Цветята са обгрижвани, щастливи, а коледничето цъфти с пълни сили! (45)

  • 50 041
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Die kleine Katze fee ,
 Защо не пробваш най-свежото голямо листенце на теменужката да го натопиш във вода - да си пусне коренчата и тогава да го насадиш? newsm78 Мисля, че това е най сигурно, макар и бавно Peace

# 691
  • Мнения: 1 690
Дакел, аз имам едно в една саксия с друго цвете сложено. В интерес на истината вече има коренчета. А бях го сложила просто ей така. Тази теменужка беше цялата във вода затова така. Сега уж е по добре. Може и да пробвам да сложа във вода, но много гният при мен.

# 692
  • София
  • Мнения: 65
Може би наистина и е било топло на теменужката. Моята винаги съм я държала на доста студено и не спира да цъфти и листата са в добър вид. Забелязах, че почвата и рядко изсъхва и я поливам рядко. Thinking

# 693
  • София
  • Мнения: 165
Ако е при повече цветенца, поливай от време на време с топсинче ( или друг фунгицид ) за стопиране на гнилостните процеси.
ПС
Аз така си реших проблема с гарденията.

# 694
  • Мнения: 0
Die kleine Katze fee ,
Аз теменужките ги поливам само след като засъхне горният слой на почвата - топя саксийките в съд с вода най-малко до половината на саксийката с теменужки и след като се овлажни горният слой на почвата ги отцеждам и ги слагам в чинийките им на място Naughty.....листа мноооого....цвят обаче - йок.....но то е, че са малко на по-тъмно място.....напролет ще сменям дограмата в спалнята (заради тях) и ще им направя специална поличка до прозореца - до сме живи и здрави  thumbsup

# 695
  • Мнения: 1 690
Благодаря за съветите.  Hug Тя е на дъщеря ми и беше на нейния прозорец, но отдолу е парното. Явно от там й стана нещо. Сега съм ги приместила на място където няма радиатор. Дано се съвземат, че ми е много мъчно а ги обичам много.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 12:39 от Die kleine Katze fee

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 1 156
 Благодаря ви,аз  харесвам  повече листно -декоративни  и като си купя цъфтящи те ми отмъщават като не виреят добре и загиват.
 Twisted Evil Но аз пък съм упорита.

# 697
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!

 Идвам да се хваля  Simple Smile
 Нали все се оплаквам,че не мога да завъдя калдъръмчета.На 9 февруари насях семенцата,а в събота вече бяха поникнали.Не е ли доста бързо? newsm78 Освен това са много нагъсто,защото аз се престарах като ги ръсих...Имам питанка:как да ги поливам и да ги оставя ли вече открити?
 Бях се оплакала,че не цъфти спатифлумът ми.Е,и той се уплаши и вече се вижда как излиза цвят. Simple SmileЧакам го с нетърпение.
 Кога сеете латинките?Рано ли е още?То аз и семена нямам още,но питам само.  bouquet

# 698
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Момичета,на прозореца на една поща в нашият град видях лилаво каланхое.И от тогав мира нямам.Но все забравям да ви кажа.Ей,в целият град обиколих цветарските магазини,но не мога да си намеря...Ако някой може да ми помогне,нека да свирка.Съгласна съм и на една малка ческа и ще си я платя.Моляяя! А когато мога,аз ще услужа с нещо с най-голямо удоволствие!  bouquet

  Лека нощ на всички!

 Копирам мой пост отпреди няколко дни.Имате ли такова каланхое?Все още търся,но без успех. SadА някои даже не са чували,че има лилаво каланхое.
  bouquet

# 699
  • Мнения: 1 690
neli mar4  браво на цветенцата ти.
Такова ли е каланхоето. Аз си мисля, че съм виждала някъде, но не помня къде.  Embarassed То тук магазини разни, но обещавам ако стигна до цветарски магазина да си взема и като си идвам да донеса. Не че ще е утре де. НАдявам се да не е. http://en.wikivisual.com/images/6/67/Kalanchoe.blossfeldiana.jpg

# 700
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    Die kleine Katze fee Hug,страхотна си!Това е цветенцето.Даже май е по-тъмничко това,което видях.
  Ако ми го намериш,ще съм ти страшно благодарна!Без значение кога ще е!Благодаря от сега!


                         newsm51

# 701
  • Мнения: 1 732
Здравейте цветарки и ти цветарю!
Гууди,страхотни цветенца,браво  bouquet
Котешка фея,пак си показала красоти  bouquet 
Мама66 и твоите цветенца са много хубави,браво  bouquet

# 702
  • Мнения: 26
                     Привет и от мен! Я малко да ви стопля в този студ.     newsm68  
                      Поздравления за красивите цветя !  Peace
                      Котешка фея, и моите теменужки нещо не ги бива.
                     Май наистина им е топло,ама ще взема мерки.  Thinking
                     Обещах ви снимки - ето ги :    Розов хипоестес
                              
                            Каланхое                                                     -
                              
                               Цъфнал жасмин
                            
                                    

                           Хубава вечер от мен !    
                                                            Hug
        

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 21:59 от marie_66

# 703
  • Мнения: 0
neli mar4 ,
Докато са ситни калдаръмчетата не ги поливай, а ги пулверизирай до накисване Naughty....Аз тъй правя, щотУ Wink
И пак сте показали красоти.....бравус!!!!! smile3501
А и аз да се похваля малко: насадих ахименесите, насадих и мимулус, нова порция циганета, ноооо..... smile3511 .....карамфилите ги нЕма ник`ви smile3516
А , и новите грудки от глоксинията насадих....сЯ съм в едно очакване гУлемо сиреч Crossing Arms
А амарилисът ми има втори цветонос - преди да е цъфнал първия.....кливията се мотае още, но май има време.....  ruporuu рапорт даден Peace

# 704
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Кога трябва да се буди ахименесът? Да го изнасям ли вече на светло, че зимува в килера, а там има само едно мъничко прозорче newsm78
marie_66, жасминът е страхотен. Такова нещо имам голям мерак да завъдя. Лесно ли се гледа?

Общи условия

Активация на акаунт