Болни дечица в яслите

  • 9 844
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 278
Следя я аз тази тема и с всеки следващ постинг все повече и повече недоумявам.

Първо се чудя как без никакво притеснение се коментира "вменяемостта" на някого другиго, още със самото заглавие. Разбира се, обсъжданите са посочени в трето лице, множествено число, но това не прави зададения по този начин въпрос да звучи по-възпитано.

Второ, пак се чудя, какво кара толкова много народ, на когото му се е паднала невероятната чест да има и да се грижи за малки човеци, да се концентрира върху носните им секрети, вместо върху други значително по-важни за обсъждане неща.

Чуденката по третата точка пък е свързана с посоката на вектора "мислене" (ако мога да се изразя така... по-математически, де Rolling Eyes) А именно, какво ни кара да мислим отвън навътре, а не отвътре навън. Защо си хабим енергията да обсъждаме сополите и морала на другите, вместо да се учим как да се грижим за своето дете, като му помагаме да засили имунитета си.

А, и още една точка има. Тя пък е за всезнайковците, в случая - за дигностиците от разстояние и без диплома.  

А, бе, голямо чудене пада!

# 61
  • София
  • Мнения: 13 206
На 10.10. му предстои операция - ще му слагат макарички в ушичките. За целта трябва да е абсолютно здрав и затова последната седмица ще го спра от градина (ако изобщо тръгне в понеделник). Просто не мога да съм сигурна, че там той няма да се разболее в последния момент.

Стискам ви палци, всичко да бъде наред!  Grinning

# 62
  • Мнения: 3 146
Подкрепям напълно Ваче, Чоколина и Белята! Теди ходи на градина  вече от 4 месеца. В Бг не е ходила. И като ви слушам притесненията ми става много смешно. Да, пращала съм я със сополи, пращала съм я и кашляща, пращала съм я след като предния ден е имала 37,5 Т. Предполагам съм за убиване.(както и родителите на другите деца от нашата градина.) Само че ми е интересно как така за 4 месеца нито едно дете (от 31) не е отсъствало по болест (разбирайте изобщо не е отсъствало)?И тези сополи и покашляници си минават от само себе си за ден два. И в градината се тъпче с обувките там, където децата играят и вечер мога да позная по дрехите й какво е яла и пила - мръсна е като циганка. В началото бях леко шокирана от тези неща, но вече ми се струва, че така децата са по-здрави.Да не говорим, че тук едногодишни деца са по къси ръкави и боси на десетина градуса.Аз това още не съм го правила - то на мен ми е студено, че за нея какво остава.А забравих да кажа, че всеки родител оставя по едно лекарство против Т и ако се налага се дава една доза.Един път Теди имала Т , обаче преценили да не й дават нищо - само ми казаха, че била "уморена".С 37,5 си заспа (и аз нищо не дадох, за да се бори организма) и на сутринта нищо й нямаше.И естествено отиде на градина.
Препоръчвам ви да не съдите толкова строго - аз тук в Канада на кого да оставя Теди, ако е болна? Тук като се работи се работи , и като се учи - се учи.Няма 6- 5. И децата са едни малки войничета - това е положението.Виждам, че е за добро.
По-малко хленчене - по-здрави деца. Heart Eyes Убедена съм, че ако гледате по-положително на живота ще имате по-малко проблеми.
Е, ако детето се разболее от нещо по-сериозно ще си остана в къщи, естествено.Да чукна на дърво - на 13 Октомври правим 2 години и лекарства не сме пили, камо ли антибиотици. А винаги се мешаме с децата, и с негърчетата се целува Теди.....

# 63
  • Мнения: 1 278
Подкрепям напълно Ваче, Чоколина и Белята!
...
И като ви слушам притесненията ми става много смешно. Да, пращала съм я със сополи, пращала съм я и кашляща, пращала съм я след като предния ден е имала 37,5 Т. Предполагам съм за убиване.(както и родителите на другите деца от нашата градина.) Само че ми е интересно как така за 4 месеца нито едно дете (от 31) не е отсъствало по болест (разбирайте изобщо не е отсъствало)?И тези сополи и покашляници си минават от само себе си за ден два. И в градината се тъпче с обувките там, където децата играят и вечер мога да позная по дрехите й какво е яла и пила - мръсна е като циганка.
...
Да не говорим, че тук едногодишни деца са по къси ръкави и боси на десетина градуса.
...
Препоръчвам ви да не съдите толкова строго
...
Убедена съм, че ако гледате по-положително на живота ще имате по-малко проблеми.
...

Ха, ха! Аз пък подкрепям мама ви кенга   Grinning  (да не повярваш!  Crazy )

мамо кенго, остава да преразгледаш онова там за убитите германци и за дремуцащите и те връщаме обратно в строя  Laughing

# 64
  • Мнения: 6 323
Малко офф, но всъщност е често срещано - и аз, и мъжа ми сме така. Зимата винаги като вляза в топло помещение първите 20 минути кърпичките са ми пръв приятел.
Я идете да ви тестват за алергия. Типичен признак.

Аз самата имам алергия към прах и други гадинки. Съответно бях нон-стоп хремава, когато дойдеше време да стоя в затворени помещения. И това въобще не значи, че съм била заразно болна. Така, че връзката хрема- зараза не е задължителна.

Не съм изчела цялата тема, но само искам да подкрепя тази теза.
И аз съм алергична, и децата ми.
Дъщеря ми доста често е с течащи очи, алергичен конюктивит. Колкото пъти са ни връщали от детската градина заради това, толкова пъти сме се връщали обратно 2 часа по-късно след преглед от офталмолог и с бележка, че не е заразна.

Синът ми пък почти цяла зима е със сополи. НЕ е болен. Той почти не боледува, но когато е влажно или студено е със сополи.
Аз самата съм с течащ нос почти непрекъснато, дори и лятото. Така съм била цял живот. Да не говорим, че заради астмата бях и почти непрекъснато кашляща, но... определено не съм заразна.

Естествено, против съм да се водят болни деца на градина. И аз не веднъж съм се сблъсквала с този проблем - деца, които са с температура, на лекарства и т.н. не трябва да ходят на градина и ясла  - както заради другите деца, така и заради самите тях.
Но не бъдете крайни. Съществуват и такива като мен и децата ми, които просто са с алергия, която не е заразна.

# 65
  • Мнения: 3 146
Подкрепям напълно Ваче, Чоколина и Белята!
...
И като ви слушам притесненията ми става много смешно. Да, пращала съм я със сополи, пращала съм я и кашляща, пращала съм я след като предния ден е имала 37,5 Т. Предполагам съм за убиване.(както и родителите на другите деца от нашата градина.) Само че ми е интересно как така за 4 месеца нито едно дете (от 31) не е отсъствало по болест (разбирайте изобщо не е отсъствало)?И тези сополи и покашляници си минават от само себе си за ден два. И в градината се тъпче с обувките там, където децата играят и вечер мога да позная по дрехите й какво е яла и пила - мръсна е като циганка.
...
Да не говорим, че тук едногодишни деца са по къси ръкави и боси на десетина градуса.
...
Препоръчвам ви да не съдите толкова строго
...
Убедена съм, че ако гледате по-положително на живота ще имате по-малко проблеми.
...

Ха, ха! Аз пък подкрепям мама ви кенга   Grinning  (да не повярваш!  Crazy )

мамо кенго, остава да преразгледаш онова там за убитите германци и за дремуцащите и те връщаме обратно в строя  Laughing
Тцъ, извън строя ми е по-добре! Освен това мнението ми не се е променило (даже съвсем се втвърди)  - така че няма как да преразгледам убитите германци и дремуцащите. Sunglasses

# 66
  • Мнения: 1 072
отделно, вие като сте болни ходите ли на работа? ако да, давате ли си сметка колко е безотговорно това? ами че там заразявате колеги, а те децата си и каква става тя? Ами ако се разболее братчето или сестричето изолирате ли го някъде, за да не разболее и по-малкото? Извинявайте, ама да се възмущаваш от морала на другите е много лесно, ама не мисля, че всеки го спазва 100%

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...На 10.10. му предстои операция - ще му слагат макарички в ушичките. За целта трябва да е абсолютно здрав и затова последната седмица ще го спра от градина (ако изобщо тръгне в понеделник). Просто не мога да съм сигурна, че там той няма да се разболее в последния момент.

Успех от сърце  Heart Eyes!

Защо макарички? Защо не му махнат просто 3-тата сливица?

Малко е кофти упойката за макаричките  Crazy. Това само за инфо. Може да бълнува и да се мята няколко часа, даже и повръщат някои... Sad
Проф. Едрев ли е оператора?
Елси - сорри  Blush

# 68
  • Мнения: 6 206
Абе, едно е да ходиш хремав на работа, все пак големите хора са с друг имунитет и по-развит организъм, друго е тия малки брамбъзъци.
ето го моя малкия - веднъж се разболя и след това хъркове, хъркове цял месец, чак пристъп получи. Просто при децата бронхите не са укрепнали. Ми как няма да си го пазя, ясно е, че там до 6-7 години бронхите са най-уязвими, няма зорлян да го бутам между шамарите.
Сега не си спомням точно, но ми се върти в главата, някакъв подобен разговор, че когато има строг контрол и не се пускат болни деца, много по-добре. Иначе се получава завъртян кръг - едното оздравее, айде другото, третото и тн.т. И детето през две, три седмици болно.
Ами аз ако си дам детето на ясли, ще се разправяме яко с лелките, мен по болници повече не ми се лежи... Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 3 818
Абе, едно е да ходиш хремав на работа, все пак големите хора са с друг имунитет и по-развит организъм, друго е тия малки брамбъзъци.

Напълно съм съгласна! Освен това възрастните хора не се врат едни в други, независимо болни-здрави, избягват преките контакти, като са хремави и не кашлят/кихат и т.н. в муцуните на другите.

# 70
  • София
  • Мнения: 488
отделно, вие като сте болни ходите ли на работа? ако да, давате ли си сметка колко е безотговорно това? ами че там заразявате колеги, а те децата си и каква става тя? Ами ако се разболее братчето или сестричето изолирате ли го някъде, за да не разболее и по-малкото? Извинявайте, ама да се възмущаваш от морала на другите е много лесно, ама не мисля, че всеки го спазва 100%


Не мисля, че е безотговорно, а дори напротив смятам, че не кръшкам от работа.Да, ходила съм болна на работа, дори и с много висока Т съм била, но ВИНАГИ съм предупреждавала околните, стремейки се да ги предпазя от заболяването си. Работим в голям екип и с много граждани и няма никаква гаранция какво точно ще олепиш, но личната хигиена, ако е на нужното ниво и имаш едно на ум, много по- рядко ще се разболееш. Не бих си позволила да отсъствам от работата заради мое заболяване, но ако е заради дете- винаги. Може би защото колегите ми ме познават много добре и знаят, че не съм кръшкачка, затова и ме уважават като човек и родител. Да, водила съм оздравяващо дете с мен на работа, защото не съм била сигурна, че е за градина и е нямало на кого да я оставя, но не съм правила компромис да я събирам с други деца.

# 71
  • Мнения: 1 077
Малко Офф,
мамо Кенга, ако ми върнат детето чисто и непреобличаво, значи е стояло и е скучало. Не, не ща така. Искам я мръсна, с пясък в обувките, с трева в косата - играла, доволна, уморена. А не чиста и изнервена. Побеснявам от обяснението "Не сме ги извели, защото знаете ли кълко е кално около розите и има майки, дето питат "Какво е това петънце върху рокличката?!?!". Искам като във Френско - на 5 деца един възрастен. Тогава могат и в дъжда да ги разхождат - нещо, което аз правя. Да, ама тук са 1 на 20.... и яслата понякога си е просто едно затворено помещение, където децата да не се изцапат особено, да се понаспят, да се понахранят и да се върнат в приличен вид... Знам, че много искам, ама съм права.

Има си тоалетна с мивка и сапун в яслата, нося си чисти дрехи и  ако искам след ясла мога и на опера да я водя... Crossing Arms

А персоналът на яслите е възпитаван в ерата, когато за всеки оттенък на сопола е отговарял различен антибиотик, комбиниран с 3-4-5 вида капки за нос... Уви, като че ли и в момента лечението е мода, ако ме разбирате правилно...

Като така и така съм в темата със сополите - Ида вчера пусна два реда, нощес и изтече ухото и за ужас на Женя, която работи в ясла и я гледа почивните дни, докато ми трае зора за Панаира, ще се опитам да мина без антибиотици... Стискайте палци. Трябва ми кураж. Ще избягвам да се виждам и с Д-р Майка Ми... и на съпруга да обяснявам на какво се основава тази моя и на хомеопата ми шантава идея....

И не, няма да пусна детето на ясла с отит и лечение. Flutter

# 72
  • Мнения: 5 877
Подкрепям Белята за мацането - още не ходим на ДГ, но абсолютно бих предпочела да е в градина, където да я водят на разходка и в дъжд, а не да ми кисне като затворниче цяла зима в затворено помещение.
За болестите обаче ми е притеснено - не се впечатлявам от сополи и кашлица, обаче на моя приятелка децата изкараха месеци в инфекциозно отделение. Все пак като се знае, че има гаден грип, хубаво е да се отдели детето.

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Иначе се получава завъртян кръг - едното оздравее, айде другото, третото и тн.т. И детето през две, три седмици болно...

Така е, но след 2-3 болежки децата свикват и устояват на болестите. Аз съм виждала, как почти цялата група на съседчето е болна(останали са 3-4 деца), а той дори не се прокашляше.
Дааааааа, но тръгна на ясла на 1г.3м. Даааааааа - имаше прозрачни сополи близо 1г. от началото на тръгването си  Party
Туй то.
Поля - Успех в борбата Heart Eyes

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Побеснявам от обяснението "Не сме ги извели, защото знаете ли кълко е кално около розите и има майки, дето питат "Какво е това петънце върху рокличката?!?!".
Мен петънца и петнища по дрехите не ме тревожат - затова има много дрехи детето, за да мога да я преобличам. Повече ме дразни да виждам другите групи сутрин и следобед навън на двора, а тази на нашите деца - все вътре... Ти знаеш за какво говоря.

Общи условия

Активация на акаунт