Какъв вид прахосмукачка?

  • 104 467
  • 311
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
След,като си купих Рейнбоу,станах и дилар и правя презентации по домовете.Така,че съм виждала всякакви прахосмукачки  LaughingЗа Zelmera впечатленията са ми,че е много тежка първо.Второ хората се оплакват ,че не я използват за пране,защото само замазвала килимите.А също така има и филтри,които като се задръстят спира и чистенето.Общо взето парите не си заслужават,скъпите прахосмукачки имат и по-скъпа поддръжка.Дори една домакиня сподели,че трябвало и някакъв препарат да се купува,който да се слага във водата да не се запушвали филтрите,т.е разграждал прахуляка или нещо такова,доколкото разбрах.

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 14:07 от ivet.

# 61
  • Мнения: 6 884
ZELMER 919.0 SP AQUAWELT не е перяща. Този прах се слага само в перящите и не е за да се разгражда прахуляка. Слага се против разпенване. Ако ползваш препарат с намалено разпенване няма нужда да слагаш прах. А филтрите като се задръстят се перат.

# 62
  • Мнения: 63
Всичко което е свързано с вода е скъпо, тежко и трудно се поддържа. Колко перът като са "перящи" е друг въпрос. По мое мнение и наблюдения работа вършат само професионалните машини, но се замислете това ли ви трябва? Защото ще купите за 5000 лева олеснение за мързела (шега разбирасе  Hug ), но когато и се счупи нещо? А и да ви кажа няма да е кой знай колко мързеливо чистенето с нея, защото после трябва задължително да я измиете, да изперете филтрите....  ooooh!

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз пък миналата седмица си купих като старата ми/LG/,която гръмна 1 месец след гаранцията.С какъв акъл не знам,но не можах да си харесам друга.Взех я най-вече заради управлението от ръкохватката.Имаше и Самсунг със същите параметри,че даже и по-евтин,но беше със смачкан кабел,а забравих за офертата в Метро.
Ето тази си купих:http://bg.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&a … mp;model=NOTHING#

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 231
В крайна сметка си взехме ето тази!
http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … 0F20390)/.do?rf=y

# 65
  • Мнения: 8
Моля, Ви хора, какво е това "постоянна торбичка"? - Няма такова понятие. Няма нищо постоянно. Какво си мислите, че се случва с плата на една постоянна торба след употребата й в продължение на два месеца. Всичкия прах и микроби се набиват в плата и при всяко следващо пускане на машината освежавате стаята си с облаците прах. Всички постоянни торби имат аналог от филтърна хартия. Не се занимавайте с тупането на торбичките по казаните за боклук, а просто влезте в магазина Пикадили, Кауфланд и малките домашни потреби и си купете торбички за еднократна употреба.

# 66
  • Мнения: 63
Моля, Ви хора, какво е това "постоянна торбичка"? - Няма такова понятие. Няма нищо постоянно. Какво си мислите, че се случва с плата на една постоянна торба след употребата й в продължение на два месеца. Всичкия прах и микроби се набиват в плата и при всяко следващо пускане на машината освежавате стаята си с облаците прах. Всички постоянни торби имат аналог от филтърна хартия. Не се занимавайте с тупането на торбичките по казаните за боклук, а просто влезте в магазина Пикадили, Кауфланд и малките домашни потреби и си купете торбички за еднократна употреба.
За съжаление е права. Казвам за съжаление, защото знам каква е мъка чистенето и чистенето след като изчистите, тоест 1 пръст прах по мебелите и също знам, че хартиените торбички струват пари. Малко е гадно да се хвалим с нашите прахосмукачки, както аз самата правя всеки път, защото я обожавам, но сигорно не всички могат да си позволят 300 лв. и нагоре за прахосмукачка. Затова пак ще кажа.. за съжаление е права.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,
ето тази си взехме за Коледа http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1100018181 Хм,нещо не излиза,модела е Zelmer 919.0 SP Aquawelt
Доволна съм  Peace .Още не съм прала с нея ,та не мога да кажа какъв е ефекта.Използвам водния филтър като чистя,не ми тежи да изплакна после контейнера,но има възможност за чистене и с торбичка-SAFEBAG. Не е по-тежка от предишния ми Филипс,пък и не я нося докато чистя Simple Smile ,колелцата са маневрени и се движат много леко.Достатъчна ми е и всмукателната мощност,която е 290 вата.Ами аз като изпробвах прахосмукачката на свекърите ,която е с 500 вата всмукателна мощнот ми беше голяма мъка,тя ми вдига килима,а на паркета направо залепва четката за земята и трудно я движа ,измъчих се Crossing Arms

