Отговори
# 645
  • Мнения: 265
Добро утро и от мен.
Не съм ви чела няколко дни защото се наложи с малкия да влезнем в болница, но днес ще наваксам.  Дано престанем вече с тези болести защото почна да ми идва в повече.
Мечо пух и аз ще те помоля за координатите на шивашкото ателие.
Моята бебка е много активна и започна да ме посритва все по-стабилно.
Желая ви хубав, усмихнат и снежен ден. Nature Snowman

# 646
  • Мнения: 5
Добро утро, мамчета,

Иииии ама колко сте ми сладки на снимките от срещата... smile3503

Някоя няма ли да черпи по едно капучино тази сутрин, че аз се рових, рових из сайтовете и така не намерих подходящия че аз да ви черпя... а и не знам как се качват картичките... smile3506

Margy, аз също знам че кенгуруто е по-подходящо. Нашата кака се роди с изкривяване на тазобедренната става, тогава ортопеда ми обясняваше, че трябва бебето да стои разкрачено. Това била натуралната и естественна поза за новородените. Именно за това се препоръчва да се носи бебока в кенгуру и да му се слагат памперси, за да не се появяват такива измествания на ставите докато позарастнат. Баба ми щеше удар да получи Simple Smile, защото не съм била повивала детето с пелени, та да и се изправят крачетата.... че била момиче и ще е грозна с криви крака като порасне... че съм "оризилявала" нарочно горкото бебе... smile3511.  Но ортопеда беше категоричен да я нося винаги в кенгуру. И благодарение на него, Габи сега е шампионка (за възрастта си) по художественна гимнастика  Party и има такива дълги и прави крака, че и Наоми Кембъл би и завидяла bowuu. Сега със втората бебка мисля пак да ползвам същото кенгуру, та дано да има успехите на кака си Flushed.

galeeto,  пазете се, мила. Надявам се каквото било - било. Дано не се повтаря вече Hug.

Хайде чао от мен за сега. smile3503

# 647
  • Мнения: 44
Ехааа, какъв сняг само.  Grinning
Много приятно навън, обаче и доста затруднява с ходенето.

# 648
  • Мнения: 1 350
Добро утро и от мен !Благодаря на Марги за клипчето ,щях да се самоудавя с чая си Laughing Laughing Laughing
Много ми хареса ,наистина Hug
И аз разгледах снимките от срещата ,прекрасни сте ,а аз се почувствах наистина слон вече Rolling Eyes
Както и да е ,ще се дебелее ,то се е видяло ooooh!
Снощи бях на театър и бебето не спря да ритка през цялото време ,много активно беше ,така ,че аз го приех като знак JoyМоже да съм майка на някоя театрална звезда Joy (а според баща  ми ,бебето ще е звездата на ЦСКА Flutter)
Освен болките в гърба ,които ме започват още от сутринта ,други болежки нямам засега Sunglasses
За късната ФМ говорихте ,аз смятам да отида в края на януари,но ей така...за да се разходя до Пловдив и да видя пак бебко на хубав монитор Flutter Иначе засега притеснения нямам.
Но при мен така или иначе е задължително това ходене за ФМ ,защото трябва да уточнявам и условията за раждане в Селена-та Rolling Eyes
Само при мен няма сняг newsm78Много ме е яд,искам вече бяла Коледа!
Между другото днес сутринта цялта рода се изреди да ми звъни да не ходя с колата на работа Crossing Arms

# 649
  • Мнения: 38
Здравейте,мили ,моми4ета!   Hug  днес се записвам по-рано,защото ходихме до болницата да ми слагат една инжекция-в4ера ми сложиха първата,днес втората.Те са за развитие на белите дробове на бебка,за всеки слу4ай,ако реши да се роди по-рано..За сега няма такива признаци,но лекарите решиха да се застраховаме!  Hug     Praynig
   Ние днес си имаме мнооого сняг   Nature Snowman  за Лондон е много странно,но ве4е 3-та зима вали и то не по малко ,така 4е явно и тук се е променил климата   Laughing
Galeeto,дано ве4е да оздравявате с малкия и да ви е спокойно вкъщи!
за кръста,гърба иопашката   -аз също имам болки на нивото на опашката,но в дясно..не е мн приятно,и ве4ерно време ,докато заспя ме мъ4и пове4ко  пове4ко   Crazy
Ами това е засега,моми4ета!в4ера разгледах снимките-големи сте сладурки вси4ки и се вижда 4е хубаво сте изкарали!  Hug  
приятен ден на вси4ки и си сойте на топли4ко,поне на които ви е възможно!

# 650
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Благодаря ви за куража момичета  Hug

Аз вчера ходих на дипломирането на една приятелка докторка. Беше много тържественно и бебока много се впечатли. Голями ритници, голямо въртене. Прибрах се със силни контракции и сега лежа  Sad. В неделя Синът ми има състезание и до тогава съм се заканила да полежа колкото мога. То мойте мъже са разглезени и не са свикнали да поемат ангажименти  ooooh!.

Слинг или кенгуру - За мен кенгурото не беше удобно, а и детето не искаше да седи в него. Носех го разкрачено отстрани на хълбока ми, като придържах с една ръка. Със слинг ще постигна същото и хем ще съм със свободни ръце.

Galeeto Бързо възстановяване, и повече никакви болници!

metchopooh Чаршафите от това магазинче наистина са страхотни  Heart Eyes. На всички ни хареса това което пъръчах от там.
Чаршафите за бебока аз сама си ги ших, но ми отне един цял ден и много нерви. Ако платът е 100%памук трябва да предвидите и малко аванс, защото се свиват.

Аз ще ходя пак през януари на ФМ при Марков. На ехограф ходя често, но пак ще ми е интересно при Марков.

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет с този хубав пухкав сняг Simple Smile смятам днес да не мърдам от къщи  Mr. Green
Специално за мама.ради

# 652
  • Мнения: 680
здравейте снежанки  Grinning
данче и на мен цялата рода се изреди да ме пита как се придвижвам и защо съм с колата. аз пък съм спокойна, защото моята е 4х4 и е стабилна.
аз също не мисля да ходя на късна ФМ. лекарката ми ме гледа доста обстойно за сега.
на мен днес ми последен работен ден за тази година  smile3533. много съм щастлива. утре сутринта пътуваме при мама Simple Smile. ох, най-после ще си почина. дай боже и пътят да е лек, че с тези снегове... ooooh!
мечо пух и на мен ми е интресен адреса на магазинчето за чаршафите. и аз си шия моите с ластик, но мястото на което ходя няма голям избор на разцветки и ми се иска да го сменя. а пък за бебка си представям какви сладурски работи ще има.
аникакви са тези ваксини! много интересно  newsm78.
а за слинга определено ме заинтригувахте. ще потърся информация и ще си ушия.
я да ви питам, на вас колко са ви големи бебетата като са ви преглеждали скоро. аз съм 24 г.с. (както се вижда) и моята е 730 гр!!! като чета в нета развитието на плода по седмици по това време трябва да е доста по-малко. докторката каза, че си е нормално все пак. мисля си да не би понеже си хапвам и съм напълняла и бебето да пълнее покрай мен  newsm78

# 653
  • Мнения: 5
Ихааа, мерси taigi . Обещавам някой ден и аз да се науча да ги качвам картичките, та да черпя  Wink.
А тука няма сняг Confused .... вчера заваля малко, но изчезна веднага  Rolling Eyes... жалко.
А за ФМ... при нас няма искам - неискам. Задължителна е  Wink. Аз трябваше да отида на 3-ти януари, но нали по това време ще сме си в БГ и доки ме извика на 22-ри декември  Rolling Eyes.

# 654
  • София
  • Мнения: 95
здравейте мамчета,

Благодаря на всички, които ми пратиха паролата за албума.

Metchopooh, и аз имам интерес към това шивашко ателие, за което говориш. Така, че
ще чакам да споделиш повече и да дадеш координати.

Относно късната фетална морфология - след консултация с моя гинеколог, кратко ровене в нета и бърз анализ с мъжа ми, стигнахме до извода, че аз лично няма смисъл да го правя този преглед. В 18 г.с. минах на ФМ при доц. Томова, а в 20 г.с. - при доц. Димитрова - така се случи, че и при двете имах записан час много преди прегледа и реших да отида и при двете.
Нещата към този момент изглеждаха нормални, бебка се развива добре.

Момичета, искам да ви обърна внимание, че най-голям смисъл от ФМ има в ранния период на бременността и най-важната цел и задача на този преглед към това време е да открие евентуални сериозни малформации и проблеми на плода, които са несъвместими с нормалния живот след раждането. Когато има такива прогнози, се правят допълнителни изследвания и ако те също са категорични, може да се вземе решение  за прекъсване на бременността по медицински причини, което в този период все още е възможно. Това, разбира се е едно от най-трудните и тежки решения за родителите и наистина не го пожелавам на никого. Но това е големият смисъл на този преглед. Останалото е емоция за нас, тръпнещите и очакващи родители, еуфорията от това, че  можем да видим още сега нашите мъници и че те са жизнеспособни и всичко им е наред. Другото отива в сферата на бизнес-взаимоотношенията с чисто комерсиални цели.

Късната ФМ има смисъл, ако при ранната ФМ е констатирано някакво малко отклонение или нещо не се вижда добре, както и ако при рутиннните прегледи в ЖК има индикации, че бременността не се развива, както се очаква. НО ПОМИСЛЕТЕ, ЛОГИЧНО е, че каквото и да констатира късната ФМ, никоя от нас няма да прекъсне бременността си в 26 или 28 г.с. и никой няма да й го позволи!!! Ако има към този период някакъв проблем с бебчо, то обикновено той се следи до раждането и това е много важна информация, която трябва да се даде на специалистите - неонатолози/педиатри, кардиолози, които да реагират бързо и адекватно след раждането и да направят необходимото, проблемът да бъде решен. В голяма част от случаите точно това и става - реагира се навреме и детенце след това се развива нормално и здраво.

# 655
  • София
  • Мнения: 691
Привет и от мен  Hug

Днес наистина е като приказка навън! Толкова красиво, чисто, снежно... А и в къщи е топличко и приятно  Simple Smile Залепила съм си носа на прозореца като малко дете и се радвам на падащия сняг. Липсва ми само горящата камина с пукащи дърва...

mama.radi, много се смях на преживяванията на баба ти. Като се замисля обаче, те нас така са ни гледали и ей на - оцеляли сме, че и красиви и умни сме станали  newsm53 За тях това е правилния начин и не можем да им се сърдим. Да са ни живи и здрави само!

iveeeta , ама и ти не се даваш лесно! При толкова проблеми, пак не си стоиш на дупето. Не знам да ти се възхищавам ли или да се възмущавам на упорството и ината ти! Да се пазиш, момиче!!! Мисли повече за себе си! Още малко остана - стой мирно, а после живот и здраве обикаляй с количката денонощно!  Hug и дано не ми се сърдиш за по-резките думи!

metchopooh, моля и аз за координатите на ателието...

# 656
  • Мнения: 38
Тansu,това не са ваксини,а инжекции,които спомагат за развиването на белите дроб4ета на бебенцето.В България също съм 4увала 4е ги слагат.. А тъй като аз съм имала спонтанен аборт в тези късни седмици,и лекарите решиха да се застраховат(макар 4е и това не е 100% гаранция ,разбира се),като ми ги сложат сега, по с време..На вси4ко съм съгласна и вярвам на докторката си.Вси4ко ще направя,за да е добре бебка и да не бърза да се ражда!  Praynig    Praynig   Praynig

# 657
  • София
  • Мнения: 1 541
момичета колко пъти правихте кръвни изследвания ? аз до сега само веднъж в началото и толкоз ? Rolling Eyes!

# 658
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Аз два пъти, мисля че на всеки триместър се полага по един път кръвни изследвания... Общо 3 пъти по ЖК.

# 659
  • Мнения: 151
Аз давам всеки месец като отида  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт