Днес изстина късче от сърцето ми.

  • 2 411
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 513
Майче, и аз съм кръстена на нея. Казвам се Йорданка. Никога няма да забравя, когато навремето не ме беше страх ни от шамарите на мама, ни от страшния поглед на тате, който уж трябваше да бъде сковаващ. Само баба като ми каза, че не иска да съм такава лоша и непослушна и ще ми разпорят корема за да си вземе името... като ревнах, ама рев ви казвам. Не щото ще ме порят.. ами унижението, че си вземе името. Нейното, дето толкова много я обичам!  Cry

# 31
  • Мнения: 513
Ох, милички, толкова много ми дадохте днес. Благодаря ви! След като прочетох написаното от вас, сълзите някак си не болят толкова. Като, че ли чистят душата ми. Благодаря ви, че ви има! Обичам ви!

# 32
  • Мнения: 4 212
 Two Hearts Мило Елф4е, моите най дълбоки съболезнования. Искам да ти кажа, 4е баба ти ще живее ве4но 4рез теб, докато ти си жива и тя ще е, в сърцето ти. Тя много добре знае, 4е я оби4аш сигурна съм, тези неща се усещат, не се казват.  Сигурно е много горда с теб и 4е и носиш името. Two Hearts
 Flowers Rose  Praynig Мир на праха и  Praynig  Flowers Rose

# 33
  • Мнения: 3 491
Мила Елфче,

Искрената ми прегръдка и пожелание да намериш местенце да си поплачеш на воля. И аз имах най-прекрасната баба на света, на чието погребение не можах да отида и кято почина с една последна болка - че не е видяла малкото си правнуче. И в мене като че ли нещо замръзна след това. Поплаках на воля за 10-тина минути в българската църква, и там се сбогувах като че ли с  нея. Но нали сме тук и затова, да си поплакваме, поне в някои отношения сме на един хал.

# 34
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мила Елфче, моите искренни съболеzнования. Сигурна съм, че твоята баба ще остане zавинаги в сърцето ти и няма да те иzостави дори и сега.

# 35
  • Мнения: 1 017
Много мъчно ми стана като прочетох темата Cry
Моите съболезнования Елфче и Мамо Веси!

# 36
  • Мнения: 1 854
Моите сьболезнования Елфче и Мамо Веси,поклон пред паметта на близките Ви Praynig,бьдете силни!!!!!
Ние не се разделяме с най-милите си сьщества..те просто отиват ТАМ,ще мислят за нас,ще ни закрилят и бдят над нас....докато и ние не ги последваме и се сьберем отново....в Рая Hug

# 37
  • Мнения: 1 630
Мило Елфче, мойте съболезнавания
много съжалявам за загубата ти.
предполагам че само времето лекува.
И ние имахме загуба в семйството преди 10 дена и знам колко неприятен период е.
но нали важното е какви спомени са оставили хората след себе си.  Hug а явно след баба ти остават много положителни неща.

# 38
  • Мнения: 714
Казват, че добрите хора не умирт.
Аз имах най-добрата баба на света! Именно заради това искам да ви напиша за нея. Искам всички да знаят колко много я обичах, колко много живее в мен, колко много се гордея с това че беше МОЯта баба, моята майка, моята приятелка!

Сега в мен прелива една нестихваща болка. Болка по това, че съм толкова далече и не можах да й кажа колко много я обичам и колко много ми липсва.

Трябва да пиша, а нямам сили за повече. Искам да напиша всичко, а някак си не мога. Простете ако съм натъжавам някой, не е от лошо чувство. Винаги  казвайте на хората около вас колко много държите на тях, непрестанно, дори без повод. Обичайте ги, така както аз обичах нея. Сега си нямам вече баба, но ще се опитам да дам на моите деца поне половината на това което ми даде тя, за да имат най-щастливото детство на земята... такова каквото имах аз! Една несвършваща приказка без край.
Купих най-големият букет от любимите й цветя. Бели хризантеми само за нея. Дали разбра колко много я обичам?!
Днес за пореден път порастнах без да искам.


Може ли да споделя и аз  Embarassed
В края на август почина моята скъпа прабаба. Тя беше най-възрастната жена в България, отиде си на 109 години. Преживя през 3 века и 2 войни. Отгледа сама 3 дъщери, останала млада вдовица. Починала е в съня си, като ангел.
До последно настоявала да работи в градината ...
Аз се почуствах безсилна, че не мога да отида за последно сбогом.  Cry
Не можах дори да си поплача на спокойствие ...  Cry
Не мога да си представя бабината къща без нея. Целувам й ръка.

В нейна памет ви пиша нейния съвет за дълъг и здравословен живот:
Домашно винце и ракийка ежедневно, с мярка! И яко бачкане.

# 39
....Домашно винце и ракийка ежедневно, с мярка! И яко бачкане.
Нека почива в мир. Praynig
Сладурана Grinning

# 40
  • Мнения: 734
Елфче, поклон пред паметта на Милата Баба...тя сега е с моята най мила Пра-Баба и ако това ще те успокои мъничко, да знаеш че Баба ми е голям купон и на Баба ти хич няма да и е скучно!...а ти нали няма да спираш да вярваш че душите не умират!!

Нека почива в мир и знай че винаги ще бди над теб и Меденката!

Мамо Италия и Мамо Веси, приемете моите съболезнованя!

Общи условия

Активация на акаунт