Скъсена шийка на матката

  • 96 828
  • 148
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравейте, момичета!
   В 17-та седмица ми откриха скъсена шийка на матката с 30 %. Доктора ми препоръча повече почивка, изписа ми магнерот и но-шпа. След 2 седмици пак ме прегледа, каза, че положението не се е променило и за сега няма да ми прави серклаж.
   Моля майките, имали подобен проблем да разкажат как е протекла (или протича в момента) бременността при тях. През цялото време ли лежахте или си позволявахте малки разходки?
   Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 24
Аз също имах твоя проблем,но при мен серклажа не търпеше отлагане и в 17 седмица ми направиха.Изкарах много хубава и лека бременност без значителни ограничения.Карах кола до деня преди да ме приемат за махане на конеца и не съм имала никакви притеснения в месеците след серклажа.Пиех си Магнерот до влизане в 9м и понякога,ако усетя дискомфорт но шпа.Единствената особеност е,че в 36-37 седмица трябва да се махне конеца.
Не се притеснявай за нищо и се наслаждавай на бременността си Hug
Стискам палци да е наред всичко Peace

# 2
  • Мнения: 1 475
Аз съм с конизация т.е скъсена шийка, но незнам с колко процента, изкарах една сравнително лека бременност, без да лежа/ ходих и се прибирах на работа по някой път пеша по 3-4 км/  и без серклаж и родих нормално в 39с. Единственото с което се съобразих е никакъв секс от както установихме бременността до края и  без да пътувам извън София, за да не стане някоя беля и всеки месец ме преглеждаха вагинално, следяха шийката! Родих здраво момиченце, без да имам някакви усложнения!! Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Здравей, не се притеснявай излишно. Втора бременност карам със серклаж. За какво трябва да спазваш...
общо взето всичко ,което са ти препоръчали лекарите. Шийката ми е скъсена от 20г.с. Не зная в проценти
какво е съотношението ,но при последната проверка беше 2 см.
Повече, почивка и лежане.
Аз, нито една от препоръките не спазвах , преди и сега, шофирам, правя секс, гледам си децата,
пазарувам, готвя ,чистя, гладя, както преди и на робота ходя от време на време  Wink
Ако  съм сама гледам да се глезя повече, но като не съм просто нямам избор.  Това което си
позволявам като екстра е да подремна покрай дребната за час. Не се чувствай болна със
серклажа, просто имай едно на ум   Hug
Пия си хаповете и внимавам да не се натоварвам много. С контракции съм всеки път
от 16 г.с. , та до края. Пак дотук ,като стигнах този път... Мисли позитивно!  Всичко ще е наред.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 526
  Момичета, много ви благодаря за отговорите! Hug
  Значи не било толкова страшно, дори и без серклаж! И моят лекар ме вика на всеки 3 седмици да ме преглежда, предполагам, че ще вземе най-доброто решение за мен.
  Аз сама си налагам някои ограничения, като усетя умора и тежест ниско долу веднага гледам да седна или полегна - според случая.
  Еvil, ти си вече на финала! Леко раждане! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 589
Моя приятелка беше с такъв проблем. Лежеше и се пазеше, но една сутрин се събуди с 4см разкритие. Роди в 21 г.с. няма да казвам какво стана, бяха близнаци, момчета.
Сега при 2 бременност направиха серклаж, износи до 38 г.с.. Сега се радва на сина си. Не е шега работа. Ако трябва си направи серклаж и лежи. Всичко може да се промени за един ден. Независимо, че са ти казали да се преглеждаш на 3 седм.

# 6
  • Мнения: 3 166
Моя приятелка беше с такъв проблем. Лежеше и се пазеше, но една сутрин се събуди с 4см разкритие. Роди в 21 г.с. няма да казвам какво стана, бяха близнаци, момчета.
Сега при 2 бременност направиха серклаж, износи до 38 г.с.. Сега се радва на сина си. Не е шега работа. Ако трябва си направи серклаж и лежи. Всичко може да се промени за един ден. Независимо, че са ти казали да се преглеждаш на 3 седм.

 Peace Абсолютно подкрепям. Загубих две бебета, родени преждевременно , а сега се радвам на втори син благодарение на направен серклаж. Не те плаша. Просто казвам при мен как се случиха нещата. В крайна сметка ти и личният ти гинеколог ще решите най-добре.

# 7
  • Мнения: 1 868
Извинявам се че нахлувам в темичката, не исках да плаша авторката.Но за сметка на това се развълнувах, аз съм с два аборта заради скъсена шийка и наистина става мигновенно, но това което пишат nikolina-pikolina , svetlana_78 страшно ме обнадеждава, че и аз някой хубав ден след серклаж ще успея да износя своето бебче(когато забременея разбира се Sad)
Mimeto78 желая ти успех и прекрасно бебче на финала Praynig Hug

# 8
  • Мнения: 3 166
че и аз някой хубав ден след серклаж ще успея да износя своето бебче(когато забременея разбира се Sad)

Ще успееш. Не губи надежда.  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ще ти се случи motoneti и аз загубих две бебета преди серклажите,
а сега си наваксвам с бройката  Laughing

# 10
  • Русе
  • Мнения: 526
   Ох, момичета, аз и без това съм си достатъчно наплашена от ситуацията... Надявам се лекарят да вземе правилното решение за мен Praynig Той не ме е питал искам или не искам серклаж, никога не бих отказала да ми направи.
   Благодаря ви за добрите пожелания!

# 11
  • Мнения: 3 166
Мимето, а защо за твое спокойствие непотърсиш още едно мнение на специалист. Дори само така - да си спокойна.  Peace Когато нещата се следят, всичко се нарежда, така че не се плаши излишно. Просто потърси още едно мнение.

Извинявам се за спама, но evil ,позволи ми да споделя колко се радвам на подписа ти.Прекрасен е.  Heart Eyes Всичко в него имам предвид.

# 12
  • Мнения: 2 865
При първата бременност ми откриха около 29 седмица 50% скъсяване, след което лежах постоянно до навлизане в 9 месец. Освен това пиех хапчета срещу контракции, защото имах много.

С втората бременност един лекар ми каза че щом е имало при първата скъсяване трябвало да се направи серклаж, но беше късно, защото бях 24 седмица - изкарах си бременността до края с хапчета пак, но без серклаж а и не съм лежала постоянно.

# 13
  • Мнения: 1 868
svetlana_78 , evil Благодаря ви за куража, който ми вдъхвате Hug
Mimeto78 ще успееш момиче, важното е че знаеш за проблема и той си има решение PeaceСледиш се и ако има нужда си правиш серклаж!Стискам палци да си изкараш бременността леко и приятно и да гушкаш сладко бебче накрая Praynig Hug

# 14
  • Мнения: X
Втората и третата ми бременност бяха със скъсена шийка открита в 5 месец, серклажи не са ми правили. Втората ми бременност беше много лека и спокойна, пих но-шпа и Магне Б6 почти до последно, преносих със седмица, родих леко. При третата за скъсяването решиха че било нормално състояние, след 2 нормални раждания и близки бременности. Въпреки това бременността ми беше тежка, с постоянни контракции, с много други проблеми, амнио, няколко операции през бременността (жлъчка и бъбреци), предизвикаха раждане в 38 седмица, раждах 3 дена.

Успех на всички с проблем с шийката. Серклажа е някакво успокоение, не се дърпайте, ако лекарят ви настоява за това. И се пазете!

Общи условия

Активация на акаунт