спешно въпросче за пътуване със самолет и багаж

  • 30 773
  • 55
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Момичета, в понеделник ще летя с компанията Wizz air. На сайта има написани условия за пренасяне на ръчен багаж - 10 кг и размери 55/40/20. Чантата ми с малко по-широко дъно - около 23 см. Дали ще ми направят проблем? Знам, че багажът минава през нещо като кошница със съответния размер. Сакът ми не е голям, под посочените размери , просто малко по-широк  Rolling Eyes
Моля, споделете опит. Благодаря   bouquet

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 16:08 от karmacoma

# 1
  • Мнения: 1 101
Не вярвам да ти направят проблем Naughty
Но гледай за килограмите да не са по ве4е от 10....

# 2
  • Мнения: 166
Сума народ пътува с малките куфарчета, които са повече от 20 см. Аз също се притеснявах и затова до сега се въздържах, но следващия път, живот и здраве.... Тези кошници поне Изиджет и Уиз не видях да ги ползва някой ( София и Милано). Но килограмите трябва да са 10 и освен него - нищо друго. Така че твоят сак не би трябвало да са проблем.

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За 3 см няма да ти направят проблем. Един от куфарите ни за ръчен багаж е малко по-голям и все ни карат да го пробваме в клетката. Е, слагаме го, като го вкарваме малко под наклон. Никога не са ни върнали.

# 4
  • Мнения: 876
Според мен тези кошници на летищата са с по-малки размери, тъй като вкъщи преди тръгване измерих с метър размерите, а после не се побра в кошницата на летището.  Rolling Eyes Думи нямам! Това подтвърдиха и хора, които бяха с нас на опашката...Всичко си е въпрос на късмет..ако попаднеш на някой заядлив служител, може и да те накара да си сложиш багажа в кошницата, но нас специално не ни караха. Но на летището в Брюксел имаше хора, които накараха... Tired Така че стискам палци всичко да мине добре!   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 550
аз редовно минавам с раница, дамска чанта и чанта за лаптоп, не една, а три кошници ми дават  Joy
никога не са ми правили проблем

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
аз редовно минавам с раница, дамска чанта и чанта за лаптоп, не една, а три кошници ми дават  Joy
никога не са ми правили проблем

Mисля, че не става дума за кошниците, с които се минава през скенера, а за другите, в които се гледат размерите на багажа:



 Thinking

# 7
  • Мнения: 2 550
оо, може  ooooh!
аз не съм ги виждала даже  Laughing
пък и се зачудих как ония кошнички при скенера са с такива размери   Embarassed

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Я да попитам и аз Embarassed.
От БГ когато летиш с Изиджет мерят ли рь4ния багаж? Знам 4е тук няма ограни4ение в кг за тях,има само за размери.
Аз никога не сьм пьтувала с куфар4е за рь4ен багаж,но сега ще ми е за пьрви пьт ,и май сьм се стреснала Confused

# 9
  • Мнения: 1 101
Вал според мен те служителките са едни и същи на летишето било за Визз или за Изижет Thinking
И е въпрос на късмет...нас ни накара да сложим ръ4ния на лентата за да види колко кг са Rolling Eyes
Така 4е за да си спокойна гледай да влезнеш в кг Peace

# 10
  • Мнения: 166
И аз още не съм се престрашила за пътуване с малките куфарчета за ръчен багаж, но наблюдавах преди няколко дни - епизодични премервания, никого не върнаха. На пояснителните табели пишеше, че Изиджет няма изисквания за тежестта на ръчния багаж, но той трябва да е в разумни граници Laughing. И не ги слагаха в кошницата.

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вал, не го мерят. Моя предишен куфар за ръчен багаж беше малко по-обемен и се е случвало преди влизане в самолета, там където маркират бордната карта, просто служителя да го вдигне с ръка, за да провери тежестта. Иначе не. Но не разрешават куфар за ръчен багаж и дамска чанта примерно или чанта за лаптоп. Багажа трябва да е 1 брой.

п.с. Моя ръчен багаж рядко е под 12 кг  Rolling Eyes Laughing

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
Зависи от служителя.Полет от София с Изиджет,не ни теглиха ръчния багаж.На връщане от Лондон с Уизеър теглиха всичко,чекиран багаж,ръчен багаж,чудя нас как не претеглиха ooooh!

# 13
  • Мнения: 644
И моите впечатления са , че зависи от служителя.
Пролетта за Баселона с Уиз, се бях разсеяла и имах в ръчния багаж един 150мл лак за коса. Mr. Green На отиване никой не направи проблем, но на връщане испанският митничар ме накара да го изхвърля. Но пък не ми направи проблем за допулнителния голям плик с подаръци, който носех. И не бяха купени от летището. А на отиване, нашите не ми дадоха да си взема бутилката с мин. вода.

Сега есента, за Рим, пак с Уиз, чак като се прибрахме забелязах, че в раницата си седяла бутилка мин. вода 500 мл. Laughing На италианските служители не им беше направило впечатление.

За размерите на ръчния, само на една жена със сак, с неправилна форма, създадоха проблем. Не беше особено голям, но беше труден за измерване. Накрая я оставиха.

Също се сещам, че в Джъмбо продават едни пластмасови прозрачни шишенца за козметика в ръчен багаж. Съвсем евтини са и е удобно човек може да си отсипе от тоалетно мляко, масло или каквото му е  в голяма разфасовка в къщи.

# 14
  • Мнения: 4 916
... Сега есента, за Рим, пак с Уиз, чак като се прибрахме забелязах, че в раницата си седяла бутилка мин. вода 500 мл. Laughing На италианските служители не им беше направило впечатление.
...


О, в Италия сигурно може да се внесе и цяла туба в течност, толкова са разсеяни. Аз веднъж не можах да си намеря паспорта из багажа и един ми казва "Минавайте, минавайте"  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт