Августовски бебета - тема № 6

  • 26 882
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 791
Шайн Даа, под тепетата е друга България.  Щом минем тунела по пътя за Пловдив и вече е друго. Вдруги ден идвамеее.
С това захранване ново висше ще завършим.
Бе,къде ги гледате тия снимки? Crossing Arms

# 706
  • Мнения: 338
Лека нощ сладурки

# 707
  • Мнения: 2 382
Джули, ето тук са качени снимките http://www.flickr.com/photos/kalina_me_snima/
Дю, Животинчето спи до 10,30, та за това съм в чуденка къде ще наместя попарата.В 8 яде насън мляко, ама попара насън няма да стане Joy hahaha.Поръчала съм си родопски картофи, та в тях ми е надеждата да ги прояде Laughing.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 98
Данче, средно колко мляко ти изяжда след зеленчуковото пюре, че аз се притеснявам, че моята каквато е лакомница ще си изяжда пюретата и после ще омита и доста мляко ooooh! Whistling Има ли някакъв примерен грамаж newsm78

Шайн, и моята яде към 9.00 първо хранене и се чудя каква схема да и измисля и може би ще я мина на 4 хранения, незнам ще го мисля още

# 709
  • Мнения: 145
Изпозаспахте , докато се намотам и аз..

Аси, аз се лутах, лутах и не можах да си направя сама календар и накрая едно непознато момиче от форумите ме съжали и ми завъртя десетина, та да си избирам...много съм доволна - какви хора има..Но упорито си потърсих и програмка, та се спрях на една програмка...http://www.smartdraw.com/downloads/...после си дръпнах демото...направих си календари и накрая се оказа, че имат надпис...правен е с демо-версия  дрън-дрън и  smile3515...много съм доволна виждаш...

Добре дошли и добре заварили и добре се храните виждам..И сте много компетентни и благодаря , за което, защото така смляната информация само ще я клъвна и съм готова..

Да си похваля младежа - много слуша, самоизяжда се и така я караме...подули сме едни венци..мани бегай, само дето не си е захапал крака...иначе ми е много добър, вече се смее с глас, ама истински - ха-ха-ха-ха ...И тъй я караме....цокаме едни фрешчета ябълкови и хич не ни дреме, вдруги ден ще вървим да ни мерят , теглят и бодат  - Живот и здраве и така...тогава ще се включа мей би , бейби..

Забравих се, до нови срещи...

# 710
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
... но доколкото знам ,след 6-ят месец ве4е в кърмата няма нищо полезно и хранително, не 4е пре4и да си кърмиш, ама най-важно е до 6ят месец...

Мдааа, просто не мога да се съглася с това, незнам откъде си го чула и кой ти го е казал, но е абсурдно! Няма нищо по-добро от кърменето на бебето, а това, че се препоръчва захранване към 6 месец е защото запаса на желязо, който бебета имат от утробата привършва тогава и за да не им спадне хемоглобина се започва въвеждане на храни със съдържание на желязо. Иначе и в кърмата има, малко, но се абсорбира доста по-добре отколкото в другите храни, а е доказано, че колкото по-дълго се кърми едно бебе, толкова по-добре за него. Peace

Дю - страхотно, мерси!   bouquet Така и аз ще направя, може да не чакам 5 дни, примерно само 3, ние нямаме генетична обремененост с алергии, но все пак. Иначе и аз ще почвам с картоф, но сладък и ще кърмя малко преди да го предложа, за да не е гладна бебка, когато я погна с новата храна.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 341
Аууу какво ги мъчите децата с картофи, моркови и тикви, ние сме на шоколад   Mr. Green :



Шегичка разбира се Wink изчетох ви , но стана адски късно вече, утре ще се спиша Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1
... но доколкото знам ,след 6-ят месец ве4е в кърмата няма нищо полезно и хранително, не 4е пре4и да си кърмиш, ама най-важно е до 6ят месец...


Мдааа, просто не мога да се съглася с това, незнам откъде си го чула и кой ти го е казал, но е абсурдно! Няма нищо по-добро от кърменето на бебето, а това, че се препоръчва захранване към 6 месец е защото запаса на желязо, който бебета имат от утробата привършва тогава и за да не им спадне хемоглобина се започва въвеждане на храни със съдържание на желязо. Иначе и в кърмата има, малко, но се абсорбира доста по-добре отколкото в другите храни, а е доказано, че колкото по-дълго се кърми едно бебе, толкова по-добре за него. Peace

Амбишъс, тъкмо щях да го пиша това за кърмата! Много добре си го обяснила...
Но да добавя и аз:
След една годинка в кърмата няма вече нищо полезно и нужно за бебето и то трябва да се отбие.
“Кърмих сина си до годинка и три месеца с удоволствие, разказва Тинка, 29 г. Лекарят ми каза, че е време да го отбия, защото кърмата се вкисвала в гърдите и вече не била полезна. Послушах го, но сега съжалявам. Второто си бебе ще кърмя по-дълго.”
Вашето тяло не знае кога детето навършва годинка и не започва да произвежда мляко второ качество на този ден. Кърмата през втората и третата година от живота на детето пак съдържа всички необходими на детето белтъчини, мазнини, въглеводороди, витамини, микроелементи, хормони, защитни фактори и много други. Когато кърменето приключва естествено, по желание на бебето и майката, майчиното мляко наподобява по състав коластра, и детето не боледува поне половин година след отбиването. Ще оцените защитните свойства на кърмата, когато порастналото ви бебе започне да лази и ходи, и започне да пипа и лапа всякакви гадни неща. Кърмете бебето си, докато и двамата го искате, а не до определен от някого си период. Знайте, че УНИЦЕФ и Световната Здравна Организация препоръчват изключително кърмене без други хранителни добавки през първите шест месеца, постепенно захранване на бебето през следващите шест, и обща продължителност на кърменето поне до двегодишна възраст, за да растат децата здрави.

Дю, благодаря  на теб за обясненията! Аз също мисля да захранвам както Амбишъс- малко кърмене и после предлагам пюре.
Айде, приятен ден на всички!   bouquet

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 10:50 от italiana

# 713
  • Мнения: 1 241
Добро утро  Hug

Италиана, Амбишъс, пробвах така с каката, но не ми се получаваше, не искаше да яде твърда храна и това беше. По съвет на педи смених реда и стана. За това няма универсална схема на захранване, всяко дете реагира по различен начин.  Hug

Ето един цитат от библиотеката:
"Истината е, че няма универсална схема, която да е подходяща за всички бебета и майките им. Някои майки решават да започнат захранването с каша, други - със зеленчуково пюре, трети - с плодово пюре... Най-общо - не се започва захранване със сок, противно на някои поостарели практики, срещани все още тук-там в България; останалото е по преценка на майката. Стига детето да приема добре новата храна - няма проблем с кое точно ще се започне.
Само някои са по-утвърдените методи:
- не се започва с храни, за които се знае, че са алергени
- обичайно нова храна се въвежда сутрин, за да може да се проследи за евентуална алергична реакция в остатъка на деня
- обикновено кърмене (или млечно хранене, ако е на АМ) не се замества изцяло, преди детето да е навършило годинка - все още нуждите му от млечни храни в дневния рацион са от порядъка на 70-85%, т.е. такова количество мляко трябва да му бъде осигурено всеки ден. Твърдата храна служи за приучаване към нови вкусове и текстури, а не за наяждане. Нормално е да ядат дълго време съвсем малки количества твърда храна - да я опитват, а не да се наяждат с нея.
- преди годинка обикновено се предлага първо кърмене, изчаква се 30-40 минути да се слегне в стомахчето
 и се предлага твърдата храна. Ако се предложи много скоро след кърмене, бебето може да не прояви никакъв интерес. След година-годинка и малко обикновено плавно се обръща режимът - първо твърда храна, после кърмене. Всичко е ориентировъчно - не е беда, ако някой ден не се спази режимът или ако повече суче, от колкото е било замислено (примерно ако са били предвидени 3 приема на твърда храна, а е имало само един или нито един)
- количеството храна се увеличава плавно - от 1 ч.л. първия ден, 2 ч.л. втория и така нататък, докато приеманото количество стигне 30-40 мл на ядене. Малко бебета приемат повече от 50-60 мл на хранене, макар че може да се опита - някои бебета приемат охотно повече твърда храна, без това да се отрази на количеството приемана кърма. Следи бебето и се вслушвай в сигналите, които ти дава и няма да сбъркаш
- нова храна се въвежда на интервали. 3-5 дена, ако няма фамилна обремененост с алергии и 5-10 дена, ако има такава обремененост. Въвежда се само по една нова храна наведнъж."

Магаре, много сладка снимка.  Laughing

Ето ги и моите деца  Heart Eyes:


Ние се приготвяме за разходка, времето при нас е страхотно. Лек ден!

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Дю, поста ти е много полезен! Благодаря ти!  Hug Но ме учуди това че до 1 годинка не се замества млечно хранене с твърда храна. Не е ли прекалено дълго време? newsm78
Дечицата са ти прекрасни!  Hug Hug Hug

Магаре, май ще се поузорите на този шоколад ... Grinning Много сладка снимка, наистина! Grinning

Шайн, Ганушка, моята красавица също спи до 9.30-10ч. и тогава й е първото хранене. То затова вечер си ляга в 1.30ч диването. Как ли не се опитвах да й променя режима, е не става и не става. Преди 12ч. придремва и заспива чак след това.

# 715
  • Мнения: 1 241
Хариела, аз до годинка най-вероятно ще заменя едно хранене - на обяд. Следобедното и предиобедното хранене пак ще бъдат под някаква форма млечни. А и преди или след хранене може да се предлага кърма/АМ.

Шайн, ако искаш мога да поразпитам дали някой продава картофи, все ще намеря. Ако имаш нужда пиши ми.

Хайде, ние вече излитаме навън.  Hug

# 716
  • Варна
  • Мнения: 98
Добър ден, мамчета bowuu

Хари, ами тя моята си ляга вечер между 21-21.30 часа, затова се чудя как да и я правя тази схема за ядене, защото ако примерно в 9 има мляко после в 12.30-13.00 зеленчуково пюре се чудя дали ще издържи ако направя следващото хранене към 17.00 с мляко и плодово пюре за десерт и към 21.00 пак мляко. Незнам просто не виждам как да и направя 5 хранения, нали след зел. пюре трябва да се направи по-голяма пауза, защото се обработва по-бавно от стомаха. Както и да е , аз така или иначе ще отложа захранването към 5 и половина месеца, че днес ходихме и на алерголог и ми потвърдиха, че има някаква лека форма на алергия към белтъка на кравето мляко, в смисъл че белтъка и дразни стомахчето и затова има толкова газове и я боли коремчето, и ако не се оправи с НАН ХА, да минаваме на Фризопеп, но това е по-малкия проблем, просто трябва да внимавам с захранването, те това го израстват дечицата, и не се притеснявам засега Wink

Магаре, Дю много са сладки дечицата ви, въобще всички бебенца и техните каки и батковци са сладурчета Heart Eyes

Честита месечинка на Андито на Захира  bouquet

# 717
  • Мнения: 196
А мерси мерси Ганюша!
Днес освен, че Анди става на 4м. и майка ми става на 45г. та двоен празник. Водих малката на консултация сега - обиколих 4-5 аптеки докато намеря Пентаксим. Биха й последния а тя дори не проплака -през цалото време приказваше нещо. Дано този път не е кисела следствие от ваксината като предния път. Пораснала е с 3см. - 64 и 600гр. е качила - 6500 е вече, което за кърмено бебе било добре. Педиатърката препоръча по-нататък да сложим Синфлорикс - за деца, които ще ходят на градина било почти задължително. Някакво инфо? Някоймисли ли да я слага? Иначе хич не е евтина -130 лв. е.  Разбрахме се да захранвам към 5.5 м. тъй като на 6 се пуска кръв за да се види желязото на бебето и тъй като и аз съм вегетарианка да не направим беля, въпреки, че аз нямам проблем с желязото. Педиатърката каза, че на 5.5м. вече може да се слага бебето на столче и така. Много съм доволна от избора си. Радвам се, че жената ме изслушва и не ме задължава да правя неща, които са по учебник.
Аз също не съм съгласна, че в кърмата след 6м. няма нищо полезно - едно време бабите ни са захранвали след годинка и то с обща храна - какво са яли тогава бебетата и как са станали хора, ако няма нищо полезно в кърмата?

magare ние тук се чудим с какво да захраним пък вие директно на обща храна сте минали Grinning

И ние след няколко дни заминаваме към Пловдивско /Марково/ да караме коледните и новогодишните празници. Ама дано има поне малко сняг, че Коледа без сняг някак си не ми се връзва.

Ще споделя един много полезен линк със страшно много информация за захранването - http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66


# 718
  • Мнения: 735
Мацки,аз съм в една дълбока дупка.....няма излизане.Чета ви иначе,а като мога ще пиша....Весели празници!

# 719
  • Мнения: 105
Здравейте!леле колко сте писали,но ще си наваксам.
Гледам че обсъждате захранването.Ние вече си хапваме доста голямо количество пюре,но понеже не искам още да замествам хранене му давам да си цокне преди пюрето.След месец може и да заместя,но определено му харесват пюретата на мама  chef
Да знаете,че ще ви се разсърдя,почти никой на сподели какво ще приготви на празничната вечер(Коледа ,Бъдни вечер и НГ,за МХристова,че се чудеше коя точно вечер) Crossing Arms
Чухте ли за епидемията от морбили която е обявена в Сливен,направо ужас.Славенче,какво ти има мила? Hug
Честото на всички месечинки и рожденници днес  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт