Бългерйън бизнесмен

  • 1 199
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Фирмата известна като Интераком / Interacom със сайтове: www.interacombg.com/ и www.interacom.eu , се занимава с дистрибуция на хардуерна техника и лаптопи.
Харесвам си един модел лаптоп на техния сайт и им звъня по телефона. Добър ден, добър ден, еди кой си лаптоп има ли го? Да има го! Наличен ли е при Вас? Да! Цената е тази от сайта нали? Да! Звъня след 1 час, имате го въпросния лаптоп при вас, нали? Да! Идвам да го купя! Ок, заповядайте тук е!
Отивам в мизерния им офис на двамата агента от въпросната фирма. Къде е лаптопа? Аааа трябва да се "изтегли от склада". Оставете 200 лв. капаро! Капаро не оставям, парите не са мои, донесете го тук, разглеждам го и ако отговаря на спецификацията го купувам, цената е тази 2,111 лв. нали? Да, утре след 2 часа ще е в офиса. На другия ден звънят в 13 ч. Ало, дойде лаптопа, обаче е с цена 2290 лв., защото е не с 3, а с 5 г. гаранция и е с по-слабия процесор. Добре викам, парите са сметнати направете намаление за да мога да влезна в бюджета и ще го взема. Ок, ще се чуем...
Почва се едно разтакаване и маса телефонни разговори, накрая ми свалят на 2260 лв. Както и да е поръчвам го, казват утре ще е в офиса.
Звъня на другия ден в офиса им в 13.00 ч. при Вас ли е? Не! Кога ще е при вас? Не знам, ако искате елате да платите тук, ще ви дадем фактура и с нея ще си го вземете от склада, който бил някъде на Цариградско шосе...ха-ха аз да не съм малоумен да платя за нещо което не съм видял на някаква измислена фирма, не става-казвам. Искам точен час кога ще е при Вас, защото съм на работа и не мога да си излизам когато си искам. От другата страна, ами вижте какво не мога да ви кажа кога ще дойде, днес по някое време...
Така ли? Пазете си го за себе си този лаптоп.
Та извод, видите ли фирма Интераком / Interacom стойте далеч. Щом за да вземат пари ме разиграват с цени и 3 дни не могат да докара 1 лаптоп от Цариградско шосе до ул. Московска - представям си каква фирма са, а недай си боже нещо гаранционно обслужване да ви се наложи от тях.

В нета има още няколко подобни случки със същата фирма!

# 1
  • Мнения: 2 759
                                Звучи почти като виц. Дано до Коледа направят първата си продажба с този търговски нюх.

# 2
  • Мнения: 5 370
Майко Мила!
За да запазим клиенти, ние имаме сериозни намаления за всеки един наш продукт, говоря за софтуер.ВИДЯ ли го, че се усуква за 10 евро, веднага му давам намаление за 15.И....е доволен.
Тия или не са в час, или перат пари чрез въпросния магазин.Друго обяснение нямам.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 15:47 от Не тази вечер, Жозефина!!!

# 3
  • Мнения: 2 716
А някой купувал ли е нещо от тази фирма изобщо?
Щото така ми мирише на извмама  ooooh!
Дай парите и върви на Цариградско шосе ....
Кой нормален би се съгласил?

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 918
Ееее, тия пък съвсем са взели хората за идиоти. Че и да лъжат добре не знаят....отвратителна работа! Sick

# 5
  • Мнения: 364
Не знам, ако искате елате да платите тук, ще ви дадем фактура и с нея ще си го вземете от склада, който бил някъде на Цариградско шосе...ха-ха аз да не съм малоумен да платя за нещо което не съм видял на някаква измислена фирма, не става-казвам.

Ето това е проблемът!
Фирмата може наистина да е измислена!

# 6
  • Мнения: 2 478
Вероятността за измама е много голяма. Мисля, че това е била целта през цялото време.

# 7
  • Мнения: 2 759
Вероятността за измама е много голяма. Мисля, че това е била целта през цялото време.
                                КЗП, без отлагане. Нека не даде фира ненужно някой друг. Не че някой би се хванал на толкова глупави размотавания, но пък може да научим фирмата да работи.

# 8
  • Мнения: 6 206
Правилно ли разбирам, че това е интернет магазин и не става хайде да се разходя до офиса ви и да си избера
Нали тогава се ходи до  обикновен магазин? При тези получаваш нещата на място, у вас си....
И направете ми отстъпка да влезна в цената, защото имам бюджет  Shocked Ами намери си парите до цената, която е обявена... Примерно.

Иначе е много лесно да плюеш в бг мама където ще го прочетат поне 1000 човека, пък после ходи да доказваш, че нямаш сестра.
Нито ги знам въпросните, нито разбирам от лаптопи.
Като не ми харесва нещо - врътвам се и отивам от другаде да си го купя. Не се занимавам четири дни и после да се жалвам.
Като искам качество и обслужване, си плащам по-високата цена примерно.
Като искам по-добрата цена, стискам зъби, разправям се с малоумници, върта, суча и накрая си постигам моето.
Но да получавам чай и сладки на посрещане и най-хубавата цена - този филм го няма никъде.

В случая бих казала, каквито клиентите, такива и продавачите.

# 9
  • Мнения: 2 759
...И направете ми отстъпка да влезна в цената, защото имам бюджет  Shocked ...
                              И защо не, след като цената 'случайно'става двойна. От друга страна аз много уважавам хора, които се пазарят  Blush.

# 10
  • Мнения: 364
...И направете ми отстъпка да влезна в цената, защото имам бюджет  Shocked ...
                              И защо не, след като цената 'случайно'става двойна. От друга страна аз много уважавам хора, които се пазарят  Blush.
Peace  И аз не виждам нищо лошо! Той пита, а те му отговарят...

Това, че са го разкарали до офиса напразно, за каква фирмена политика говори?
Верно, че няма никакви доказателства, но историята понамирисва!

# 11
  • Мнения: 6 206
Не двойно, а 100 лв върху 2000  и то за друг модел.
Както и да е, не съм им адвокат...
Както казах и аз се пазаря, но не се правя тогава на английската кралица по маниери и обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт