да израстнеш през 90-те

  • 33 657
  • 332
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Имахме часове по компютърна грамотност и нямах компютър вкъщи, а когато за първи път влязох в IRC (за който си го спомня) ми казаха, че за да чатя трябва да натисна Ctrl-Alt-Del и аз го направих!

Хахаха, мдаа...сложни технологии бяха това компютрите  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 022
(72) Май в тези теми всеки трябва да си пише първите две цифри на ЕГН-то, защото иначе става, че говорим за различни неща Simple Smile
Факт е, че през 90-те компютри имаха само хората, които работеха на тях, а тогава за много малко професии бяха нужни PC-та. Да, точно тогава и аз и колегите ми имахме Пентиум, с който си правехме проектите, но си спомням как през 80-те ходех в братовчед ми да играя Каратека и Змията на Правец - 82 Simple Smile
Тази тема е друга - не ги смесвайте Simple Smile И на мен ми е интересно да видя 90-те през детските очи на мамите родени 10-15 години след мен Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 16:49 от Cygnus

# 17
  • Мнения: 78
Спомням си ги с много приятни чувства и лека носталгия.
Имах си страхотно детство. Тръгнах 90г. на училище и мога
да кажа, че съм от децата на 90-те години.

# 18
  • Мнения: 2 161
Оказва се,че съм пораснала през 90-те.

# 19
  • Мнения: 4 300
(72) Май в тези теми всеки трябва да си пише първите две цифри на ЕГН-то, защото иначе става, че говорим за различни неща Simple Smile
Факт е, че през 90-те компютри имаха само хората, които работеха на тях, а тогава за много малко професии бяха нужни PC-та. Да, точно тогава и аз и колегите ми имахме Пентиум, с който си правехме проектите, но си спомням как през 80-те ходех в братовчед ми да играя Каратека и Змията на Правец - 82 Simple Smile
Тази тема е друга - не ги смесвайте Simple Smile И на мен ми е интересно да видя 90-те през детските очи на мамите родени 10-15 години след мен Simple Smile
90-те все пак са от 90 до 99-та. През това време ( даже от 89-та) в училище учих Лого на Правец,  бейсик, след това паскал, джава...
Личен компютър имам от средата на 90те, а от 97-ма май ползвах нет у дома, през телефона. И далеч не се имам за напредничава.
80 набор , за протокола.

# 20
  • Мнения: 2 022
Roxy, едва ли на 13-14 години си работила на него за да вадиш пари Simple Smile През 1997-ма само с модем по телефона можеше да се ползва нет в България (но знаехме за ЛАН-овете в Германия и САЩ). И съгласи се, че тогава нямаше компютър във всеки дом, по-скоро бяха много малко случаите - и предимно, когато се налага за работата им хората си купуваха и по-рядко на децата им за да се учат да работят с PC. Никой не говори за напредничавост, а за нужда. Няма как един програмист да работи без компютър нали?

# 21
  • Мнения: 4 555
Помня темите за 80-те и 70-те. Бяха невероятни, красиви, носталгични, романтични, слънчеви и... без правописни грешки.
Четейки този списък, освен че не изпитвам никаква носталгия, си мисля колко е било тъпо да си дете през този период, ако това са интересните неща, за които да си спомниш.

# 22
  • Мнения: 22 473
Аз съм набор 84г, но смятам, че съм израснала през 90те, което си е и така. )))))
Спомням си с носталгия детството, тичането по цял ден в квартала, игрите до 00ч пред блока и още много, много други. ))))

# 23
  • Мнения: 1 102
Да, и аз съм точно за тази тема. Спомням си всичко!
Най- ми в жал за детските... Ние сме гледали Малкото пони, Кро, Малчовцте, Мечо Пух и тн. , а сега какви безумия пускат по телевизията Sick Sick Sick Реактивни момичета, Декстъри и прочие Shocked

КАто говорм за 90те обаче не може да не споменем и незабравими случки за българския народ като криза на ток, вода, редене  4 сутринта за мляко и стабилни управляващи Laughing Laughing А спомняте ли си по Канал 1 как всички правеха изявления Laughing Особено ярък спомен ми е този индивид     . Винаги започваше със превъзбуден силен глас : "Здравейте приятели" и говореше възторжено Joy

Сега се сетих и колко модерно нещо бяха в училище несесерите Mr. Green

# 24
  • Мнения: 16
Тези които имат деца знаете ли сега започват ли пак часа в училище с Клас стани! Клас мирно!  Grinning

# 25
  • Мнения: 776
Тези които имат деца знаете ли сега започват ли пак часа в училище с Клас стани! Клас мирно!  Grinning

Да, все още се използва, не е ли чудесно?  Laughing

# 26
  • Мнения: 4 300
Roxy, едва ли на 13-14 години си работила на него за да вадиш пари Simple Smile През 1997-ма само с модем по телефона можеше да се ползва нет в България (но знаехме за ЛАН-овете в Германия и САЩ). И съгласи се, че тогава нямаше компютър във всеки дом, по-скоро бяха много малко случаите - и предимно, когато се налага за работата им хората си купуваха и по-рядко на децата им за да се учат да работят с PC. Никой не говори за напредничавост, а за нужда. Няма как един програмист да работи без компютър нали?
Не разбрах че се пита за хората, които са работили за пари на компютър. Просто споделих своя опит с тях, кога и колко съм имала достъп. Не съм се интересувала особено от това, нито съм живяла в особено богато или напредничаво семейство, аз самата не съм такава. Мисля си, че гравитирам около средното за градско население. Затова се учудих на тезата, че през 90-те малко хора са имали компютри. Моите впечатления, особено за времето след 1996-1997 е, че в градовете тийновете около моята възраст масово имаха. Учителят ми по исотрия в 9 клас също имаше, той беше първият ми учител ( ако не броим тези по информатика) който ни говореше за интернет и ни показваше разни неща, принтнати от там.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 18 000
Рокси, 1996-1997 година бяха доста тежки за повечето хора. Цените на компютрите бяха в долари, а доларите безбожно скъпи. (3000 лв. ooooh!) Имаше разбира се деца с компютри, но те бяха единици. Масово се ходеше по Интернет зали. След 1999-2000 година взе да се увеличава броя на домашните компютри. Peace

# 28
  • Мнения: 6 998
Хаха, колко готино. 90те съм била на 6-16 години.
Много от нещата ги помня  Grinning
Компютър имам от 99, 98 цялата я изкарахме в компютърни зали и за Коледа нашите ми подариха компютър  Grinning
Вярно, само през dial up имаше интернет и ми се караха, че заемам телефона за дълго  Blush
Играехме на Капитан Планета пред блока...бях онази с водния пръстен.

Някои от детските по телевизията тук изброени, не съм ги гледала.
Но някои и ми бяха тъпи - особено ония, дето се сглобяваха и разглобяваха в космоса  Rolling Eyes
Но миришещите листчета помня, още си ги пазя  Joy
И филмчетата на Дисни, и списание Мики Маус  Grinning

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 924
Да, скъпи бяха компютрите наистина, но поне пък интернета не беше много скъп, защото един разговор по телефона беше един импулс докъм 1999-2000 (е, като не забравяме колко често се разпадаше dial-up връзката в сюблимни моменти, де).

Общи условия

Активация на акаунт