Отговори
# 720
  • Мнения: 3 215
О, не, не..по никакъв начин не искам да всявам някаква паника или чудене. И аз толкова разбирам, само споделих. Сигурна съм, че всички бебета са си добре и ще са здрави и сладки на финала  Praynig Peace
Те бебетата по това време понякога избързват, после поизостават..не можеш да му хванеш края. Аз гледах, че към 24 седмица  на моите документи пише около 500 грама..

# 721
  • Мнения: 2 494
Ей тва е, аз или отглеждам гигант или не съм разбрала, или доки нещо се е объркала  Mr. Green важни са думите: всичко е ОК  Peace
Айде, мацки, лека нощ!!!!

# 722
  • Мнения: 38
Добро утро от мен,мили4ки !От снощи полу4их едно сърцебиене,което  е мн неприятно..Около 4ас -4ас и нещо докато заспя,и сега сутринта пак имам сърцебиене...  Sad Пулсът ми също е ускорен.. около 80-85.. Какво да правя?Лежа си и дишам дълбоко...,дано се успокоят нещата,4е мн ме е страх..  Sad

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 10:21 от anni2002

# 723
  • Мнения: 339
Ани и аз съм така тези дни. Предполагам, че и залежаването си казва думата  newsm78 Дано е само временно.
Моят бебчо на ЖК го изкараха около 600г, а бях в 23 г.с. Според мен са много относителни тези мерки...Simple SmileХубав снежен ден!

# 724
  • Мнения: 38
ох,ели мели ,дано е нормално това..сега понамаля като 4е ли,но все още ми е едно притеснено..  ooooh!

# 725
  • София
  • Мнения: 6 562
ох,ели мели ,дано е нормално това..сега понамаля като 4е ли,но все още ми е едно притеснено..  ooooh!
моят пулс нормално е към 75-90  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 38
Биби, явно пулсът ми е в норми,но усещам по силно сърцето си и малко ме пристягаше едно такова...А си пипах корема,не мисля 4е са контракции,нормален си е..

# 727
  • Мнения: 3
Здравейте мили мами!
Относно сърцебиенето и учестения пулс,  аз мисля че е нормално. При всеки човек честотата на пулса е строго индивидуална....моя на пример...нормален пулс се върти около 95-100 и си се чувствам добре. Ходила съм и на кардиолог който категорично заяви че всичко си ми е наред Така че anni2002 няма място за паника миличка! Увеличения обем кръв също си оказва влияние така че споко. Всичко е ОК!!!
Аз също имам няколко въпросчета.....снощи....ме болеше леко корема ниско долу като предменструално....ту спираше да ме боли , ту започваше. Не беше силна болка.....и така...пих 1 но-шпа и заспах. На сутринта всичко беше ок но като се поразмърдах пак започнаха леки болчици ниско долу като предменструални....отидох до WC....и като че ли болката спря. Супер странно е....изплаших се. Мъжа ми също...не за нещо друго а просто защотовидя че започвам да  се паникьосвам и аз...незнайно защо....Както и да е ...сега след тоалетната нищо не ме боли. Но продължавам да се чудя дали е нормално....бебчо си ритка...което значи че е ОК. Онзи ден на ЖК казаха че всичко е ОК. Мислите ли че трябва да се притеснявам?
И още нещо....тези от вас които усещат контракции къде усещат стягания на корема? Ниско долу или стягането стига чак до областта над пъпа? На мен ми се е случвало да се втвърди корема ниско долу но....усещането е такова ...сякаш  гръбчето на бебчо е там и се опитва да се наместии...абе ....все едно че корема ниско долу е твърд понеже там е гръбчето на бебето....Моля дайте ми съвет....мислите ли че всичко е наред, след като в момента нищо ме не ме боли?

Целувам ви мили момичета!!! newsm51

# 728
  • Мнения: 38
Здравей,Веси-Меси!   не се тревожи за тези бол4ици ,нормално е!тялото постоянно си се намества и се подготвя. знам,4е не е мн приятно,и понякога се шашкаме за какво ли не! ...Аз също съм имала такива болки ,и гледам пове4е да лежа(аз не 4е правя нещо друго,но..)Вси4ко е наред,бъди спокойна !  Hug
  благодаря ти и на теб за успокоението,и аз мн се шашнах ,защото в  на4алото на бременността имах малко сърцебиене  и оттогава изобщо!А се 4увствам добре,усещам бебка,по4ивам максимално,и изведнъж много ме ошашави това сърцебиене..   Rolling Eyes
сигурно на някои мам4ета им е смешно,но предпо4итам да споделя бързо с вас,за да се консултираме една с друга !  Hug
 днес е много пусто във форума...явно вси4ки си по4ивате  Hug  
Днес е Игнажден също!4естит празник на вси4ки празнуващи -Огнян,Пламен,Пламена ..

# 729
  • Мнения: 3
Ани миличка аз съм на същото мнение!
Голямо успокоение и подкрепа сте ми. Разбира се...когато става въпрос за дребничките неща които ни шашкат..то е ясно че ако е нещо по-сериозно...няма да сме по компютрите...нали?

Поздрави и целувки на всичкиии!!! newsm51

# 730
  • София
  • Мнения: 122
Здрасти, на мен тези дни също ми се случва да имам сърцебиене. Мисля, че е нормално. АГ-то ми след като ми изписа магнерота изрично ме пита дали ме притеснява сърцебиене, та предполагам, че има връзка   Peace
Когато имах контракции усещах целия си корем стегнат и твърд, другото може да са газове/случвало ми се е Joy/.
За болките ниско долу и преди писах, и сега си ги имам понякога, на мен ми казаха вечер 2 нош па с 2 магнерота за около седмица
Wink
Ани каква ти почивка  Laughing цяла сутрин с дребната пишем домашни. Започнали са умножение и явно не и е супер ясно, та си обяснявахме. След малко и е празненството от танците, та ще трябва да се илиза  Rolling Eyes
Вчера бях в Джъмбо за играчи 3,5 часа, такава тарапана  #Crazy Но пазара е успешен, Поли покета е наличен, Дядо Коледа спокоен  Wink Само не можах да намеря онези кученца и котенца с памперсите, които ги мокриш и си сменят цвета. Ако някой е видал тези дни да каже моля  Praynig
А дали няма опасност да ни заключат гледам сме на 49 стр ?

# 731
  • Варна
  • Мнения: 899
Vesi_mesi, аз също от няколко дена имам болки, подобни на предменструалните, но са много лекички и непостоянни. Чудех се дали да се притеснявам, защото скоро бях на лекар и каза, че всичко си ми е наред. Но сега като прочетох, че и ти ги имаш се убеждавам, че не е нещо притеснително. На мен ми се появяват като стоя дълго време права, сякаш натежава бебето. Като седна и нищо ми няма, минават веднага. Нищо не пия - не смятам, че е нужно. Гледам да почивам. Едновременно с това 2 дена усещах бебчо прекалено ниско и назад. Все едно ме риташе по задника - малко неприятно беше. Но днес започна да ме рита даже над пъпа.
Много се кефя - таткото започна без проблем да усеща бебчо, даже понякога се вижда как ме рита - корема ми отскача. Много е готино! Вече и таткото осъзнава какво ни се случва. На нас ни е първо детенце и малко незнаем къде се намираме - радваме се, страхуваме се, вълнуваме се, не вярваме, абе забавно е. Много ни е странно, че сега ще виждаме нашето бебе, а не просто някакво бебе  Joy Живи и здрави да сме само!

# 732
  • Мнения: 75
metchopooh тези кученца и котенца с памперсите ги има в Хиполенд! Wink

# 733
  • Варна
  • Мнения: 899
Хора опитах да направя новата тема. Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=456013.msg13540023#msg13540023
За първи път се опитвам, извинявайте ако има нещо. Но наистина може да ни заключат тази.
 Blush Blush Blush Blush Blush Blush Blush Blush Blush Blush
Дано да се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт