Какви са първите мерки, ако детето погълне аспирин?

  • 792
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 192
Има ли значение количество?
Как да го елиминираме?
Какви средства действат като антидот?
Какво знаете за синдрома на Рей?

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 19:46 от Пумукъл

# 1
  • София
  • Мнения: 38 496
Колко аспирин и на колко месеца/години е детето?

# 2
  • Мнения: 1 192
Погълнал е част от стопената в устата му таблетка- около 1/6 част от 500  мг. На 1г. 5 м. Предизвиках умишлино повръщане (4-5 пъти повърна)...

# 3
  • Мнения: 800
Нищо му няма на детето от един аспирин. Важното е да не се лекува системно с него.

Успокойте се и не травмирайте детето.

# 4
  • Мнения: 1 192
Опитах се да намеря информация в нета за първите мерки при отравяне, но всичко е толкова разхвърляно. Не открих нито каква е токсичната доза, нито смъртоносната..., нито как трябва да се противодейства...Още повече, че не бях сигурна колко таблетки са били в опаковката, за това исках да се презастраховам навреме, още повече, че симптомите доколкото разбрах се проявяват късно. Като открих личната лекарка, тя също каза, че количеството е незначително.
Благодаря за съдействието!

# 5
  • Мнения: 800
Информация има в изобилие, трябва да знаеш как да търсиш. Ето ги леталните дози:

Oral, mouse: LD50 =  250 mg/kg;
Oral, rabbit:  LD50 = 1010 mg/kg;
Oral, rat:       LD50 =  200 mg/kg;

Това е оттук:

http://avogadro.chem.iastate.edu/MSDS/aspirin.htm

# 6
# 7
  • Мнения: 2 865
В момента болно ли е от вирусно заболяване?

# 8
  • Мнения: 1 192
Имаше преди ден хрема (но без кашлица, без температура, без неразположение). Вчера сополи нямаше. Днес също няма. Слагах му капки сребърна вода до преди да лапне таблетката...
След повръщанията му дадох лайка (поне логично ми се стори да неутрализира остатъците от аспирин)
Днес си е жизнен и изглежда като всеки ден...

# 9
  • Мнения: 2 865
Мисля, че излишно се притесняваш, детето не е болно, съвсем малко е приело а и го е повърнало, успокой се.

Общи условия

Активация на акаунт