Зачервяване там долу

  • 2 714
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Ема имаше много бели пъп4ици по дупето.Мазах я с едно македонско крем4е с невен и лайка и за 2 дена минаха.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 447
Така описано ми прилича на подсечено.Пробвай със Судокрем.Но нека и педи го види за всеки случай

# 17
  • Мнения: 1 558
И аз имах подобен проблем преди време с малката.Обикновено,като я намажа с Павлодерм и бързо й минаваше,но този път не.В крайна сметка се оказа,че е от мокрите кърпички.Няколко дни само я миех и мажех с кремче,без да ползвам кърпички и се оправи Peace

# 18
  • Мнения: 4 615
Без мокри кърпички и максимално дълго дръж детенце без памперс. Въздушните бани много помагат.

# 19
  • Мнения: 581
Най-добре да я види лекар, за да е сигурно, че е подсечена, а не нещо друго.

При нас никакыв крем не помагаше срещу подсичането и нещата бяха станали много зле, докато не ни препорычаха крема "Cavillon barier cream" - сигурно не го изписвам сывсем правилно. Това е много лек крем, които се слага по една капка и защитава кожата за около 24-36 часа. В былгарските аптеки го има ако се направи порычка да го доставят от склада - в тубичка или в сывсем малка май беше 2 гр опаковка.

Ние престнахаме с позлването на мокрит кырпички - миех го само с чиста вода (с памуче например), после този крем и отгоре цинков крем. Като се подобри положението мазах само"Cavillon"

# 20
  • София
  • Мнения: 58
и ние имахме същия проблем. След зачервяването даже и пъпчици се появиха и това при положение, че не я бърша с мокри кърпички, а само я мия.  Дори кремът Павлодерм, който върши страхотна работа не ни помогна и нашата докторка ни изписа Клотримазол. Оправи се за 2 дни. Друг подходящ затова крем е Универтан.

# 21
  • Мнения: 1 420
Аз съм ползвала само Судокрем с дъщеричката винаги когато е имало зачервяване и минаваше за ден-два. Оставях я да поритка половин час без памперс преди баня примерно, като под дупето слагах 2 кърпи да се пазим от инциденти  Peace

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте!Когато моето бебе се подсече го пръскам с Пантенол спрей.Има невероятен ефект.А и винаги  след къпане намазвам цялото му телце.Кожичката му става мека и гладка.Даже да ви кажа и аз го ползвам лятото за косата си,защото става много суха след морето.Опитайте и ще видите,че има страхотен ефект.

# 23
  • Мнения: 707
Водиш детето на лекар. Най-вероятно е гъбична инфекция. Предписват подходящ крем за лечение и не те интересува на кай какво е помогнало при подобни симптоми  Naughty.

# 24
  • Мнения: 22
има едно спрейче джин джира алба,то е точно за такива проблеми и е абсолютно безвредно

# 25
  • София
  • Мнения: 194
Благодаря на всички за отговорите. Много ми бяха полезни, а ето и какво стана при нас - спрях мокрите кърпи - само водичка, спрях дори сапуна и само веднъж след като не я измих със сапун тео бебе подсеченото взе да минава. Също така държах по 10-15 мин при смяна на памперс  голичка и днес вече почти няма нищо. Педи погледна днес на консултацията и няма нищо Simple Smile  Hug  bouquet
Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт