(Тъжна) тема за размисъл.

  • 3 496
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравейте,
една тъжна темичка подхващам.
Преди месец и нещо се роди детенце на един мой колега. Уж нормална бременност, всичко ок, ама бебето се роди с невероятни малформации. Не синдром на Даун, а някаква друга ужасия, даже докторите не я знаеха и я гледаха по книгите. При което водя аз следния разговор с шефа ми (който ми съобщи какво е станало преди да каже на другите)
аз: ама аз затова винаги казвам, че едно ехо е недостатъчно! (в Холандия имаш 1 ехо, 12 седмица, ако всичко е ок. друг е въпросът, че тия малформации трябва да са ги видели и тогава)
той: е какво ще направиш и да имаш още едно ехо? е, добре, сигурно ще си подготвен по-добре психически какво те очаква.
аз: е може да прекъснеш бремеността
той: мислиш ли, че това са решения, които хората трябва да взимат?
тук аз спрях, не се впуснах в дебат, че то по тая логика и да не лекуваме тежките болести, а и това бебе сега що ще го оперират, нали така е трябвало да стане, щом се е родило така, по неговата логика.
Вие как мислите? Правилно ли е? аз лично много искам трето дете, но толкова ме е страх от нещо такова. ако ми кажат, че детето ми ще има напр. синдром на Даун няма да се поколебая да направя аборт. Не заради мен, а заради самото дете, което по-трудно би се наместило в това общество. И заради другите ми деца, които няма как да не страдат от разликата в отношението, защото няма как да няма такава.
Оф, дълго стана. Надявам се да ме разберете.
Поздрави, Сара
Моля ви само да не става дискусия за здравната система в Холандия.
И да не се стряскат бъдещите майки тук, ние българите нали сме прости си ходим и на други еха, а това определено е можело да се види на ехо, даже е първия път!



Тъй като феталната морфология е доброволан в БГ.Аз лично си платих на 3 пъти за мое успокоение(Имам в предвид за егограф при специалист).Срининга за Даун,който го правим,също е доброволен.И него го направих.Така,че в БГ нещатата нне са по различни.Преди 9 години когато бях бременна с дъщеря ми ехото също беше само 2-3 пъти за цялата бременност.И то на едни ехографи,тури му вестник.
Ако искаш второ дете и да си спокойна.просто се застраховаш сама себе си и бебебто си като ходиш по често на ехо и срещу заплащане.(Ако имаш възможност обаче).А относно бебебто с малоформаций,Ами според ман и родителите са знаели,че има нещо и въпреки всичко не са вярвали до последно.И са се надявали ,че е било грешка.
относно дауна.Ако го открият в ранните месеци,аз правя аборт без да ми мигне окото.

# 61
  • Мнения: 208
Тази тема е много трудна за 4етене, особено от бременни жени. Когато и аз бях бременна запо4нах да 4ета много сериозни статии за увреждания на зародиша, аборти и така нататък. Исках да се подготвя, ако евентуално нещо се случи и често ми ставаше толкова мъчно, че си поплаквах доста на работа и колегите ми  си мислиха 4е имам проблеми с брака си..Всеки ден си казвах пове4е няма да чета за такива тежки ситуации и все някак си попадах на такива статии. Докато един ден, когато бях в 7-мия месец, се разтроих толкова много 4е запо4нах да получавам контракции и трябваше да ходим до болницата. Слава богу, контракциите спряха след около 3 4аса, но бяхме се уплашили доста. Доктора ме предупреди 4е трябва много да се внимава с такива емоции. Така 4е си нау4их урока...Моля ви не правете моята гре6ка....Ако сте бременни е най добре да мислите само за хубави не6та, това е най доброто за вас и бебето. Ако се съмнявате, че има някакъв проблем, тогава напълно разбирам вашето лювопитство.... Hug 

Общи условия

Активация на акаунт