кога и как казахте на каката/баткото че очаквате бебе?

  • 2 039
  • 42
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 63
Здравеите ! Сина ми е по4ти на 4 години, аз сам бремена в 4ти мес. и се 4удя кога да му кажа новината и как то4но да му обясня за бебето.Моля споделете опита си , или ако имате информациа за подходящо филм4е или книжка която може да ми помогне...

# 1
  • Мнения: 9 487

Честита и лека бременност!  bouquet
Беше на 2г и 8мес когато му казахме-беше мн въодушевен Simple Smile За съжаление обаче, бременността ми бе неуспешна, и се чудех какво да му обясня Confused Казах му, че бебето е болно и сме го оставили при доктора. Tired
Сега, когато отново забременях, изчаках почти до петия месец /сина ни бе на 3г 6-7мес/ и сега постоянно ми гушка корема, и поръчва на бебето да слуша Heart Eyes
Винаги избирам диретното казване, разбира се по начин по който е достъпен да го осмисли Peace

# 2
  • Мнения: 256
Честито и от мен!  bouquet
Миша беше на 2.4г и беше с мен в банята докато теста се оцветяваше.... и като се появиха 2 те чертички я гушнах и и казах че в корема ма мама има бебе, което е много малко и ще расте и когато стане готово да се срещне с нея ще отдем да го вземем от болницата.....понеже тя веднага каза"искам видя" Laughing

# 3
  • Мнения: 566
Цвете беше на 3 годинки когато видях положителния тест,веднага и обясних че в коремчето на мама има бебе,което ще е нейно сестриче или братче,почти всеки месец съм я взимала с мен на консултациите при АГ и постоянно говорехме за бебето,а тя очакваше с нетърпение да се роди.
Не крий от детето,кажи му по скоро,той трябва да свикне и да заобича бебето.Успех и лека бременност Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми беше на 3г.,когато забременях.Казах и веднага ,щом разбрах.

# 5
  • Мнения: 48
Привет и от мен!
Аз казах на сина ми веднага след положителния тест. При нас беше по-лесно да обясня защото разликата им е 11 години. Grinning

Желая лека бременност и леко раждане!!!

# 6
  • Мнения: 51
Аз на моя син постоянно му казвам (той е на 3г)че той ще става батко и в корема на мама расте бебе...въпреки че сега не го осъзнава много много забравя и отвреме навреме иска да го нося..А аз му казвам че нося сега бебето.Когато го види може би тогава ще резбере.Сега идеята му е доста абстрактна и  след като не го вижда няма как да разбере.

# 7
  • Мнения: 6 025
бъдещия батко разбра веднага след като доки потвърди,имаме близки които по него време имаха малки бебета и той вече искаше,много помогна да свикне с мисълта и книжката за Франклин,който има сестричка.

# 8
  • Мнения: 1 734
И ние веднага казахме на сина ми, той беше на 4 години тогава. Ако му се обясни по подходящ начин няма проблеми. После той често ме питаше, `стана ли вече голямо бебето, кога ще се роди` ... та така ... хубави спомени

# 9
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Веднага след като се върнах от лекар след положителния тест първо на него казах–директно,няма какво да заобикалям на 10 годишно дете,а и той отдавна го очакваше и искаше да се случи.После ми беше добър съюзник в съобщаването с по–големи изненади на таткото и на бабите

# 10
  • Мнения: 1 554
Казах ,че мама има бебе в коремчето той не се съгласи с мен,но след 10 мин,дойде при мен и каза,че иска да цунка бебето Heart Eyes и от тогава всеки ден по няколко пъти ми целува корема,и казва че ще става батко Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 148
Ние изчакахме да се потвърди бременността от лекаря в 8-9 г.с и тогава казахме на сина ни. Решихме да отидем на вечеря на заведение и там му казахме, че тази вечер е специална и имаме повод да я отпразнуваме - той ще става батко. Прие го смесено  - хем се зарадва, хем очите му се напълниха със сълзи, защото макар и на 9г. , е много чувствителен, а и вече разбира какво значи да дели обичта  и вниманието. В следващите дни говорихме много за това, как той е бил бебе, колко сме го искали да се роди (както сега искаме и другото бебе), гледахме снимки от тогава. В един сайт му показвах развитието на бебето в корема на майката според седмиците - колко е голямо, колко тежи и тн.

# 12
  • Мнения: 2 171
Големият ми син беше на две годинки, когато забременях. В началото го подготвях като го питах иска ли да си имаме бебе, какъв би бил живота ни с още едно детенце. Той беше малък и не ми се е налагало да водим много задълбочени разговори, а съвсем по детски. Когато започна да ми личи корема, той сам започна да ме пита защо съм дебела. Тогава му казах, че в корема ми има бебе, видя го и на ехографа при лекаря. Не беше ентусиазиран, но сега се обичат много Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 535
Казах на дъщеря ми веднага след прегледа при лекаря. И тяхната разлика е голяма - 8 години и ми беше лесно да обясня. В началото май нямаше голям ентусиазъм - като че ли нещо се беше притеснила, но след това започна да му говори, да му се "кара" да не ме рита толкова много, да му пази тишина, защото спяло  Crazy
Сега малкия си има малка и голяма мама Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 126
Моят син беше на 3 и първо на него му казах още когато видях двете чертички Simple Smile.След това звъннах на тати.Водех го с мен на всяка консултация и той много се радваше.Беше си поръчал сестричка и до последно така си казваше,че ще има сестричка.Така и стана.Но въпреки цялото му щастие има и страшно много ревност.Лека бременност Grinning

Общи условия

Активация на акаунт