Обилна менструация, моля за съвет

  • 44 791
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
При мен проблемът е, че от около 1 година насам цикълът ми стана много дълъг - винаги ми е бил 6 дни на 30 без /общо 36 дни/. Сега ми е на 24-25 дни, но 4-5 дни само цапа, после 2 дни тече обилно /буквално усещам как се изцежда и със съсиреци/, а после още 3-4 дни цапа /т.е. общо отново около 36 дни, но по 2 седмици се налага да ходя с превръзки/. Извинете за натуралистичното обяснение. Ходих на лекар и не видяха проблем, но е възможно да ми се "събужда" Хашимотото и ми препоръчаха хормонални изследвания - т.е. това е добре да се прави поне веднъж годишно за раждалите жени. И ми препоръчаха да пия калций или КалМаЦин за регулиране. Последните 2 месеца пия витамин С и нещата са далеч по-спокойно /но... не е толкова обилно в "силните" дни, а другите се удължават още повече, та и това не е много добро решение понякога/.

# 31
  • Мнения: 136
И аз бях с този проблем преди 2 години. Буквално за 5 мин. ми се е случвало да подгизна и да тече кръв от мен като из ведро  ooooh! Съсиреци също имах  Sick

Започнах да пия ленено семе и се оправих - намаляха и болките, и кръвотечението. По принцип то влияе много положително от гинекологична гледна точка. Другото, което мога да ти препоръчам, е да си правиш чай от бял равнец. Малко е гнусен на вкус, но също много помага  Peace

# 32
  • Мнения: 924
Gydelichkova   би ли споделила как си пила лененото семе.
Благодаря   bouquet

# 33
  • Мнения: 136
Купувах си от аптеките ленено семе на ампули. Взимах на Barlean's (рекламират го от време на време по телевизията), както и на Efa Gold (малко по-евтино е) и пиех по 6-9 капсулки на ден  Peace По принцип то е полезно и за други неща, дава и доста тонус, а е напълно природен продукт  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 461
Момичета някой намерил ли е лек за това чудо  
Цикълът ми е редовен, не много болезнен на 26-29 дена , но много обилен на 2-3 ден.
............................
Поради тази причина доктора ми махна спиралата.
Изписа ми лекарства (но не само витамини)за намаляване на кървенето.
И така...сега вече нямам проблем.

# 35
  • Мнения: 468
....
Тиквен цвят,при мен и след второто раждане си остана обилен цикъла.Докато кърмех си беше нормално,но след като спрях...пак си е както преди.
...

 Аз още кърмя. Знам, че може да се върне старото положение, но надеждата умира последна.

 В случай, че отново стане обилна, този път няма да вземам противозачатъчни. Ефект от тях имаше докато ги пиех, но страничните ефекти бяха неприятни. Излизаха ми огромни болезнени пъпки по лицето и почти непрекъснато се чувствах зле- нервна, отпаднала, последните месеци преди да ги спра качих и няколко килограма. При нужда този път ще отида на ендокринолог, не на гинеколог и ще опитам с билки, а не с хормони.

 Витамин С с калции пиех по две ефервесцентни таблетки (Supravit) на ден, не повече през тежките дни. Имаше ефект няколко месеца, след това действието постепенно намаля.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 550
И аз като един препатил човек ще ви посъветвам - веднъж годишно личния лекар да ви пуска изследвания на  хемоглобина и желязото .Аз от обилен мензис се бях докарала до хемоглобин 70  / норма 120 -140 за жените/ .

# 37
  • Мнения: 924
Аз понеже обещах да дам отчет сега пиша  bouquet
 Този месец пет дена преди цикъла пих запарка от листа от къпина.
След това през целия цикъл запарка от листа от коприва 150мл три пъти на ден и по 1 литър чай от бял равнец през деня, заедно с 3 пъти по 5 вит. ц.
Не знам дали билките помогнаха, но за първи път от много време на сам имах нормален цикъл Embarassed
Благодаря ви за всички съвети

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 13:09 от lasi

Общи условия

Активация на акаунт