Отговори
# 15
  • Мнения: 1 006
Сина ми се справя с домашните, но го прави с огромно нежелание.Мързи го да мисли, когато става въпрос за учене.Става друг човек - нервен, заядлив, сънлив...Пълна безотговорност проявява на моменти...Това се случва, когато отпусна контрола.Ще повярвате ли, че миналата година АЗ случайно разбрах един ден в 10 часа сутринта от негова съученичка, че същия ден имат класно по български ? Потърсих майка й по телефона по наши си въпроси и детето ми изръси информацията съвсем случайно...Прибрах се веднага от работа, разходих го сериозно из материала и установих, че горе - долу е в час...Но баси нервите изхабихме тогава и двамата.Тоя екшън се повтаря в други варианти почти непрекъснато...Как да се справя, кажете...Ще ви надуя главата тази учебна година...Беше време и аз да замрънкам за нещо във форума. Cry

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
Сина ми се справя с домашните, но го прави с огромно нежелание.Мързи го да мисли, когато става въпрос за учене.Става друг човек - нервен, заядлив, сънлив...Пълна безотговорност проявява на моменти...Това се случва, когато отпусна контрола.Ще повярвате ли, че миналата година АЗ случайно разбрах един ден в 10 часа сутринта от негова съученичка, че същия ден имат класно по български ? Потърсих майка й по телефона по наши си въпроси и детето ми изръси информацията съвсем случайно...Прибрах се веднага от работа, разходих го сериозно из материала и установих, че горе - долу е в час...Но баси нервите изхабихме тогава и двамата.Тоя екшън се повтаря в други варианти почти непрекъснато...Как да се справя, кажете...Ще ви надуя главата тази учебна година...Беше време и аз да замрънкам за нещо във форума. Cry

и у нас е същото... успокоявам се от факта, че и баща и не е писал домашни до към гимназията, тя прилича много на него, та се надявам поне тогава и тя да пропише Simple Smile... а и първите две седмици от тази учебна година почнаха долу-горе добре, още не се е налагало да я държа до два след полунощ да си свършва уроците. често идва с едно приятелче след училище и пишат заедно. верно, че другото девойче свършва доста по-бързо от албена, но криво-ляво и тя сколасва в рамките на същия ден...

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА сега - нямам грижи. Оставям я под зория контрол на Занималнята със собственик един фелдфебел и така...
Но днес брат ми ми сподели нещо с мъка...Сина му е в 5-ти клас и вече няма занималня, а той сам е абсурд да чете и учи, но няма кой да го "пасе'. Как ще я карат - не знам?!?!?!  Tired

Извод: до всяко дете, по един възрастен, ако искате от детето да стане Човек!

А как става?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 006
... успокоявам се от факта, че и баща и не е писал домашни до към гимназията, тя прилича много на него, та се надявам поне тогава и тя да пропише Simple Smile...

И при нас е така, но това пък мен хич не ме успокоява...Едвам е завършил средно мъжа ми, но защото вече е работил и си е изкарвал сам парите.Лично съм го млатила с джапанки, докато учехме във ВУЗ-а, за да останем държавна поръчка до края.А иначе за възрастта си той е със забележителна кариера, още повече, че е постигнал всичко до момента абсолютно сам.
Пробвала съм всякакви варианти да вкарам сина ми в ред - с добро, с лошо, с наказания, с лишения, с нарочна липса на интерес от моя страна, с убийствен контрол, със занималня...С последното сбърках, защото не проучих нещата лично, а се доверих на чужди мнения.Сега приема идеята за занималня като наказание.Единствено добре учи с татко ми, но той няма физическата възможност вечно да е на лице у дома...Всичките ми мерки са давали до момента временен положителен резултат...Направо се отчайвам вече...

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
По темата: леля ми изкара две средни образования с двете си деца. Редовно пишеше теми по литература Mr. Green
Аз и сестра ми сме на "самотек" от трети клас.
По принцип си зависи от детето.

До Сакри: По принцип по-нестандартно мислещите хора се справят по трудно с училището. Не че не могат да се справят с материала, по-скоро не се справят с начина на преподаване, не могат да се впишат в "системата". Просто мислят по друг начин, мисълта им тече по друг начин.
Аз винаги съм се вписвала перфектно в подобна система, но мъжът ми винаги с много труд и усилия и нерви е успявал и то до някъде. Средното го е избутал. Мечтата му е да учи физика. Кандидатства ПЕТ години подред и най-накрая го приемат.....отказва се в края на втори курс, но освен финансовата причина съществува и такава, че преподавателите били страшно ограничени и дебилни.
Пример: две асистентки се мъчат да затворят някаква колба с гумена тапа и тя не влиза. Моя мъж взима тапата, наплюнчва я и я пъха в колбата без проблем. Еми като не могат да приложат на практика елементарни познания по физика за какво изобщо си говорим???
В работата на моя мъж прякора му е "главния инженер", щото все измисля някакви приспособления, подобрения и т.н.
Та идеята ми беше, че подобен тип хора, за да успеят трябва да бъдат подкрепяни безрезервно (моя мъж не го е получил от родителите си), защото системата някакси успява да ги убеди, че не са способни да се справят, а всъщност не е точно така. Така че оценките и критериите на системата не трябва да бъдат водещи за теб - синът ти има прекрасен бизнес нюх - продава знанията си - и защо не? той ги е придобил с труд, защо да ги подарява???? Още повече, че не ги е профукал за глупости парите Grinning

# 20
  • Мнения: 3 371
эдравейте,всички!много ми е трудно да пиша на кирилица,затова ме иэвинете , ако допускам правописни грешки! PraynigИска ми се да ви успокоя,че нещата ще се оправят , но не е така!Синът ми е 9 клас,учи в много добро у-ще,но эаниманието научи ли-написа ли,продължава!molia,za izvinenie,no prodaljavam na latinica,za6oto v protiven slu4ai 6e pi6a do utre,a i spored men po-vajno e kakvo pi6a,a ne kak go pi6a!ta taka-vapreki blizo 16godini na moeto mom4e,ne6ata sa kato v na4alen kurs. vsa6nost ne sam savsem spravedliva-ve4e zapo4va da se use6a i si dava smetka za serioznostta na ne6ata i sam siada da 4ete.istinata,do koiato dostignah sled vikovete,kriasacite i obidite i nakazaniata e,4e sredata e ot re6ava6o zna4enie,kakto i otno6enieto na prepodavatelite v u-6e!vsi4ko tova motivira deteto mi mnogo pove4e ot materialnite i vsiiakakvi tam drugi stimuli.kogato toi sam se po4uvstva neudobno ot tova,4e e bez doma6no ili nepodgotven i otkri,4e tova savsem ne go pravi geroi v o4ite na negovite sau4enici,ne6ata si doidoha po mestata.prosto imahme goliam kasmet s u4ili6e i s prepodavateli,koito ne sa na principa-kolkoto mi pla6at-tolkova 6e rabotia.no da ne si pomislite,4e vsi4ko tova ni osvobojdava ot ''priatnotnoto''zadaljenie na uroka:napisa li,nau4i li? a,dobre!6o sega ne vzeme6 da pro4ete6 niakoia knijka?!preduprejdavam,4e pri proiznasianeto na poslednata ''pokana'' triabva da ste izvan obsega na letia6i predmeti,tetradki ili u4ebnici!

# 21
  • Мнения: 1 006

...До Сакри: По принцип по-нестандартно мислещите хора се справят по трудно с училището. Не че не могат да се справят с материала, по-скоро не се справят с начина на преподаване, не могат да се впишат в "системата". Просто мислят по друг начин, мисълта им тече по друг начин.......


Това казва и психоложката ни.Сашо върши едновременно 10 неща, за още 5 мисли, а за поне две говори...Хваща едно и го оставя, хваща второ и ткрето едновременно...Мислите са му на посоки...енергия до бога!!! При психоложката ни решава тестове за концентрация и приучаване към последователност.Пак ще ходим, само да вляза в ритъм.Класната ни е уникална.Избирала съм я м/у 5 другарки и обърнах света с връзки да е при нея.С нея заедно се борим с проблемите на сина ми, даже тя ни свърза с психоложката.Нямам забележки към класната ни -НИКАКВИ.

Цитат
...В работата на моя мъж прякора му е "главния инженер", щото все измисля някакви приспособления, подобрения и т.н....


Мъжа ми е същия.Където и да работи реорганизира фирмите, защото винаги е бил на управленска длъжност и винаги е получавал признание.Но без подходящо образование не виждам как човек би имал шанс да се развие и да покаже тези си способности и да ги удовлетвори пълноценно.

Цитат
...Та идеята ми беше, че подобен тип хора, за да успеят трябва да бъдат подкрепяни безрезервно (моя мъж не го е получил от родителите си), защото системата някакси успява да ги убеди, че не са способни да се справят, а всъщност не е точно така....


Подкрепям го страшно много сега, но съм го психирала в първи клас/прочетете поста ми тук под №  12  / на времето и вече той има изкривена нагласа към ученето освен всичко друго.Аз съм виновна за това и сега съм чудо, повярвайте ми...

Цитат
...Така че оценките и критериите на системата не трябва да бъдат водещи за теб - синът ти има прекрасен бизнес нюх - продава знанията си - и защо не? той ги е придобил с труд, защо да ги подарява???? Още повече, че не ги е профукал за глупости парите Grinning...


Убедила съм го, че оценките почти не ме вълнуват.Обяснила съм му, че г-жата може да бъде субективна, може да й е криво за нещо/и тя е човек/ и оценките не винаги са реално отражение на знанията му.Знае, че за мен е важно да ми доказва, че иска да учи, че е отговорен...Също, че искам на мен основно да ми доказва, че се справя колкото може по-добре и т.н.А за биснес нюха...мъжа ми се пръска по шевовете от кеф - казва, че му е заложен генетично...Сашо събира миди на морето с цел да ги продава, купува дъвки от лафката по 10ст. и ги продава в класа по 20ст. Embarassed, разменя неща с деца на супер далавера, пести си от парите, които му давам за у-ще и си купува нещо разумно после...Беше си събрал в касичката 12 лв. и с ОГРОМЕН КЕФ плати на сестра си дупченето на ушите и медицинските обици, той избра и плати пердетата в детската стая, само на сестра си купува подаръци от местата, на които е бил на лагер или зелено у-ще...Ако съм без пари за деня ми дава от касичката, но после си ги търси като наследство - не забравя.Спечели едни пари от една реклама и мъжа ми му додаде, за да купят телевизор за детската, но понеже мъжа ми платил с кредитна карта Сашо му казал :"Щом не ги даваш моите пари на касата на магазина искам да си ми ги върнеш !!! Искам да купя още нещо за детската с тях...!" hahaha

Извинете, но много ще ви досаждам в тази тема...Единствента ми цел е да потърся съвети и помощ от вас.Само цъкам тая тема, а няма тази активност, на която се надявам...Малко ли сме майките с моите проблеми ?

# 22
  • Мнения: 1 006
эдравейте,всички!много ми е трудно да пиша на кирилица,затова ме иэвинете , ако допускам правописни грешки! PraynigИска ми се да ви успокоя,че нещата ще се оправят , но не е така!Синът ми е 9 клас,учи в много добро у-ще,но эаниманието научи ли-написа ли,продължава!molia,za izvinenie,no prodaljavam na latinica,za6oto v protiven slu4ai 6e pi6a do utre,a i spored men po-vajno e kakvo pi6a,a ne kak go pi6a!ta taka-vapreki blizo 16godini na moeto mom4e,ne6ata sa kato v na4alen kurs. vsa6nost ne sam savsem spravedliva-ve4e zapo4va da se use6a i si dava smetka za serioznostta na ne6ata i sam siada da 4ete.istinata,do koiato dostignah sled vikovete,kriasacite i obidite i nakazaniata e,4e sredata e ot re6ava6o zna4enie,kakto i otno6enieto na prepodavatelite v u-6e!vsi4ko tova motivira deteto mi mnogo pove4e ot materialnite i vsiiakakvi tam drugi stimuli.kogato toi sam se po4uvstva neudobno ot tova,4e e bez doma6no ili nepodgotven i otkri,4e tova savsem ne go pravi geroi v o4ite na negovite sau4enici,ne6ata si doidoha po mestata.prosto imahme goliam kasmet s u4ili6e i s prepodavateli,koito ne sa na principa-kolkoto mi pla6at-tolkova 6e rabotia.no da ne si pomislite,4e vsi4ko tova ni osvobojdava ot ''priatnotnoto''zadaljenie na uroka:napisa li,nau4i li? a,dobre!6o sega ne vzeme6 da pro4ete6 niakoia knijka?!preduprejdavam,4e pri proiznasianeto na poslednata ''pokana'' triabva da ste izvan obsega na letia6i predmeti,tetradki ili u4ebnici!

Пробвай да пишеш на фонетичен бг/а не на БДС/ - латинските букви не съответстват ли на българските ? Само идея...

Училището ни е сериозно според мен - 31-во.Не случайно го наричат "Бастилията", а класната е перфектна...Опитвала съм се да питам сина ми не го ли е срам, като се излага без домашни или без научен урок.Хич не се трогва !!! Twisted EvilПак нескромно, но той е от харесваните момчета от дамите в класа...Даже от други класове родителите са ме издирвали, защото сина ми ущипал всички девойке в класа по дупетата и вече се е метнал на съседните класове... Embarassed В класа ни има изключителни деца, ученолюбиви, перфектни даже.Средата ме удовлетворява напълно.Има деца пътуващи от околните села даже...Девети клас не е ли малко късно да се осъзнае... newsm78 Честно ви казвам - материалните стимули плахо ги пробвах, но той не ги приема - обижда се...Ако го пратя до магазина му казвам да си купи нещо за него, ако иска.Това го приема.Ако ми помага за нещо приема благодарности, но по-рядко материални.Той е добра душа, състрадателен, миролюбив, общителен, веселяк...Има си неадекватните, тъпи детски изцепки, но това е нормално...Ерика от форума прекара с нас около 2 часа...Тя да ви каже що за птица е Сашо, да не помислите, че се превъзнасям...

Ерикааааааааа, къде си ?

# 23
  • Мнения: 3 371
sakri,blagodaria za saveta,no te molia da nameri6 vreme i miasto-znae6 kade moje6 da me otkrie6,kadeto na razbiraem ezik da mi obiasni6 i moje bi da mi pokaje6 za kakvo ide re4,za6oto mislia,4e ti spomenah,4e az sravnitelno ot skoro se vazpolzvam ot 4udesata na tehnologiite!6e sam ti mnogo blegodarna!ne iskam da te ot4aivam,no se okazva,4e 9 klas e daje rano za podobno osaznavane i osmisliane.nabludavaiki decata na moi poznati i blizki ustanovih tazi zavisimost.o6e ne6o mi napravi vpe4atlenie-tvarde mnogo se govori za vazdeistvie varhu decata.moje bi vode6ata i uspe6na strategia e vzaimodeistvieto s tiah! newsm10

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
...Девети клас не е ли малко късно да се осъзнае... newsm78
Не е. Мои съученици се осъзнаха в 11 Mr. Green

Знае, че за мен е важно да ми доказва, че иска да учи, че е отговорен...Също, че искам на мен основно да ми доказва, че се справя колкото може по-добре и т.н.
Значи не му искай да ти показва тетрадката за работа в клас. Опитваш се да го контролираш в територия, дето си е негова и затова се е разревал (поне така си мисля)
Решил е, че му нямаш доверие. Ти си проверявай какво взимат, ама от други източници.
За грознописа сега ми хрумна, че трябва да го убедиш, че е важно да пише, не красиво, а четливо. За да могат да му прочетат мнението, иначе няма да бъде чут (или нещо такова) Confused

Цитат
Мъжа ми е същия.Където и да работи реорганизира фирмите, защото винаги е бил на управленска длъжност и винаги е получавал признание.Но без подходящо образование не виждам как човек би имал шанс да се развие и да покаже тези си способности и да ги удовлетвори пълноценно.
Ахъм.....ама като ти кажат, че си вече на 20 (тамън излязъл след две години казарма) и трябва сам да се издържаш....тоя филм да учиш и да се издържаш абсолютно сам, не съществува! и никой не може да ме убеди в обратното......

# 25
  • София
  • Мнения: 19 249
Основната ми грешка допуснах още когато сина ми беше в първи клас....Нека мене ме пари, ама как да се справя с допуснатите грешки по отношение на сина ми ?
Просто ти се е струпало много, а може би не зависи само от тебе...Като си е такъв по натура сина ти, не се обвинявай прекалено, и ти си човек, всички викаме и се караме...аз пък съскам понякога. Важното е че сина ти е буден и оправен (ударението е на "о"). Като гледам, повечето момчета от класа на щерката са такива - буйни, викат, търчат...като се обажда в междучасията, наоколо е зверилник. Учителките все се оплакват от тях - а не са глупави деца, като решат, изкарват добри бележки, ама...Например, на 15-ти септември след откриването решили да ходят в "Кабината" - представям си картинката...И откъде им идват наум такива щуротии...

Аз пък съм в обратното положение - дъщеря ми е на 12 години и поради бабино/дядовото възпитание сама нищо не може да свърши. До 4 -ти клас беше при моите родители и по отношение на ученето нямам грижи - сама се оправя, пише старателно, хвалят я учителите....НО просто й липсва всякаква инициативност, толкова е пасивна и отвеяна, че не ми се мисли как ще се оправя сама в живота. Не искам да се превръща в отличничка-неудачничка или нещо подобно...
Та бих се сменила с теб за известно време... newsm12

# 26
  • Мнения: 1 250
Веси, за четливостта си напълно права.

Нека ти кажа как госпожата по немски се справи за с грознописа на сина ми. На едно контролно му написа отдолу, че му е намалила оценката с единица заради трудното разчитане, а ако и следващия път е така направо ще му пише 2ка. Е по немски започна да се старае.
Ама защо класната му не направи така?

# 27
  • Мнения: 1 006
...Ахъм.....ама като ти кажат, че си вече на 20 (тамън излязъл след две години казарма) и трябва сам да се издържаш....тоя филм да учиш и да се издържаш абсолютно сам, не съществува! и никой не може да ме убеди в обратното......

Нищо друго не целя, освен да се похваля, че тоя филм съществува и живея с главния герой вече 13 години.Всичко опира единствено до човек и до пълнежа в главата му.Пускам рекламата на мъжа ми.Едвам е завършил средно, защото е живял без баща и вече е работел.Влязъл е във ВУЗ-а, за да отърве казармата и там го срещнах.Той беше на 19г., а аз на 22г.Продължаваше да работи и учеше на индивидуален план.На 21г. си купи първата кола - Фиат "Панда" без стотинка помощ от никого.Започна после като шофьор-снабдител в една голяма фирма и за нула време стигна до отдел "Снабдяване", после във финансовия им отдел.Прибраха го в казармата на 25г. и излезе в 9мес. неплатен и през това време намери начин да изкарва дори повече пари от преди.След това започна като обикновен товарач в друга голяма фирма и то от яд, че го уволниха от предишната фирма в деня, в който си взе паспорта от военните.Днес се смее много, че в един ден е получил две УВО-та.От товарач за няколко години стигна до управленска длъжност в същата фирма и то на национално ниво.Преди да му създадат условия сам да напусне/както мъжа ми казва/ получи добро предложение за работа в друга голяма фирма/и не само от нея/.И в момента е на още по-висока управленска длъжност от всякога.В момента мъжа ми е на 32 г., но за кариерата му могат да му завидят и 40-50 годишни мъже и смея да твърдя, че всичко е постигнал абсолютно сам.Никого не искам да убеждавам в каквото и да било.Исках само да ви кажа, че макар и рядко, но този филм съществува.Много се гордея, че гледам действието отблизо и най-вече, че главния герой ме обича, а и аз него. Heart Eyes

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
.... защото е живял без баща...
Да не прозвучи грубо, ама това понякога е плюс. Защото знаеш че няма на кого да разчиташ. А не да си мислиш, че има и после тоя човек да ти отреже главата до кръста. Това пак от лични преживявания.

ПП Просто стечението на обстоятелствата по странен начин направлява живота ни. Едно че няма нищо случайно, друго, че всичко е случайност.

# 29
  • Мнения: 1 006
.... защото е живял без баща...
Да не прозвучи грубо, ама това понякога е плюс. Защото знаеш че няма на кого да разчиташ. А не да си мислиш, че има и после тоя човек да ти отреже главата до кръста. Това пак от лични преживявания.

ПП Просто стечението на обстоятелствата по странен начин направлява живота ни. Едно че няма нищо случайно, друго, че всичко е случайност.

Не е притеснявай, не си груба...Това е самата истина и за съжаление точно това е направило от мъжа ми невероятно силен и Оправен човек...В случая това е било плюс за него.Но такива тъжни спомени от детството си ми е разказвал, че ме е разплаквал Cry Страшни травми има, защото е имал баща, но не е живял с него.Баща му и до днес не знае рождените дни на четирите си деца от трите си брака, не е виждал дори две от трите си внучета, а мъжа ми и брат му не е виждал и чувал от 9 години...Две от бившите ни коли сме си купили от баща му... #Crazy И най тъжното и потресаващо нещо, което мъжа ми казва за него е : "Единственото нещо, което баща ми е направил за мен е....че се е изпра*нил..." Убийствено е...Затова разбирам защо мъжа ми е такъв добър татко и съпруг, защото сега като се раздава безрезервно към нас просто си го взима всичко онова, което му е липсвало на времето. Hug

Общи условия

Активация на акаунт