Мед във водата на новородено

  • 6 832
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Абсолютен абсурд - мед на бебе на 16 дни ooooh!...

# 31
  • Мнения: 1 045
Изумявам се на такива въпроси, че и с анкети! ooooh!
Сигурно повече разпитвате за фризьора и маникюриста, преди да изберете при кой да се направите на красиви!
Ами вземете да се информирате и как се гледа бебе преди да го родите..има книги, интернет-педиатъра попитай!



За захарта при жълтеница има полза,както и при друго боледуване,защото ензимите в стомаха намаляват,т.е.така получава чиста енергия и си набавя дневната доза калории.Това е теорията за добавяне на захар.


Това категорично не е вярно!!!!!!!
Покажи ми една статия в подкрепа на това, че захарта е полезна! А пък за новородено с абсолютна незряла храносмилателна с-ма....едни ползи има, не е истина ooooh! Прочетете съвременните статии и материали Peace

Потърси и ще намериш.В тази теория има много факти.Организмът без глюкоза започва да разгражда запасите,започва спадане на теглото.Нервните клетки постоянно разграждат глюкоза.  Липсата на кръвна захар силно уврежда мозъчните клетки и може да причини хиперглекимична кома.
А при бебетата липсват храносмилателни ензими,разболели се спадат и наличните.Това е смисъла на даването на глюкоза особено при по-тежки жълтеници.Питала съм 1000 лекари,още повече че на моето дете се прелива кръв заради тежка жълтеница,породена от несъвместимост в групите.
Та значи един път имаме висок билирубин,втори път спад на желязо и ако се вкара и липса на глюкоза всичко рефлектира на мозъка.
Отричайте захарта,може да съм се изразила грешно като съм казала захар,но специално разтвор на глюкоза се дава.
Вие правете каквото искате,аз просто споделям информация която съвпада и с моето виждане. Peace

# 32
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Категорично НЕ! Naughty В никакъв случаѝ! Чети, кактo са те посъветвали!!!!!!!!!

# 33
  • Мнения: 9 481
Изумявам се на такива въпроси, че и с анкети! ooooh!
Сигурно повече разпитвате за фризьора и маникюриста, преди да изберете при кой да се направите на красиви!
Ами вземете да се информирате и как се гледа бебе преди да го родите..има книги, интернет-педиатъра попитай!



За захарта при жълтеница има полза,както и при друго боледуване,защото ензимите в стомаха намаляват,т.е.така получава чиста енергия и си набавя дневната доза калории.Това е теорията за добавяне на захар.


Това категорично не е вярно!!!!!!!
Покажи ми една статия в подкрепа на това, че захарта е полезна! А пък за новородено с абсолютна незряла храносмилателна с-ма....едни ползи има, не е истина ooooh! Прочетете съвременните статии и материали Peace

Потърси и ще намериш.В тази теория има много факти.Организмът без глюкоза започва да разгражда запасите,започва спадане на теглото.Нервните клетки постоянно разграждат глюкоза.  Липсата на кръвна захар силно уврежда мозъчните клетки и може да причини хиперглекимична кома.
А при бебетата липсват храносмилателни ензими,разболели се спадат и наличните.Това е смисъла на даването на глюкоза особено при по-тежки жълтеници.Питала съм 1000 лекари,още повече че на моето дете се прелива кръв заради тежка жълтеница,породена от несъвместимост в групите.
Та значи един път имаме висок билирубин,втори път спад на желязо и ако се вкара и липса на глюкоза всичко рефлектира на мозъка.
Отричайте захарта,може да съм се изразила грешно като съм казала захар,но специално разтвор на глюкоза се дава.
Вие правете каквото искате,аз просто споделям информация която съвпада и с моето виждане. Peace

Радвам се, че разграничи глюкозата от захарта Wink
Защото такива момичета, като авторката на темата, ще сложат захар във водата без грам да се замислят..то за мед питат Whistling
А ето и за жълтеницата /масовата/:

http://karmene.greatnow.com/jaltenitsa.html
http://www.biberonbg.com/info/karmene_i_jaltenica.htm

# 34
  • Мнения: 4 615
Хайде понеже  е анкета и гласувах, да взема и да се изкажа/повторя с останалите. Не се препоръчва консумацията на мед при деца под едногодишна възраст поради опасността от ботулизъм. Захаарта е безпредметна във водата, а при съмнения за настинка или друго, каквото и да било неразположение при дете е необходима консултация със специалист.

# 35
  • Мнения: 2 658
Свикнах отдавна с всякакви въпроси(а и аz съм zадавала  Rolling Eyes ) във форума, раzбира се че човек се учи докато е жив..
Но тоzи въпрос сигурно вече е някаква шега...
Ясно е какво съм отговорила, след като така или иначе, няма нито един положителен отговор в анкетата.

# 36
  • Мнения: 1 001
В никакъв случай не бих дала мед на дете под 1 год. възраст!

# 37
  • Мнения: 117
Абсолютен абсурд - мед на бебе на 16 дни ooooh!...
Peace
Бабините мъдрости
Не абсурд - трагедия

# 38
  • Мнения: 32
MTV , не мислех да пиша, но твоят пост много ми допадна. Хора, не четете ли наистина, не се ли образовате преди да родите децата или се кара на проба грешка, проба грешка? Аз съм противник на вманиаченото четене. И от много четен полза няма, ами вреди, но съвсем пък да не се поинтересуваш, някак си ми е странно newsm78. Но такива абсурди съм виждала тук във форума, убедена съм, че ще има много поводи за изхвръкване на очите ми отново.

# 39
  • Мнения: 8 242
А мармалад от шипки дали може  newsm78 .. съдържали много вит Ц  Whistling

# 40
  • Мнения: 572
Не мога да разбера защо се заяждате ?
Нали за това е форум за да питаме и да обсъждаме
нещата които не знаме и ни вълнуват.
Не ме срам от въпроса си и не мисля че е абсурден.
Не е нужно да се обиждаме нали?!

А мармалад от шипки дали може  newsm78 .. съдържали много вит Ц  Whistling
Знаеш ли?! Мисля направо да и намажа една филийка с шоколад
и направо да си гризе от нея. Ти как мислиш? Thinking


Изумявам се на такива въпроси, че и с анкети! ooooh!
Сигурно повече разпитвате за фризьора и маникюриста, преди да изберете при кой да се направите на красиви!
Ами вземете да се информирате и как се гледа бебе преди да го родите..има книги, интернет-педиатъра попитай!

Ти не си права! Аз нали за това съм задала анкетата за да се информирам?

По повод захарта във водата не съм я слагала на своя глава.
Аз експерименти с детето не си правя. Педиатърката ми каза че водата трябва да е подсладена.
И други педиатри са ми казвали същото.
За това исках само да ви питам да заменя захарта с мед а не дали да слага захар.

MTV , не мислех да пиша, но твоят пост много ми допадна. Хора, не четете ли наистина, не се ли образовате преди да родите децата или се кара на проба грешка, проба грешка? Аз съм противник на вманиаченото четене. И от много четен полза няма, ами вреди, но съвсем пък да не се поинтересуваш, някак си ми е странно newsm78. Но такива абсурди съм виждала тук във форума, убедена съм, че ще има много поводи за изхвръкване на очите ми отново.
Както написах и на MTV нали за това ви питам
Уж вие сте по учените ама вместо да дадете съвет вие се заяждате и подигравате argue


Не ви ли е малко срам а?

P.S.  Аз на козметици не ходя

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 12:01 от СРАМЕЖЛИВКА

# 41
  • Мнения: 110
Ще ти дам съвет по добре се обади на педито и си я питай нея Peace- и не се връзвай на всичко казано тук

А да ти кажа нащо педи също ми беше дал съвет да подслаждам с малко захар вода.В момента малката ми дъщеря е на 1 годинка и със знанието на педиатъра -когато и правя чай и слагам малко мед а не захар.За това че бил силен алерген и аз съм го чувала.Друго което се сещам е че ме беше посъветвал да и дава от време на време минерална вода-Девин розова но и нея да подслаждам.Но най добре се обади на лекарката да си я питаш аз не съм педиатър и немога да споря и да гарантирам за това дали е правилно.

# 42
  • Мнения: 27 524
Категорично не  Naughty
Освен това на бебе вода не се дава  Wink

# 43
  • Мнения: 4 111
Ετο τοва е - педиатърът е казал захар във водата и няма сила на света, която да промени мнението на майката. През ум не може да и мине дори за миг мисълта, че педиатърът й тропа на едно място откак си е взел дипломата в ръцете и хабер няма що става по света. Като каже сок на 30-тия ден да не вземеш да ни питаш дали да дадеш или не.

# 44
  • Мнения: 8 242
Ετο τοва е - педиатърът е казал захар във водата и няма сила на света, която да промени мнението на майката. През ум не може да и мине дори за миг мисълта, че педиатърът й тропа на едно място откак си е взел дипломата в ръцете и хабер няма що става по света. Като каже сок на 30-тия ден да не вземеш да ни питаш дали да дадеш или не.
Е как де - тя иска на пук на педиатъра да даде мед  Crazy
И само чака да напише дори един човек, че е давал.. и отваря буркана  Laughing .. ама то пък как никой не иска да напише..  Rolling Eyes (ау, извинете, появи се тъй чаканият 1% в анкетата)  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт