да израстнеш през 90-те

  • 33 632
  • 332
  •   1
Отговори
# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, и за компютрите ли заспОрихме Rolling Eyes
Цифра си бяха в началото на 90-те, факт е.
Помня, че в края на 91-ва с брат ми си дръпнахме спестяванията, за да си купим първия комп, избягало ми е обаче 286 или 386-ца беше.
С цел изкарване на пари го купихме, месец преди това беше първият ми ангажимент към организацията, за която работя в момента (първият в България exit-poll на президентски и изобщо избори).
През 94-та вече и лаптоп имах, изключително здрава машина, ако се напъна да й сменя харда, и сега ще работи.
Него не съм го плащала обаче, наследство ми остана от една странична дейност, изобщо не искам и да мисля колко е струвал тогава..

# 31
  • Мнения: 980
Ярък спомен от моето детство е чешкото( може и полско да беше ) филмче "Арабела ". Всички бяхме си сложили по един пръстен на ръката и си го въртяхме на пръста и си пожелавахме разни материални неща , които разглеждахме предимно по страниците на Некерман или във " вълшебния " магазин наречен Кореком..
Също така си спомням " Розовата пантера", онези приказни пет минути ( и единствените ), които гледах от " Всяка неделя ".
Запознанството ми с компютъра беше в 10-ти клас, спомена ми са някакви непонятни схеми, които ако ги изписвахме вярно се появяваше ..О ЧУДО !!..една пирамида..  Laughing

Упссс, темата е за израстването през 90-те..детските ми спомени са от 80-те... Laughing

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 13:40 от BlackSnake

# 32
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Ох, и за компютрите ли заспОрихме Rolling Eyes
Цифра си бяха в началото на 90-те, факт е.
Помня, че в края на 91-ва с брат ми си дръпнахме спестяванията, за да си купим първия комп, избягало ми е обаче 286 или 386-ца беше.
С цел изкарване на пари го купихме, месец преди това беше първият ми ангажимент към организацията, за която работя в момента (първият в България exit-poll на президентски и изобщо избори).
През 94-та вече и лаптоп имах, изключително здрава машина, ако се напъна да й сменя харда, и сега ще работи.
Него не съм го плащала обаче, наследство ми остана от една странична дейност, изобщо не искам и да мисля колко е струвал тогава..
..

CTramell, къде си живяла? Във Варна интернет през 1995 имаше само в Дома на учените. hahaha
Имах наистина познати , които имаха Правец в началото на 90-те, но това не го броя за компютър. Joy

# 33
  • Мнения: 3 268
През 1990г се роди моят син и аз от дете станах жена.Изведнъж порастнах.Той е от поколението деца,набори на демокрацията.Имаше щастието да не познава Тодор Живков,да не помни режима на ток,защото беше на 5 месеца бебе,беше малък ,когато мутрите беснееха и колите ги крадяха за закуска.Бухалката беше средство за общуване,доларът стигна 3000 лв. по времето на Виденов и бяхме по барикадите.Нямаше БТВ,кабеларката имаше два канала ,нямаше закони или поне никой не ги спазваше.Освен,че 90-те са годините на моята младост ,няма с какво друго хубаво да ги спомена.Но пък синът ми,сега 19 годишен се надявам да живее в една по-добра България,да бъде гражданин на света,да бъде човек,който ще живее в една законова държава.

# 34
  • Мнения: 47 996
Уф, помня ги тия миришещи листчета, както и как ми ги изхвърлиха, защото на моята приятелка баща й чул, че ги ароматизирали с наркотици и сме щяли да станем наркомани  ooooh!
Помня и детските, и аз гледах костенурките нинджа, кро и разни други  Joy
Играла съм на компютър в работата на нашите, ама не си и помислях да имаме вкъщи
За сметка на това играехме пред болка до късно на ластик, "Държави" и "Цветя, момичета, момчета" и други подобни игри

# 35
  • Мнения: 6 993
Тия игри само по имена ги помня, губят ми се правилата.
Спомням си една обаче, при която се събувахме, криехме някъде обувките, после всеки казваше 2 числа и му се падаха различни обувки.
Накрая правехме състезание с разменените различни обувки.
Що обелени колена имаше  Joy
Някой друг да го е играл това или е било наша измислица?

# 36
  • Мнения: 1 080
Спомням си как се кефех като почнеше "1 000 001 желания" с как Лара.
И как баща ми пуфтеше като почне часът на Дисни (мисля че съвпадаше с Панорама).
На всички мои приятелки техните им изхвърлиха миришештите листчета, заради съмнения за наркотици, впръскани в тях Simple Smile
И ние играехме на играта с обувките  Crazy
Есенна моля те припомни ми как се играеше "цветя, момичета, момчета"  Praynig

# 37
  • Мнения: 47 996
Абе и аз не помня много, май се нареждахме в редица, двама си намисляха число, после който го познае, трябваше да избере "Цветя, момичета, момчета, приказки, коли, животни" и той казва например "Цветя" и тогава тия двамата си намислят имена на цветя, и го питат кое от двете харесва и избира, и съответно той който избере,с него играе , а другия се подрежда в редицата и така нататък всичко отначало
Ако е това, което помня, явно е било голяма глупост  Joy

# 38
  • Мнения: 3 268
Първите мобилни телефони бяха под формата на чанта с дръжка и тежаха 100 кг.,после като се появиха само слушалките,беше направо нещо невиждано и нечувано.И огромната радост да имам собствен мобилен телефон,как ще го забравя този момен!

# 39
  • Мнения: 58
...но поне пък интернета не беше много скъп, защото един разговор по телефона беше един импулс...
Евтин и бавен. Вероятно и днес може да се намери такъв.

Но някои и ми бяха тъпи - особено ония, дето се сглобяваха и разглобяваха в космоса  Rolling Eyes
Аз не съм за тази тема, но ако правилно се сещам за какво става дума - винаги съм се чудил кой ги харесва - хоп робот, хоп кола, хоп самолет - роботът всичко... Нищо общо с Арабела, пръстена и вълшебствата, която я даваха и беше интересна и по нашето време.

Тези които имат деца знаете ли сега започват ли пак часа в училище с Клас стани! Клас мирно!  Grinning
Да, все още се използва, не е ли чудесно?  Laughing
Вярно ли и днес го има? До кой клас? (някой ми каза, че е било само до 3-клас и това е било 1992г.)
Аз бих казал - не, не ми харесва Simple Smile ... Много едно такова военно, а би могло: "Внимание - часът започва!" (примерно). Поне е ясно и точно - трябва да се внимава, а не команди - "Мирно!" - звучи ми толкова без смисъл, както и викането "Слава на БКП".
А тогава имахте ли утринна зарядка?

# 40
  • Мнения: 6 993
Утринна зарядка не сме го имали.
Клас стани-клас мирно имахме до 7ми клас , май Thinking

# 41
  • Мнения: 3 268
Утринната гимнастика беше едно много досадно занимание,което поколението на 90-те не помни.

# 42
  • Мнения: 980
Първите мобилни телефони бяха под формата на чанта с дръжка и тежаха 100 кг.,после като се появиха само слушалките,беше направо нещо невиждано и нечувано.

Помня и мъжагите с телефони слушалки, вратовете им бяха гарнирани с тежки ланци. Имаше и имитатори разбира се. Взели телефона просто за да се разходят, говорейки ( често със себе си ) във въпросната слушалка, а поради недостатъчни средства за злато украсили врат със синджир от казанчето на тоалетната.
Това е също едновремешен лукс де. Казанчето да е със синджир, а не с обикновена връв.  Laughing

# 43
  • Мнения: 322
И аз съм от децата на 90-те, помня почти всичко, изброено в темата... Помня миришещите листчета, имах с купища от тях, помня и как на една родителска среща учителите предупредиха, че имало наркотици в тях  ooooh! Часът на Дисни беше най-хубавото от седмичната програма, а Милион и едно желания се очакваше с нетърпение почти колкото подаръците в коледната сутрин, все пак го даваха само два пъти годишно  Mr. Green Спомням си и пиратските видеокасети с размазан образ, дебненето на любимата песен по радиото, за да си я запишеш на касетка  Grinning Игрите на открито, скачането на ластик, "Капитане, капитане", пръскането със стари бутилки от веро...  Mr. Green Спомням си обаче и празния хладилник по време на гладната Луканова зима, режима на тока (беше ме страх от тъмното и молех мама да ми пее, за да съм спокойна), лавинообразната инфлация, когато една лентичка Орбит струваше 100 лева, а един хляб - 500...

# 44
  • Мнения: 1 080
И аз със съжаление си спомням как не можех да изляза на улицата с банан, защото на децата ще им се прияде, а почти никой не можеше да си го позволи  Tired
А като се сетя за видеокасетите с един дубльор, който превежда и мъжките и женските гласове (обикновено жена с монотонен глас) ме напушва яко смях.
А също пък и с носталгия си спомням за готините екшъни от 90-те - сега такива не се правят.
Сетих се за як момент, когато (не помня кое хлапе беше от сем. Симпсън) каза "Вчера гледахме с тате мноуууу як филм. Същия като Скорост 2, само че с автобус"
 hahaha

Общи условия

Активация на акаунт