той ме скубе, бута и други такива дейности и така си заспива. Сега обаче се е изсулил и се чу едно туп и на мен ми идваше да умра Cry Беше на пода по лице и като го вдигнах той се ухили ShockedБаща му дотича и го гушна - Пепи се хилеше, а аз ревях.

Сега го приспах. Иначе както споменах по-горе е станал голямо шило. Тича с проходилката наляво надясно и се чуди каква беля да направи. Оня ден обърна масата за гладене/за секунди пак/, опитва се да бърка във видеото, мъкне 7-литрови туби с минерална вода. Всички тези неща хем ме правят лудичка, хем ме правят и щастлива.

А, и най-накрая, но не на последно място изби прослувотото ни първо зъбче - преди два дни. Пък е един кисеееел.

Засега това е около нас. Поздрави на всички дечица и мами! Пожелавам Ви само усмивки и радостни моменти Heart Eyes

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Уф, покрай Биг Брадърската тема се отплеснах и ей ме чак сега тука.
Мира, не се ядосвай, нали нищо му няма на детето? Браво на Пепи, все така да те ядосва Grinning
Мама Иги,сега с градината ще ти стане още по-трудно в началото, но като свикнете ще се радваш още повече на свободното си време.
Ние преживяхме добре първата гимнастика,но тя си беше само проучване - по 2-3 повторения за проба.
Докато бях с Наталия,нашия татко отвън се занимаваше с бебо и си поприказвал с ръководителката на проекта(без да знае коя е) и като излязох първата и работа беше да ми го похвали за това ,че никой друг татко не е толкова информиран и наясно с проблемите на детето си, даже ни издейства и работа с логопед,поне за проба.  Grinning
И моя малкия вече се прекатури от леглото Embarassed Станал е голямо шило, пълзи назад,върти се на 360 градуса и единствено на земята съм спокойна, че ако не го стъпче каката няма какво да му се случи.

 

# 19
  • Мнения: 2 543
Мили дами, днес аз черпя! На тази дата преди 7 години се венчахме с моят съпруг! И тогава времето не беше от най-слънчевото, но затова пък семейният ни живот е сравнително безоблачен!  Nature Partly Sunny   umbrella
И нали се сещате -  beer2 Wine Glass  smokeuu Drunk Popcorn eat kaffeetrmker_2 за моя сметка!!!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ieppe честито - да сте живи и здрави! Още много много години да го празнувате този ден с деца и внуци и правнуци!

Мама Иги - съжалявам, че ти е толкова тежко! НО май-трябва да стегнеш ергена - "бий малко дупе, да не биеш дупище". Ти си много притеснена за него и май не смееш да му отказваш - а и не бива да го оставяш да ви удря! Аз от сега се карам и съвсем леко удрям през ръчичките ако скорпито почне да ме блъска и удря! Айде с предметите - да ги мята въпреки, че се карам не съм го перкала, но за хора ! НЕ!  Naughty ТО не е бой щото 9 месеца - рудно можеш да го набиеш - две мръвки месо, ма за това обидчиво чадо и леко перване през ръцете е върха на обидата  Laughing
Бъди твърда колкото и да те боли сърцето - щото ако не го пернеш ти, утре някой ще го набие за тези му дела! ЗАтова по-добре да научи урока от теб а не от хората навън!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ieppe, честита Ви годишнина!
Пожелавам Ви и занапред безоблачен семеен живот!
Наздраве cheers

# 22
  • Мнения: 214
Честита годишнина   bouquetдълги години любов и семейно щастие 1dating luvbed

Мойта Ади от днес тръгна на ясли Grinning ама какъв зор докато я приемат беше няма да рязправям.Каките и те са на у-ще,та и аз най-после ще имам малко свободно време.

На всички сладурчета пожелавам много усмивки и весели игри
а на мамите по малко претеснения.

много lovekiss от нас

# 23
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Я колко хубави новини Laughing

Иеппе Честита годишнина, да сте живи и здрави и много да се разбирате cheers

Искрице, как не съм те видяла Embarassed, да пишеш как е Калоян  Hug

Любознателна много се радвам за вас, дано на Наталия и хареса, а ще свикне, не се притеснявай  Grinning

Мира, спокойно, нищо му няма на детето, а ти не се упреквай и ти си човек, а хората заспиват от време на време Hug

И накрая и аз да почерпя  по едно парче newsm38 и по една  Wine Glass, защото Миряна става днес на 14 години и има  nbirthday



# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Честито на девойката!!!
Много да те радва и цени!

# 25
  • Мнения: 2 543
Честит Рожден Ден на Миряна! newsm59
На nnnnina - честит празник! newsm51

Мира, не се притеснявай! Още повече - щом малкия не се е разплакал - значи не се е ударил силно! newsm32

ljuboznatelna, видя ли, че няма смисъл да се притесняваш предварително! Браво на Наталия!

Мамо Иги, абсолютно те разбирам! Аз, обаче, съм сигурна, че проблемът не е в това, че не си строга с Мишо. Аз също нямам никакъв успех с Йоан, макар да съм била достатъчно строга и действията ми достатъчно красноречиви Embarassed, за да му стане на ясно на Йоан кога греши. И какво от това? Продължава да безобразничи по същия начин. Знае кога прави нещо нередно, но не му пречи особено. Удря ме, скубе ме, а после ми се извинява като ме гали и прави мили физиономии. Е, как може човек да се справи с това? Само с изтърпяване е моят отговор! Надя, дано не ти се наложи да разбереш това! Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 4 884
Честито на Иеппе..Пожелавам ви много да се обичате с татето и да се подкрепяте във всички трудни моменти.
Нинна, честит празник на твоята дъщеричка! Ама много ти беше вкусна тортата...Дай рецептата да запретна ръкави и аз..

# 27
  • Мнения: 882
Честит Рожден Ден на Миряна nbirthday Tada
Честито и на нейните родители! Да ви е жива и здрава!

Честито и на Ieppe годишнина! Много да се обичате и разбирате.

За другите мами с палавите деца, бих искала да кажа какво по-хубаво от палаво дете. Само дето понякога ни е трудно да се оправяме с възпитанието. Формула как да възпитаваме децата си няма. - "КЪДЕ СБЪРКАХМЕ".
Всяко дете си е индивидуално. Важното е само да ги научим да обичат, да казват истината, да вярват в себе си, да имат достойнство и разбира се на много други добродетели.
За големия батко вложих неимоверни усилия за възпитанието му, но за Ради смятам да я оставя свободно да се глези. Може би защото е болничка.

# 28
  • Мнения: 3 698
Ieppe, честит ви празник, желая ви много радости, да се обичате и разбирате и да сте много , много щастливи и влюбени  Hug  Heart Eyes  bouquet
Нина, да ти е жива и здрава дъщеричката, много да те радва порасналото детенце и да расте щастлива, уверена и успяла млада дама, твърдо крачеща по пътя който е избрала за радост на мама!  bouquet
ljuboznatelna, дано бързичко свикне принцесата и да й хареса  Hug;
Мира, важното е, че нищо му няма на юнака. Честито първо зъбче, дано лесно да изкарват и детенцето да не ги усеща, да е весел и игрив и мама само да се хвали вече, а ако ти се допие водичка, поне знаеш, че ще ти донесе  hahaha
мъкне 7-литрови туби с минерална вода
.
А на нас вчера ни прекъснаха нета малко преди предаването по радиото #2gunfire и чак днес на обяд дойдоха да го оправят, много се ядосах, ама то като си правиш планове винаги така става... Confused Сега ще ходя да търся /ако Лора не ме извика / къде да прослушам записа  ooooh! .
Е, весела и успешна седмица на всички и много  Hug

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
nnnina честита да ти е! Жива, здрава и хубавица и умница като мама! РАдост и щастие да носи на цялото ви семейство!

Общи условия

Активация на акаунт