Мнения за Ксеникал

  • 36 770
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 149
Здравейте ,от 3 дни съм на Ксеникал ,вече виждам първите ефекти ,но ми беше интересно някой, който е използвал този продукт да сподели  за ефекта от него, имал ли е странични такива и дали си заслужава като цяло.Тук има много теми посветени на Дюкан и др. , но не видях за Ксеникал(или може би е споменат в някоя от тях ,но не ги изчетох всичките newsm78 )

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Отделна тема мисля, че няма, но като напишеш в търсачката "Ксеникал" ще ти излязат няколко мнения  Peace

# 2
  • Мнения: 5 001
Пила съм Ксеникал...Единственото нещо,което прави е да изхвърля поетите с храната мазнини.
Ефекта който можеш да си докараш в последствие е рак на дебелото черво.
За съжаление хапчето,което гълташ и отслабваш трайно и безопасно още не е измислено.

# 3
  • София
  • Мнения: 149
е ,това е ясно ...колото това за рак на дебелото черво -малко радикално мнение , все пак може би трябва да се пие много, много време за да се стигне до там ,пази Боже.

П.П. до Зла Вещица
Нека да се опитаме да систематизираме мненията в една тема, за да е по лесно за заинтересованите. Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ако се съберете заинтересовани - да. Но като гледам засега няма други освен теб.

# 5
  • Мнения: 186
sabah, дано това да е хапчето, което ще подпомогне борбата ти с излишните килограми. Успех.

Имаше една тема някои чувал ли е за американското чудо alli?, сигурно си я намерила, но и тя не беше много посещавана. Вярно, че са скъпички лекарства, но май не е само това. Струва ми се, че хранителни добавки и други полезни вещества са по на почит от лекарствата. Така както до скоро дори болезнено пълните пациенти бяха мъмрени, че ядат много и не спортуват. Дори докторите им ги критикуваха, май, какво остава за обществото. Това са мои си мисли по въпроса.

Цитат на: TheNMaster
Ефекта който можеш да си докараш в последствие е рак на дебелото черво.
Цитатът показва, че TheNMaster е чела вестник и нищо повече. На сайта на US Агенция за храни и лекарства има документи, от които се разбира, че преди около 10 години при опити върху плъхове са открили предракови петна на д.ч. Това е било причина, отново и след пускане на пазара през 1999 да наблюдават хиляди пациенти приемащи Ксеникал за срок от 3 и повече години. Ракови и предракови състояния не са открити. Още за четене от тук , например.
Друга подобна информация е Early Communication about an Ongoing Safety Review Orlistat (mar … enical) 8/24/2009 и проучването продължава.

Разбира се, това е положението към момента. Още утре може да станат известни и други данни.

# 6
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Пила съм го малко повече от месец,понеже пиех по 2 на ден-обяд и вечеря,
 отслабнах с 4-5 кг. много неприятен момент е ходенето до  тоалетна,трябва да внимаваш много
като се замисля други странични действия не е имало освен това

# 7
  • Мнения: 861
Когато се говори за Ксеникал ходенето до тоалетна не е странично действие а именно действието на лекарството. Лекарството не позволява усвояването на 30% от мазнините като те се изхвърлят точно по този начин. Отслабването идва от намаления прием на мазнини. Колкото по-малко мазнини се приемат с храната, толкова по-контролиран е процеса с изхождането. Същевременно при консумация на храни, несъдържащи мазнини хапче няма нужда да се взима. Не трябва да се очакват чудеса, не се свалят повече от 10% от теглото в най-добрия случай и естествено, че ще се върнат пак при спирането на хапчетата. Естествено, sabah, ти би могла да ги спреш постепенно и да се опиташ да забавиш или намалиш йо-йо-то. Успех!

# 8
  • Мнения: 5 001

Цитат на: TheNMaster
Ефекта който можеш да си докараш в последствие е рак на дебелото черво.
Цитатът показва, че TheNMaster е чела вестник и нищо повече.
Да не спорим!
Няма смисъл!

# 9
  • София
  • Мнения: 149
Re Ge ,да разбирам ли ,че ако ям сладко то така или иначе с хапче или без, ми се трупа?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Пила съм го две седмици по 2 хапчета на ден.
Отслабнах с 5 кг, но след 10 дни от започването.

# 11
  • Мнения: 186
Re Ge ,да разбирам ли ,че ако ям сладко то така или иначе с хапче или без, ми се трупа?

Позволявам си да отговоря. Ксеникал/Алли/Орлистат не действа на друго, освен на мазнините. Дали лишаването на организма от повечето мазнини променя усвояването на другите вещества не съм компетентна да коментирам.

Ако нямате Листовка на пациента, може да почетете от сайта на Изпълнителна Агенция по Лекарствата и от www.alli.bg. Второто е досадно рекламно, но информативно.

Малко факти, известни на повечето от вас. Ксеникал е 120мг орлистат, а Алли е 60мг орлистат и по нищо друго не се различават (може би и по цена). И двете се препоръчват при BMI>30 или BMI>28 и здравословни проблеми, налагащи намаляване на теглото. Аз, на зряла възраст и с незрял акъл, съм пила от време на време Алли при BMI=26, по 1 до 3 хапчета на ден. Свалих 5-6 килограма за 1-2 месеца; спрях хапчетата; 6 месеца по-късно не съм качила килограми. След период на редовно преяждане, си вземам по 1-2 хапчета и внимавам за кратко по колко ям. Разбира се, имам късмета да нямам заболявания или лекарства, от които се пълнее. 2 по 120 мг на ден ми се виждат много, особено ако BMI<24, не че ще навреди, но е излишно според мен.

# 12
  • Мнения: 861
sabah, на сладкото ще повилияе доколкото във всеки десерт се сдържат мазнини, но наистина хапчето няма отношение към въглехидратите. Ако закуската ти е плод няма нужда от хапче, ако обядът и вечерята ти са нещо готвено или салата с месо + вафла или парче торта  Laughing - пиеш. Чувала съм за хора, които ядат всичко на корем и пият Ксеникал, ама не я вярвам аз тази работа. Пък и излиза много скъпо и...противно като се има предвид какво изхвърлят  Sick.

Общи условия

Активация на акаунт