Ваксини - Дискусия за вредата от тях (6)

  • 55 779
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 484
Суза, аз честно да си кажа все съм си и ще си бъда Овча глАва (ударението върху главните букви Mr. Green)
Не слагам вече ваксини, няма и да сложа,но въпросите ми край нямат. Все не мога и не мога да се убедя на сто процента
Яд ме е само, че макар че задавам доста логични въпроси , в другата тема за ваксинационните програми не ми отговарят. Защо? Аз нищо лошо не съм казала, нито споря, просто питам newsm78

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Мечка Малинарка, с много питане там до бан се стига.... Mr. Green

# 92
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Мече, само фактът, че задаваш въпроси, говори, че мислиш, следователно нямаш нищо общо с овчите глави  Grinning Друг е въпросът за бановете и въпросите, за съжаление, явно мислещите хора не се долюбвани, както всъщност винаги е било, не са удобни, ще вземат и другите да се замислят и ще стане страшно за някои ......

# 93
  • Мнения: 344
имате ли представа как може да не се поставят ваксините в родилното?
достатъчно ли е само да заявя, че не желая и да се подпиша newsm78

# 94
  • Мнения: 3 484
Ми да си питам тук тогава Mr. Green

Живото полио знам, че е забранено , а не просто осъвременено с убитото( а така ли е?)
Ако е така, защо?
(преди близо 6 години, когато голямата мечка трябваше да гълта капките, отказах и купихме убитата ваксина)

# 95
  • Мнения: 957
Не честно не мога да повярвам цитат от линка който дадох по-напред Tired

Цитат
Аз хванах някаква промоция-плащаш 2 вземаш 3.Цената в едната аптека беше 136 лв. а в друга 160 лв.В София не знам как са цените.
Става въпрос за ваксина...........................

# 96
  • Мнения: 1 178
Не честно не мога да повярвам цитат от линка който дадох по-напред Tired

Цитат
Аз хванах някаква промоция-плащаш 2 вземаш 3.Цената в едната аптека беше 136 лв. а в друга 160 лв.В София не знам как са цените.
Става въпрос за ваксина...........................

Ами да, Силгард например имаха "промоция" - завеждаш дъщеря си,  например, и плащате само 2 от 3 дози  Wink

# 97
  • Мнения: 936
имате ли представа как може да не се поставят ваксините в родилното?
достатъчно ли е само да заявя, че не желая и да се подпиша newsm78
Уреди нещата със завеждащия неонатолог или занеси писмен документ, в който пише, че не желаеш да се поставят ваксини на детето ти и да го подпишат при приемането или преди това.
Най-добре да има лепенка на леглото на бебето да не се ваксинира, защото някой доброжелател може и да не е разбрал.
Другият начин е детето да е плътно до теб, да не го взимат за преобличане и тоалет или да го правят пред теб и ако видиш спринцовка, просто се скарай с тях. Ако много им знае устата, взимаш си бебето и напускаш болницата.
Аз си тръгнах предсрочно от родилното и макар че не можах да спестя двете ваксинки, поне съкратих вливащия се антибиотик...

# 98
  • Мнения: 344
nenaatoa, мерси!!!

# 99
  • Мнения: 4 414
Живото полио знам, че е забранено , а не просто осъвременено с убитото( а така ли е?)
Не съм сигурна, че разбрах какво точно питаш... Единият продукт се извежда от употреба и се замена с друг, "по-добър". Дали е забранено не знам, но като му се спре производството, просто го няма.

# 100
  • Мнения: 3 869
Говорих си тия дни със зълва ми, която от много години жевее в Испания. В момента е бременна и я бяха подюрили да се ваксинира срещу свинщината. Тя нещо се беше замотала, не че има против ваксините, а аз преди това само й казах да прочете вниметелно листовката и тогава да реши. И това не беше направила също... НО съдбата явно е на найнна страна Simple Smile Междувременно се завихрили там разни истории.... След известен период на ваксинация на бременни с един тип на тази ваксина, казали че преустановяват да ползват него и той остава само за другата част от населението, а за бременните ще ползват друг тип. Това "съсловно" деление породило доста подозрения у всички групи и в крайна сметка зълва ми се отзала с мотива, че е явно нищо не е ясно с тези ваксини и по-добре да не рискува...

# 101
  • Мнения: 718
Аз не знам дали моят въпрос е за тук, май по-скоро да, бих попитала в "Родители в чужбина" но там не знам колко съмишленици ще намеря...та?
Има ли някои сред вас, които не ваксинират себе си и децата си и планират емиграция в САЩ например, защото там имунизационния календар е ужасяващ, та да речем ако човек реши да замине трябва да "набуха" детето си с много ваксини, които не са задължителни тук, а върха на сладоледа е, че жените от определена рискова група трябва да си поставят и ваксината за HPV  #Crazy . Сблъсквал ли се е някой с подобен казус или пък може би можете да споделите опит от познати. Много благодаря.  bouquet

# 102
  • Мнения: 22 453
Lauren, в САЩ може да се откаже ваксиниране поради религиозни причини...)

# 103
  • Мнения: 2 652
Lauren, в САЩ може да се откаже ваксиниране поради религиозни причини...)

Не и ако си емигрант. Тези изключения важат само за американски граждани.

Начинът е всичките ваксини да бъдат "сложени" в Бг и вписани надлежно в картона или каквото е там, който предполагам се легализира за пред имигрантските им служби.

# 104
  • Мнения: 718
Мирама, благодаря ти, това за религиозните причини го знам, но наистина не важи, ако искаш да заминеш, без сложените ваксини не те допускат дори до интервю в посолството  Crazy

Грейс, така и подозирах, че това е единственият вариант, но това, което ме притеснява е, че не съм намерила кой да ги "сложи'' и засега дори не виждам перспективи да намеря такъв...

Общи условия

Активация на акаунт