Normalno li e tolkova da aka???

  • 2 967
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Parvo da se izvinq za tova 4e ne pisha na kirilica no laptopa mi nqma Embarassed

Iskam da popitam dali nqkoq mama e imala problem kato moq i dali imam povod da se pritesnqvam....Beb4o e na 5 m i 12 dena, izklu4itelno i samo na karma do 5 m,  ot 12 dena po4nah zahranvaneto. kato prodaljavame estesveno s karmeneto....Zapo4nahme s orizova bezmle4na kasha i ot 4 dena davam po malko pure ot morkov kato ne zamestvam hranene t.e. dohranvam s karma...Pureto go davam na obqd
Da kaja 4e nikoga ne sme imali proble s hodeneto po golqma nujda v smisal takav 4e pove4e ot 1 den ne e zakasnqval s akaneto
......problema(spored pediatarkata ni) naposledak  po4na da aka mnogo 4esto, po 4 pati na den i , no ne e vodnisto ili s pqna a normalno kato konsistenciq i estesveno ot pureto 1-2 ot tqh e razli4no kato gastota  i cvqt
Ohh znam 4e stana mnogo obarkano no pedito me shashna 4e ne e normalno da aka tolkova mnogo, i az se shashnah 4e pove4eto mami imat problem sas zapeka dokato nie obratnoto
Iskam da kaja 4e 4estoto akane ne e otkakto zapo4nahme zahranvaneto a malko predi tova i zatova si misleh 4e e normalno za karmeno bebe.....
Trqbva li da se pritesnqvam?Tarsq otgovor tuk za6oto sam se ubedila v poleznostta na vashite saveti  bouquet
Blagodarq predvaritelno
........

# 1
  • Мнения: 1 705
Не разбирам, защо педиатърката смята, че не е нормално ??? Какво ти обясни като проблем, само честотата ли, моето бебе също понякога има по няколко на ден, аз не виждам нищо притеснително, след като на вид е както обикновено. Тя с какво обяснява "проблема" ? Ако казва, че го прехранваш, чувала съм и такива неща, не се тревожи изобщо.

# 2
  • Мнения: 695
Здравей, Зори,
След 6тата седмица кърмените бебета имат съвсем индивидуална честота на изхождане. Самият брой на изхожданията не служи за ориентир за това дали бебето има разстройство или запек (освен разбира се ако не става въпрос за ака по над 12 пъти, примерно). Показателна е консистенцията: бебетата с разстройство се изхождат по 12 до 16 пъти на ден и акото им мирише много лошо (http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVDec97Jan98p123.html). Притеснително е също ако акото е постоянно зелено, пенесто, или бяло. При вас доколкото разбирам няма такива симптоми. Ти знаеш, че от твърдата храна се променя цвета на акото и това също е нормално.
Бебето ти наддава добре, нали? Жизнено ли е, има ли някакви симптоми на отпадналост?
При едно жизнено, добре наддаващо бебе, 4 изхождания с нормална консистенция и мирис не би трябвало да са сигнал за проблем.
Какво всъщност те посъветва педиатърката?  

# 3
  • Мнения: 20
I az si mislq 4e nqma ni6o pritesnitelno no vse pak kato neopitna mama se vrazvam na vsi4ko.....
Beb4o naddava dobre na 5 m e 8 kg...jizneno i palavo beb4e e ....Pedito ni izpisa nqkakvi prah4eta "Enterol" da mu davam koito uj da regulirat stomaha t.e. da go zapekat....ne sam mu gi davala vse o6e (v4era ni gi izpisa)..spored neq za negovata vazrast trqbva da aka po 1-2 pati na den....kaza 4e moje da e vsledstvie na zahranvaneto no toi aka taka ot predi tova
Da popitam da ne bi 4estoto izhojdane  da e vsledstvie na niknene na zabi.....pri nas ima priznaci za niknene na zabi ili pone taka si mislq(bql i tvard venec, otdelq mnogo slunka, ve4er e mnogo razdraznitelen i hape vsi4ko koeto mu padne)

# 4
  • Мнения: 1 705
Аз мисля, че след като не е разстройство, а е нормално на вид, просто не се впечатлявай и не предприемай нищо. Права си да питаш, когато те тревожи нещо, всички се учим по този начин  Hug

# 5
  • Мнения: 641
Zori333,  синът ми още от раждането е имал много редовен стомах, а след захранването започна да ака между 3  и 4 пъти на ден - нормална консистенция и цвят. Никога не съм го намирала за притеснително

# 6
  • Мнения: 695
I az si mislq 4e nqma ni6o pritesnitelno no vse pak kato neopitna mama se vrazvam na vsi4ko.....
Beb4o naddava dobre na 5 m e 8 kg...jizneno i palavo beb4e e ....Pedito ni izpisa nqkakvi prah4eta "Enterol" da mu davam koito uj da regulirat stomaha t.e. da go zapekat....ne sam mu gi davala vse o6e (v4era ni gi izpisa)..spored neq za negovata vazrast trqbva da aka po 1-2 pati na den....kaza 4e moje da e vsledstvie na zahranvaneto no toi aka taka ot predi tova
Da popitam da ne bi 4estoto izhojdane  da e vsledstvie na niknene na zabi.....pri nas ima priznaci za niknene na zabi ili pone taka si mislq(bql i tvard venec, otdelq mnogo slunka, ve4er e mnogo razdraznitelen i hape vsi4ko koeto mu padne)
Здравей пак, Зори,
струва ми се, че наистина не става въпрос за разстройство при вас, при това добро наддаване и нормалната консистенция и мирис на акото. 3-4 пъти на вашата възраст не е често, всяко бебе ака различен брой пъти на ден. Освен това съм сигурна че тепърва ще се променя режима на бебчето: както този на хранене, така и този на акане. Важно е да се следи дали наддава и дали акото има нормален вид и мирис, а не толкова дали е 3 пъти на ден или веднъж на 3 дни.
За зъбите: когато на бебчетата им никнат зъби са възможни всякакви промени, не бих могла да кажа дали е от зъбите. Но важното е, че детето е сякаш няма нужда от никакви допълнителни мерки.

# 7
  • Мнения: 5 393
Не мисля, че има от какво да се притесняваш. След като няма разстройство, детето има апетит и си наддава- ако ще и по 10 пъти на ден да ака. Егати педиатрите, няма угодия. Като не ака 1 ден- проблем, като ака всеки ден- пак проблем ooooh!  Ивайло е със страхотен метаболизъм и все още ходи до тоалетна по голяма нужда поне по 3 пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт