ПРАГА - нова тема

  • 106 051
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 88
И аз мислех някъде най-много еквивалента на 400 лв. в крони за трите дена да взема за обикновени дневно-вечерни хранително-питателни нужди. Вече корбачета, входове за някои места, отделно. Курсът лев/крона на Тавекс добър ли е: http://www.tavex.bg/?main=24? По банките няма крони, както и в не всички чейдж бюра. Дори само в Тавекс открих да предлагат крони...

Може би досаждам с въпроси, ама... Интересува ме и градския транспорт. Разбрах 32 крони струва билета за 90 минути и от летището хващам А119 и после метро А. Само че как се таксува билета и в автобуса, и в метрото? В метрото предполагам е с турникети, макар преди това нали е маркиран някак си за автобуса, та пъхам ли го в тях въпреки това? Някой дали би ми обяснил ако има нерви, за да не се излагам после "пред чужденците"...  Simple Smile

# 721
  • Мнения: 1 377
Marian На Графа има добро бюро преди пазарчето, ние там обменихме крони. За билета не знам , ние бяхме  скарти за 3 дни и сме ги чекирали само при първото качване. Тогава се отбелязва час и си следиш времето. Предполагам така е и с комбинираните билети. но няма да се излошиш, нормално е човек да пита на гишето от което купува билет

# 722
  • Мнения: 1 185
Ще ме извините, но аз смятам за двама човека- да си имат двама общо 150 евро на ден, за да са спокойни, т.е. за три дена около 400 евро или 400 лв. на човек.Мариян, не разбрах, че сте сам.  Simple Smile Тук включвам освен за храна, и за входове, корабче , транспорт и т.н., всичко. Човек трябва да е спокоен, все пак е в друга държава. Не отричам, че много от цените в магазините са по-изгодни от БГ.

# 723
  • Мнения: 88
А бе заподозряхме тук, че не говориш за един човек Simple Smile))
Както и да е, обмених малко под 400 лв, т.е. взех 5600 крони и си взех картата, та ако трябва и с нея ще плащам, даже денем по заведения мисля с нея, а кеш-а за вечерните излизания.
Утре, живот и здраве, летя, та много мерси на всички и ако има нещо ще влизам да питам (имам постоянно нет към роуминга - към МТел съм и има дневна такса от 5.90 лв. и ползвам неограничено обаждания към и от номера в ЕС и 500мб нет на ден, та няма се отървете така лесно  Laughing)

# 724
  • Мнения: 88
Пооздрави от прекрасна Прага - когато и да се върне човек тук, все ще е късно!!! Ааа, и наздраве с прословутата Pilsner Urquell (0,5l tocene pivo) Simple Smile)))))

# 725
  • София
  • Мнения: 8 155
Еееех, как искам и аз да съм там. Мноооого ми се ходи отново  Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 10 026
Мариан, да не пропуснеш Музея на бирата- яка кръчма с много видове бира в началото на улица Длоуха.
https://www.google.cz/maps/place/Prague+Beer+Museum+pub/@50.0905 … .426797,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x470b94ea75b51be7:0x2d7ae400e7b1700

# 727
  • Мнения: 1 377
Одавна сме го препоръчали музя на бирата ама тоя на Длоуха е много малък  писала съм че на Намести Миру има нов клон по-голям и е по хубав Simple Smile точно на спирката на метрото А линия







Любимо местенце Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 авг 2014, 16:15 от mamaSunshine

# 728
  • Мнения: 88
Бях в музея на бирата, но първото заведение, старото, където е по-близо до стария град - бях го забелязал още преди да тръгна и си го бях нарочил точно него Simple Smile
Иначе си изкарах супер и е въпрос на време да се върна пак. Предполагам и около Коледа, ако има сняг, е невероятно романтично От хотелчето, в което бях, също останах доволен. На супер локация, има много добър нет, закуска, приятни стаи (аз нали бях в единична и бях на най-горния втори етаж и тавана беше в едната част скосен или както се казва там и имаше дървени колони, явно подпори за тавана, но много харесвам такива, та ми допадна още повече).
Имам и около 400 снимки правени с телефона, ама все отлагам качването им някъде... То и не е знам къде да ги кача де, я кажете някой подходящ сайт, в който да ги кача и да мога да дам линк към албума, който да се разглежда с лекота от потребителите?

# 729
  • Мнения: 11 203
Можеш да ги качиш във Flickr, Picasa, Snimka.bg...
По Коледа е много студено в Прага и мръква в 3 ч следобед, иначе базарите създават атмосфера.

# 730
  • Мнения: 1 377
Коледа е супер и Прага и Виена - студа не ме плаши аз съм чукча. но си струва защото у нас за съжаление такъв коледен дух не успяват да създадат.
Принципно като платформа за снимки Flkr или G+ също имат много добри организации. Ние s MM лично ползваме и Panoramio, защото винаги си връзваме апаратите с GPS и после си правим пътечки към картата. Много е удобно

ето ги
http://www.panoramio.com/user/3684168

# 731
  • Мнения: 88
С месец закъснение, но все пак се наканих да кача снимките от Прага някъде и ето линкове към тях. В първият албум са снимките от първия ден, във втория - предимно от втория (от третия ден почти не съм снимал, писна ми Simple Smile ). Ако някой има въпроси, ще се опитам да отговоря. Но в някакви обяснения не мисля да изпадам сега, защото всички вие сте говорили и разказвали доста, та едва ли ще кажа нещо ново. Снимките са около 400, надявам се да ви харесат. Макар че снимах с обикновен телефон и не всички са добри Sad

http://s1378.photobucket.com/user/nick_nick_nick/library/Prague% … sort=2&page=1

http://s1378.photobucket.com/user/nick_nick_nick/library/Prague% … sort=2&page=1

# 732
  • София
  • Мнения: 8 155
Мариян, прекрасни снимки. Много ми се ходи пак  Heart Eyes

# 733
  • Мнения: X
Марияне,благодаря за снимките,каква хубава разходка си направих!Прага е невероятно прекрасна!Влезе ли в музея на секс машините или само му снима табелата? Party
Снимката с кучето на бара е страхотна. Peace

# 734
  • Мнения: 88
В музея не влезнах, точно тогава бях скапан. Даже съвсем случайно се загледах в табелата. Иначе бях минавал вече от там, ама не я бях забелязал. Не видях още 2-3 неща, но ето повод да се върна съвсем скоро пак Simple Smile

Доколкото разбрах не на всеки му се отварят линковете, може би има понякога проблем с photobucket-а, затова ето още един линк за ползващите фейсбук: https://www.facebook.com/marian.petkov.35/media_set?set=a.809108 … 990966&type=1

Това са снимки в общи линии от първите два дена. После просто ми омръзна да снимам Simple Smile

А кучето, всъщност те бяха две еднакви и двете се качваха така и поставяха често главички на бара и... чакаха Simple Smile В това кафене/барче яко пушеха трева без изобщо да се притесняват (не знам как чисто законово се приема марихуаната в Чехия), но дори и денем вътре съвсем спокойно си пушеха без да се крият, та може леко от дима животинките да са се виждали като хора и си чакаха питиетата Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт