Ураганът"Рита" - лелееее, страх!

  • 2 889
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 381
Фиди,
първа братовчедка на мъжа ми се изнесе за отрицателно време от Ню Орлеанс, а съпруга на моя приятелка е военен. Моята информация не е само от новините.

Аз се питам следното. Обяви се дни преди урагана да удари Флорида, че идват силни въздушни маси. Хората са предупредени кажете ми с какъв акъл ще си останете в къщи. Насила ли да ги вадят от там. По- горе споменах за едно семейство останало на плажа ДА ГЛЕДАТ, понеже не предполагали, че било толкова сериозно.
Както и Каси каза това, което за нас в БГ са циганите за Америка това са голяма част черните. Те живеят в квартали, в които аз не смея и да припаря. И ако на Америка не може вече толкова години да ги накара да работят и да се образоват смятайте колко година на БГ ще отнеме този процес.

# 31
  • Мнения: 2 452
Само ще споделя, какво каза един афроамериканец в едно интервю, което даваха по местния канал - "Можех да се евакуирам, но не исках. А и сега нашият прекрасен президент ще ми даде чисто нов фургон, който ще превъзхожда в пъти къщата, която сам си построих. И пари ще полу4а, за да мога да живея" На въпроса "Какво работи?", отговора беше - "Аз съм свободен човек в свободна страна и съм избрал да не работя"
Без коментар  Confused

Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?

Отдавна казах, че не желая да се впускам в спор по тези въпроси, защото съм на особено мнение. Това не ме прави по-права или по-крива от другите, просто за мен спора няма смисъл.

# 32
  • Мнения: 4 244


Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?


Аз това имах предвид с острото си изказване преди това

# 33
Tragediyata ot Katrina e ujasna, no i dyrjavata opredeleno ne reagira adekvatno. Tova koeto men be vbesi, e che davat debitni karti s po $2000 na tezi, koito istanaha v Dome-a, i chakaha sled tova da bydat premesteni. Kakvo se poluchava - horata koito otgovorno sa vzeli merki, evakuirali sa se i ne syzdavat problem na dyrjavata, ne poluchavat nishto. Myrzelivite i bezotgovornite sa tezi, na koito dyrjavata pomaga. Tove che shte im postroyat kyshti po hubavi ot tehnite si e istina. Davaha po TV interview s chovek koito se e evakuiral vyv Florida. Choveka e na lekarstva, i ne moje da si gi vzeme zashtoto vsichkite mu dokumenti sa nyakude iz Luiziana, parite koito e imal bili na privyrshvane i se chudeshe kakvo da pravi. V syshtoto vreme oniya deto ostanaha, poluchavat vsichko bezplatno. Kyde e logikata? Kakto se kazva "the squeaky wheel gets the oil..."

Casey, nie sme v Jupiter, 20min na sever ot West Palm Beach Simple Smile

# 34
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И тук по новините показваха как искат да евакуират хората а те са се вкоп4или вьв вратите си и не излизат.Даже показаха и еидн испанец живееЩтам как креЩеше среЩу камерата ,4е това било неговият дом и ниокй нямало да го изкара от та Shocked Confused......после Буш виновен Shocked.Ами той какво да направи=??????Да ходи да ги помоли ли4но да си спасяват живота ли?
Имам някаква (мнооооого дале4на роднина) ,която живее/ела в район който беше доста засегнат от КАТРИНА и тя каза ,4е когато са РАЗБРАЛИ за идваЩото "4удо" (което озна4ава ,4е малко или много хората са знаели ,за наближаваЩата опастност)веднага са си сьбрали документите и децата Mr. Green и са се запьтили при техни роднини дале4 от този кошар.

# 35
  • Мнения: 1 909
Напълно съм съгласна с Фид-ей сега лъсна че расизъм е имало,има и ще има в USA.
Е как да няма расиzъм? 6вейцарците чакаха над седмица ония тъпанари да дадат ОК zа пра6тане на помо6ти в рамките на 5 милиона. немците и всички останали били получили ОК, само на6ите тука седят и се чудят 6то амитата не се обаждат... и накрая амитата каzали "ми не ги 6тем тия ва6и помо6ти".
Само Бу6 да не ми каzва, че  нямало да влеzнат в полzа?  #Crazy

# 36
  • Мнения: 7 837
Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?

То и в залива има  Confused
Мъжът ми сега звънна и ми каза, 4е пак са затворили пове4ето бензиностанции.
Много ме е яд сега на вси4ките тия спекулации на Буш. Излиза, 4е Щатите зависят само от петрола в Тексас и Мексиканския залив  Twisted Evil
Не се оядоха някои хора  Confused

# 37
  • Мнения: 2 381
Много се съмнявам, че някой би си помислил да спасява петролните кладенци и да не обърне внимание на хората.
Забележете на какво растояние са двата щата.
Още преди да удари Катрина се направиха предварителни изчисления за петролните загуби.

И между другото в Чикаго срещнахме хора с дебитни карти, които са се евакуирали на време (купуваха си телефони)

Когато стана цялата трагедия в Тайлад обявиха сериозна данъчни облекчения за хората дали пари. Целта беше да се накарат повече хора да се включат в инициативата..... не вярвам и този път да бъде по- различно за тяхната територия.

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Та вьпроса беше ,какво трябва да се вземе при такава опастност.
На пьрво място децата Mr. Green,после парите и докуметите и на края дрехи и храна.
Казват,4е домашните животни не се приемат в убежиЩата Confused,така ,4е може и да трябва някой да се сбогува с лУбимеца си Cry

# 39
  • Мнения: 7 837
В4ера то4но за домашните животни гледах репортаж. Призоваваха хората да не ги изоставят, защото така се увели4ава риска от зараза.

# 40
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В4ера то4но за домашните животни гледах репортаж. Призоваваха хората да не ги изоставят, защото така се увели4ава риска от зараза.
Ами аз сьм 4увала ,4е не ги пускат в убежиЩата ,но ина4е тук даваха по телевизията ,4е спасяват домашните лУбимци по улиците и сьЩо казаха ,4е призовали хората да не си изоставям животин4етата

# 41
Ох,не знам ама сега говорих с една  кубинка .Тя ми каза така "Винаги сме имали такива урагани ,но не с такава сила и то4но заради това замърсяване.Сега 6те има поне о6те 3 до края на ноември,после се има зати6ие и  след Юли 2006 пак ".
Аз питам "моми4ета 4ули ли сте за това ???" Rolling Eyes

# 42
Bet, tova koeto chuvash e vyarno. Sezona na uraganite e ot 1.6. do 30.11. 6 meseca ima, 6 meseca nyama. Chetoh nyakyde che predrichat mnogo i silni uragani za sledvashtite 12 godini. Tova se dylji na globalnoto zatoplyane. Kolkoto po-topla e vodata v okeana, tolkova poveche i posilni sa uraganite. Toplata voda gi "podhranva". Izglejda che shte stava vse po-zle, za syjalenie.

# 43
  • Мнения: 7 837
Не 3, а поне 5 се 4акат до края на сезона  Confused Това вклю4ва и ураганите в Атлантика, които така и не стигат до сушата. Оба4е е рано да се прогнозира за силата им.
Аз нали сутрешното кафе си го пия с Weather Channel, та оттам знам.

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В Куба в момента е страШно Cry,най - добрият ми ьриятел е кубинец и всеки ден звьни на техните и при всяко позвьняване се страхува ,4 еняма да му вдигнат телефона Confused.Е на тях ве4е няма кой да им помогне Confused.Дано скоро мине ураганьт там

Общи условия

Активация на акаунт