Пропуснах да кажа,че имам и от тези мъничките прахосмукачки и ако видя някое боклуче или трохичка ги смуквам с нея  Simple Smile Ето такава http://image.pazaruvaj.com/mid/22032130.philips-fc6092.jpg

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 18:59 от tasia

# 68
  • Мнения: 63
tasia Toва, че ние критикуваме да не те притеснява, важното е ти да си доволна . Имаш я отскоро, дано да си така доволна и след време и да не ти дотежи работа с вода.

# 69
  • Мнения: 19
За да няма недоразумение, ето от тази не съм доволна, с контейнер за боклук е, наистина е удобно и практично с контейнер, но като не смуче като хората за какво ми е.


Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ    400W
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв
   
Пиша, защото има развитие по темата. Дадох въпросната прахосмукачка на ремонт и се оказа, че регулатора на мощността не е в час, както ме посъветва den4o_en. Уж го усилвам на макс, но той не се включва на максимална мощност. Сега вече работи добре. Мерси на всички за съветите, лично на мен ми помогнахте много.   bouquet

# 70
  • Мнения: 8
Тази е с HEPA Филтър, а като дойде време за подмяната му, откъде да си намерим?
Затова трябва според мен да си купувате с филтърни торбички, защото консумативите им са достъпни.  Thinking
  Thinking

# 71
  • Мнения: 63
mama sonia   Aз ти казах! Бях сигорна, защото и не мен както ти разказах ми се случи същото, но с маша. Просто като видях параметрите и твоето недоумение веднага се светнах, че най-вероятно е това! Радвам се, че съм помогнала  Hug

# 72
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Здравейте,момичета  bouquet
Да се включа и аз в темата.Относно прахосмукачките с воден филтър,в това число и Рейнбол-Са абсолютно забранени за хора с алергии към домашен прах и плесен.Не се залуждавайте,че водата спира микробите и праховите частици.напродив прави ги по достъпни към дихателната система.За деца с алергии се знае,че когато чистим с прахосмукачка в дадена стая,чистим на отворен прозорец и 30 мин. след това бършем праха(това е най-краткото време през което праха пада).Най-добрите фирми в тази област са Миеле и Дусон.Ние сме с Дусон,ще ви пусна линк.За тези който нямат такива проблеми,ще си спестят много време като си вземат прахосмукачка с воден филтър.Това е от мен засега.Пожелавам ви приятен ден.
                                                 Поздрави:Ирка  bouquet
http://www.dyson.com/vacuums/
http://miele.com/products/index.asp?cat=1&nav=30&snav=23 … tnav=23&oT=26

# 73
  • Мнения: 1 173
За Дайсън спор няма , но най - евтината е 400$  , а в Бг мога да си представя  ooooh! .

# 74
  • Мнения: 63
Здравейте,момичета  bouquet
Да се включа и аз в темата.Относно прахосмукачките с воден филтър,в това число и Рейнбол-Са абсолютно забранени за хора с алергии към домашен прах и плесен.Не се залуждавайте,че водата спира микробите и праховите частици.напродив прави ги по достъпни към дихателната система.За деца с алергии се знае,че когато чистим с прахосмукачка в дадена стая,чистим на отворен прозорец и 30 мин. след това бършем праха(това е най-краткото време през което праха пада).Най-добрите фирми в тази област са Миеле и Дусон.Ние сме с Дусон,ще ви пусна линк.За тези който нямат такива проблеми,ще си спестят много време като си вземат прахосмукачка с воден филтър.Това е от мен засега.Пожелавам ви приятен ден.
                                                 Поздрави:Ирка  bouquet
http://www.dyson.com/vacuums/
http://miele.com/products/index.asp?cat=1&nav=30&snav=23 … tnav=23&oT=26
Прахосмукачките изглеждат много добре. Аз също съм на мнение, че "перяща" прахосмукачка не значи добра прахосмукачка. На LG има една, която има опция да прави боклука на буци, като не му позволява да хвърчи из въздуха, дори когато до изхвърляте в боклука. Иначе задържа над 99.98 % от частиците и се препоръчва за алергични хора. Има я в техномаркет.

Общи условия

Активация на акаунт