Торта Добуш

  • 130 168
  • 604
  •   1
Отговори
# 525
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mis_val , като прочетох поста ти се замислих и наистина, вкусът на тортата напомня за онези прекрасни фунийки с крем, които не съм хапвала от години Flutter.Може би какаото и настърганият шоколад, който използвам за украса, малко променят вкуса , но наистина си приличат.Пробвай някой път и с малко какао в половината крем, много хубаво става.
Много ти благодаря за милите думи относно рецептите ми и блога Hug!

# 526
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Блатовете се изпекоха чудесно .Кремът имаше малко буци ,но не е болка...Направих даза и половина и 6 блата.Толкова крем нафарфаляках че сега ме е страх да откопчая формата .Личи че е постегнало ,но довечера ще видим...Не за първи път ще  ядем торта  Joy Joy Joy с лъжица

# 527
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Снощи правих тортата за втори път. Уж вече знам как, но крема май ми стана леко гъст. Може би "отървах" леко брашното....  Praynig дано до утре да омекнат блатовете.
Поздравления за чудесната рецепта   bouquet и
Честит осми март

# 528
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tarlio , няма страшно, ще поемат блатовете от крема и ще се постегне тортата Wink.


крем карамел , мисля, че няма да е проблем - и малко по- гъст да е крема, би трябвало да омекнат блатовете Hug.Честит празник и на теб, и на останалите, които надникват в темичката Hug.

# 529
  • Мнения: 0
Здравейте!Аелис,колко см трябва да е тавичката за 7 блата?

# 530
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mdimitrova1976 , при мен стават 5 блата с диаметър 26-28 см. - всеки път различно ги докарвам Joy.Ако ги правя в тортената форма - тя ми е с 26 см. диаметър, изрязвам малко и слагам Wink.За 7 блата може би диаметъра трябва да е по- малък -22-24 см..Може да разделиш тестото на 7 еднакви части и да разточиш, пък то ще се види колко големи стават блатовете Wink.Дано съм ти била полезна Hug.

# 531
  • Мнения: 0
Благодаря за отговора.Смятам да я направя във вторник,защото в сряда имам рд. Ще пиша как е станала.

# 532
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mdimitrova1976 , надявам се да ви хареса Hug!

# 533
  • Лондон
  • Мнения: 403
Такааааа.

6  прекрасни блата чакат да бъдат обилно поляти с крем.Довечера ще направя крема и живот и здраве ,утре след обяд, пристигат оценителите.

Май ще има   bouquet за   chef


п.п.И аз ще похапна.И после пак  отивам в  Системата МИНУС 60.

# 534
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Емси, ами то тя тортата е почти готова Hug.Силно се надявам да се хареса на теб и оценителите Hug.

# 535
  • Лондон
  • Мнения: 403
Тортата е в хладилника .Та ,ако и на вкус е като на глед  newsm74.
Нямам търпение   да получа    love001,пък после  да изпратя на Аелис  smile3501.

# 536
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ах, Емси, много се радвам, когато нещата вървят по план - остава ви само най- приятната част, дегустацията Wink.Дано да ви хареса Hug.

# 537
  • Лондон
  • Мнения: 403
Казаха -   чудесна торта!  Наистина стана чудесна.

Поздрави за Аелис  smile3525

Ще я ползвам и за  smile3510

# 538
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
ЕМСИ , с нетърпение очаквах отзивите ти Hug.Много се радвам, че тортата ви е харесала Hug.Рецептата не е нищо без добро изпълнение, така че заслугата за хубавата торта е изцяло твоя  bouquet!

# 539
  • Мнения: 3
slon4ik1, не разбрах дали този крем за "плезири", за който си написала как става има  ли прясно мляко в него или не. Ако е не значи съдържа само яйца, захар, маслото и какаото както си описала.

Общи условия

Активация на акаунт