Давали ли сте Тамифлу на малко дете?

  • 5 744
  • 11
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 56
Винаги като имам проблем ,чета във форума и получавам много съвети. Затова искам пак вашата помощ.
въпроса ми е някои от вас давал ли е тамифлу на дете . Моето е на 5г,10 месеца . От 4 дена е с температура и на антибиотик.Казаха грип. Добре обърнах се към втори лекар каза ми веднага да почна тамифлу . Споделих с първия лекар -тя ми обясни , че на дете не бива да се дава не е доказано действието му. И вече 4 ден продължавада вдига температура . зарази и мен започнах тамифлу и още след втория прием съм друг човек . сякаш съжалявам защо не започнах и на малкия тамифлу. Споделете вашия опит. Благодаря ви , майки.

# 1
  • Мнения: 125
И МОЕТО ДЕТЕ ЛЕПНА ГРИП, НО ГО ИЗЛЕКУВАХ С МЕД И ЛУК И КЛЕЕВА ТИНКТУРА. Според мен е грешно да даваш тамифлу.....аз не бих дала на моето.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 56
незнам , тая температура накправо го скапва днес е 4 ден и вдига. давам му и клеева тинктура.

# 3
  • Мнения: 125
Точно така бяхме 3-4 дена висока температура , после червено гърло,после започна хрема задна от нея взе да кашля ве4е втора седмица.Но почти сме на финала и то без лекарства , освен панадол и нурофен.

# 4
  • Мнения: 2 082
дори и да се дава тамифлу,вече е късно-нали се дава първите дни...аз лично не бих дала.температурата може да продължи повече време -защо те притеснява?следи само за евентуални усложнения

# 5
  • sofia
  • Мнения: 56
така беше баткото и въпреки антибиотика не сваляше и след 4 дена-резултата беше - в болница 15 дена с пневмония .сега се страхувам за малкия.

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
http://www.tamiflu.com/taking/default.aspx

Тук пише че може да се дава на деца над 1 година.
За малките е на сироп, за по-големите - хапчета.
Попитай доктора защо не е за деца, да не би да се опасява от странични ефекти някакви newsm78. Описани са стандартните - редки случаи на обриви, алергични реакции. Ако детето вече е с температура и всички екстри на грипа, трябва да се наблюдава непрекъснато за необичайно поведение, кошмари, депресия ... Може би затова не го изписват ?
Най-честата реакция е гадене, повръщане.
По интернет четох че са внесени само 1000 бройки тамифлу сироп, възможно ли е? Да не би затова да го пестят  Confused.

# 7
  • Мнения: 10
Преди 10-ина дни съвсем внезапно дъщеря ми вдигна много висока температура, 38.8 и през целият ден не успях да я сваля.Давах Панадол, слагахме чорапки с оцет.Вечерта при лягане беше над 39. Детето беше доста зле.На другият ден сутринта веднага се обадих на доктор /в Лондон живеем/ и и предписаха Тамифлу след като подробно обясних симптомите.Самият той ми разясни какво е Тамифлу и защо се дава както и че не е антибиотик /тъй като аз казах че съм обикновено против антибиотик/, а основно да не се прояват по-тежките симптоми и да се наложи влизане в болница.Взехме го и тя ги пи. Всичко мина така бързо както и се появи, но важното е че детето е добре. и най-важното - тя е на 3 годинки, така че няма проблем да се дава Тамифлу на дете-казвам го от личен опит.Между другото на листовката пише че се дава в по-малка доза и профилактично.

# 8
  • Мнения: 5 790
Да, дава се.
Дори маг.фармацевт Антон Вълев беше пуснал тема как се разрежда за деца, понеже няма внос на сиропа. Ето и темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441416.0

# 9
  • sofia
  • Мнения: 56
в България сироп не се намира , ако го имаше немаше да има проблеми , но уви нема внос,

# 10
  • Мнения: 13
"Тамифлу" опасен за деца

http://news.ibox.bg/news/id_19806741

# 11
  • Мнения: 10
О, моля ви, то кой препарат няма странични ефекти!!!!!
А и описаните не са за умиралка, както ако не се вземат мерки...

Общи условия

Активация на акаунт