Отново за перящите прахосмукачки - Рейнбоу срещу всички останали

  • 19 563
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,

Отскоро имаме куче и се появи сериозен проблем, щом го оставим само опишква матрака на леглото. По-натам ще си вземем нов, но засега няма съмсъл...

Та проблемът ми е  с какво бих могла да го изчистя най-добре. Присъствах на презентация на прахосмукачка от представителите на Рейнбоу, но по-евтина, мисля че марката й е Ritello. Въпреки че е по-евтина от другата, цената й отново е космическа - 1400 евро.

Та въпросът ми е има ли по-евтин аналог, които да върши подобна работа и може ли да изпира от дълбочина матраци.

До колкото разбрах предимството на тази е, че няма филтър, а всичко преминава единствено през водата. Докато имало такива с воден и обикновен филтър, които пак не чистели достатъчно добре.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Имам Zemler. Полска е. Досега не съм ползвала функцията й за пране на дамаски. Харесва ми, но ми е много тежка и трудно я управлявам.
Купувана е преди 2-3г. Мисля че струваше около 400лв. Води се професионална прахосмукачка.

# 2
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Можеш да провериш и Karcher (Kärcher). Австрийски (или немски  newsm78 ) са и съм с много добри впечатления.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изпиране в дълбочина ... глупости.

# 4
  • Мнения: X
изпиране в дълбочина ... глупости.
Те представителите на Рейнбоу имат божия дарба да убеждават и в невъзможното и че от тях по-по- НЯМА Mr. Green.
Има такива,които чистят по домовете с такива машини,изтупване на матрак е 7 лв.,изпирането няма да е кой знае колко по-скъпо.Викай ги тях докато се научи другарчето ти да стиска. Peace

# 5
  • Мнения: 4 300
Да ти кажа честно, каквато и машинка да си вземете, опикания матрак няма да стане като нов, а и след прането си трябва сушене.
Иначе имаме и Зелмер, и Ровента, и с Керхер и с Рейнбоу са идвали да чистят у дома. Различен клас уреди, но в общи линии една и с ъща работа вършат. Каквото и да вземеш обаче си има сглобяване, пълнене на вода, хвърляне на вода, разглобяване, прибиране.. ooooh!

# 6
  • Мнения: 53
Моето лично мнение е, че Рейнбоу определено е срещу всички останали. За мен тази прахосмукачка няма аналог. Както си изчиствам с нея, не мога с никой друг уред да го свърша. Естественно че си иска прибиране, сглобяване , пълнене с вода, миене и прочие, но ако искаш да си изчистиш качествено, пак ще трябва да вадиш стирки, кофи, парцали за прах, да проветряваш след това...
Аз лично нямам своя Рейнбоу прахосмукачка, има сестрами и й я заемама от време на време. Но в момента в който се видя с малко повече излишни пари, непременно ще си купя.

# 7
  • Мнения: 58
Мисля, че се включвам тъкмо навреме.
Не ми харесват - и дъгата и другите.
А подписа ми казва и повече Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 877
Мисля, че няма прахосмукачка, която да ти изпере матрака в дълбочина. Перящите прахосмукачки биха изпрали някоя дамаска или килим, ама за матрак силно се съмнявам.

# 9
  • Мнения: 1 849
Матрак се пере добре само ако двигателя е силен. Рейнбол е нещо което не си заслужава парите. Ползвала съм Делонги като професионална много добре се справяше, пенсионирах я това лято и още работи след 7 години работа. Бих ти препоръчала Керхер. Имаха добри промоции в метро. Гледай обаче да не се заблудиш, защото има и едни прахосмукачки които са за сух и мокро почистване, но нямат пръскачка за водата, търси такава на която изрично да пише за пране. И не на последно място е важен препарата с който чистиш. И напишкано се чисти веднага. Не след седмица да си викаш фирма и после да ги псуваш, че нищо не са изчистили. Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Не съм съгласна че Рейнбол не си заслужават парите Naughty. Имаме я повече от 10 години, е няма друга такава, но за изпиране на матрак newsm78....не съм сигурна че е най-доброто, виж за изтупване с топалката равна няма, нищо друго не може да изкара такава мърсотия както тази прахосмукачка. Не знам колко струват сега, помня че бяха доста скъпи когато е купихме, и слава богу, защото сега нямаме тази фин.вузможност.

# 11
  • София
  • Мнения: 117
Аз съм се спряла на Zelmer Aquawelt.

# 12
  • Мнения: 15
Толкова пари за прахосмукачка си е жива лудост. Гледах презентация на Рейнбоу ... сладкодумни са, чак завиждам колко добре говорят и омайват, определено владеят доста техники за манипулация и как иначе ще продадат този продукт на тази цена. А да изчистиш матрак с прахосмукачка - ако откриеш таква, моля те, пиши, искам я и аз.

# 13
  • Мнения: 940
Малко офф, но как се отървате от миризмата. Нашето куче пикае в коридова от време на време и сега си мисля за Стойм моп или нещо друго, че вече направо ми идва да го закопая в двора живо....толкова ме вбесява от време на време. Но като ме погледне с тези очи....както и да е. Отклоних се.

Та, аз също гледах прахозмукачки и в крайна сметка вземаме под наем.

# 14
  • Мнения: 1 849
Бяха писали из форума не добри неща за Стиийн мопа. Мога да ти препоръчам прахосмукачка която пере с гореща вода. Делонги имат такива, от серията на Пента. Възможно е и други фирми да имат такива но аз не знам. Може да переш с обезмаслител, но ако переш с прахосмукачка трябва да се слага и препарат против пяна, че иначе ще се счупи мотора. И ма и професионални препарати за пране и те се справят добре с миризмите и петната. Но не забравяйте, напиканото се пере веднага, защото иначе реагира с тъканта и после си стои жълто петно и нищо не го сваля-личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт