Подагра :(

  • 5 570
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
моля,помогнете с инфо.,за специалист(изпитан)
брат ми (37г)от няколко месеца място не може да си намери от болки.толкова ми е мъчно да гледам голям, здрав мъж,като него как не може да стане от леглото  Cry..ако някой е минал по този път и е намерил начин за облекчаване на кризите (дай боже и пълно излекуване),моля нека сподели.ще съм благодарна за координати на специалист(който си вдига тел.  Close)...може би и алтернативна медицина...всичко,което е помогнало при вас,или ваши близки
за диетите съм наясно,но ...до там

благодаря в аванс  Simple Smile

# 1
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
До колкото знам подаграта е вид артрит. Затова мисля, че ще ти е от голяма полза тази тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382374.0
Успех!

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 745
благодаря  Simple Smile,започвам да чета  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 111
Баща ми има подагра от доста години.Знам,че си прави профилактично изследвания на урината за проверка на някаква киселинност или нещо подобно.Подуват му се краката,но май не бил в тежко положение като брат ти. Откакто започна да пие неоренал ср, забеляза че изследванията са му винаги в норма и няма подувания.Не знам дали съм ти помогнала,но все пак мисля че е добре лекар да то види брат ти.Успех ви желая!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 111
И забравих да ти кажа,че знам от него че е нужна някаква диета - режим на хранене.

# 5
  • Мнения: 573
Баща ми от години е с това (и с това )заболяване).Казват му също царска болест.Наистина се спазва диета,избягват се яйца,пържени продукти,свинско месо.Знам ,че баща ми пие някакви хапове и има облекчение  newsm78.Болката между другото е ужасна ,крака се подуват и е невъзможно да стъпиш на него.

# 6
  • Мнения: 1 272
Най-важно в диетата е никакъв алкохол (дори капка), кафе, шоколадови изделия, богати на протеини храни - червено месо (свинско и телешко), дреболии, бобови растения. Общо взето наистина човек се лишава от много "благини" и обикновено застига тези, които трудно биха се отказали доброволно Wink.
Правят се изследвания и може да се определи кои точно хранителни продукти са проблемни за конкретния човек.
Пробвайте в Токуда Peace

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
благодаря,момичета  Hug

# 8
хранителният режим цели намаляване приема на пурини.
Да, забранени са карантия, дивечово месо, месни консерви и колбаси, леща и зрял фасул(зелен фасул разрешен), пикантни подправки ...

Може да си купите учебник "ХИПЕРУРЕКИЕМИЯ И ПОДАГРА"  проф. д-р Къньо Кънев, медицинско издателство "АРСО", по книжарниците около медицинска академия или от интернет, под 15 лв мисля че беше.
Там може да намерите много инфо, пр.:
"схема на лечение:
-при болни с редки и нетежки кризи(до 1-2 пъти годишно) и УРЕКЕМИЯ до 416-446 ммол/л се прилага само диетата и диуреза от 2 литра вода , осигурена с алкални минерални води.
-при хиперурекиемия над 475 ммол/л ....."
успех

# 9
  • Мнения: 514
Четох, че подаграта е болест засягаща предимно мъже - около 90%. Страх ме е, че може би аз съм от онези 10% жени които боледуват от подагра. Не съм се изследвала, но ще го направя когато отшуми свинския грип. Още от лятото палеца на единия крак започна да ми изтръпва, а понякога вечер изпитвах болки. Мислех, че е предизвикано от неудобни обувки или чехли. Сега съм с много удобни боти, нямам болки, но палеца ми е леко зачервен. Страхувам се дали не е подагра.... Има ли тук боледуващи мами от подагра?

Общи условия

Активация на акаунт