ДАЛИ Е РЕАКЦИЯ КЪМ ОВЕС/ГЛУТЕН???

  • 1 126
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,
 Синът ми е на 8 месеца и половина.Има недоказана (,но почти сигурна) алергия към белтъка на кравето мляко и от няколко месеца е на хидролизат (Алиментум-канадския вариант на Фризопеп).Въпреки това обривите му ту изчезват,ту пак се появяват.Умишлено изчаках с въвеждането на глутен до навършването му на 8 месеца.Избрах да започна с овесена каша.Давах му 3 последователни дена и до 72-я час нямаше никаква видима реакция (в този момент нямаше обриви).Два дена след това,обаче отново му избиха ситни пъпчици.Друго,което забелязах е че изпражненията му станаха по-кашести (ни бих ги нарекла диария-не са редки или пенести и не са повече от два пъти на ден).Знам,че по принцип овеса (каша,овесена вода,ядки и др.) разхлабва и това малко ме успокоява.Но въпреки това много ме страх да не се окаже алергичен или с непоносимост към глутена.
  Бихте ли изказали мнение по темата!

# 1
  • Мнения: 145
Алергията към гултена по принцип се изразява в ярко проявена диария, рядка и повече от 2 пъти дневно, така че не мисля че е това. Успех и дано да се оправи детенцето ти

Общи условия

Активация на акаунт