146 ДЕ> Някакво прасе, грипозно или не, не ще уплаши душите наши!

  • 27 476
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • UK
  • Мнения: 3 959
За Варна е доста необичайна картината, всъщност, а там понеже има и жесток вятър, както винаги, и положението било ужасно. Тук е студ на кутийки, но почти няма сняг и не духа, просто си е студено. Simple Smile

# 736
  • Мнения: 18
Мили майки,
Предполагам, че имате информация за яслите в Германия.От каква възраст вземат децата?Има ли достатъчно места?За район още ми е рано да определя, защото нямам точна информация.Смятам тази година да канидатствам за работа(в момента се подготвям с езика) и ме интересува този въпрос.За училищата долу горе разбрах от форумите.Голямото ми дете ще трябва да го запиша 1-ви клас,но малкото е доста малко и си мисля за ясла или в краен случай гледане от близки.Май и дететгледачки нямало много.
Който ми помогне с поне малко инфо ще съм благодарна.
Предварително Ви благодаря!

# 737
  • Мнения: 3 521
Нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=454386.new#new

Хрида, ами всичко зависи от това в кой район ще живееш Mr. Green - иначе всичко има...на теория, но на практика в моето "село" за ясла(от 8 до 36 месеца) се отвори преди 3 години. До сега имаха 25 места за почти 30 хил. жители(вкл. и околните села), сега построиха още една нова сграда с още 25. Имаше и две "частни" цените им бяха спиращи дъха. Имаше и няколко "Тагесмутер"-ки, но нито една не успя да ми спечели доверието.
Заявления за ясла/градина се подават при нас през февруари.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 18:30 от surfline

# 738
  • Мнения: 18
Много Ви благодаря!
 LaughingВсе пак не е отчайващо положението.Имам  някакви алтернативни решения.Продължавам си с немския.Ако имам някакви питания други, пак към вас ще се обръщам.Заявлението като се подаде през февруари, до колко време става ясно дали и къде е записано.Ако е до месец добре,но да не се чака?От друга страна си мисля, че едва ли е по-сложно от това в БГ.Ще се справим някак си.
Къде другаде бих могла да ви пиша-имам предвид друга тема.Гледам тази е доста напред?
Лек ден и благодаря още веднъж!  bouquet

# 739
  • Мнения: 7
hrida , заповядай в новата тема .
И мен ме вълнува същия въпос  Peace

Общи условия

Активация на акаунт