Отговори
# 690
  • Мнения: 380
Слинг или кенгуру - За мен кенгурото не беше удобно, а и детето не искаше да седи в него. Носех го разкрачено отстрани на хълбока ми, като придържах с една ръка. Със слинг ще постигна същото и хем ще съм със свободни ръце.
И аз съм на това мнение Peace. Хич не ми беше удобно с кенгурото. Боляха ме гърба и кръста след малко носене. Затова го зарязах и си носех бебето в слинг. Имам такъв с халки, но този път мисля и един без халки да си взема, защото е по-малък и по-лесен за слагане. Имах и такъв тип шал, но не можах да свикна със замотаването, пък и ми беше много жега с този шал през лятото. Иначе наистина беше много удобен. Засега мисля ето такъв тип да си взема

# 691
  • Мнения: 5
Привет мили мамчета,
навън е дооооооста студено,а някой сигурно са на работа.
Ето малко информация и от мен относно Sling
http://sling.bg/zashto.html надявам се да съм била полезна!
Приятен ден за сега - и аз отивам на работа  Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 313
Добро утро, мацки!


Малко предколедно настроение в този студ днес.

 

# 693
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен  Simple Smile
MilenaZ направо огладнях от тази снимка  Joy
Както обещах слагам снимка на моите чаршафи/както ще видите всички изглеждат детски, но не са  Laughing този с розовата крава, с овцете, и единия с мечо Пух ги ползваме с мъж ми/ А последното е досадното ми куче  Heart Eyes, без чието участие нищо не може да се направи  Wink За моето легло 140/70 от хубавото хасе, комплект от долен чаршаф с ластик, калъфка и торба за юрган ще ми излезе 27 лв. Аз мисля към всеки комплект до си поръчам по два долни чаршафа  Simple Smile Олекотените ми завивки също са от там, но вчера на лекцията ни препоръчаха до 1 г. на детето да спи с одеалце, а не с олекотена завивка. Хубавото е, че за всяко нещо мога да дам точен размер, който ми трябва и ще ми го направят.

Ето снимката

 
Ето и координатите ул. Княз Борис І № 143/това е близо до Халите, в пряката с ул.Екзарх Йосиф, мацката е Жени 0898670632. Готиното е, че и Жени е бременна, но в 1-ви месец  Simple Smile. По принцип тя не е в магазина/има продавачка/. Аз минах вчера да погледна детските шаршафи/има каталог с платовете/ има много сладурски, аз на първо време си набелязах един в зелени тонове с животинки, че да не се окаже вместо девойка,мъж  Wink.
Хубав ден и до скоро  newsm68 отивам да украсявам елхата !

# 694
  • Мнения: 3 695
Здравейте!  Hug
И на мен ми беше много приятно на лекцията вчера, а после скиторих цял ден и пазарувах подаръци в коледния базар на НДК.  Mr. Green
За слинга - освен с прочетенето съм се консултирала и с ортопед - и слинга, и кенгурото са полезни.  Peace
Ето инструкции за шиене на почти всички видове слингове: http://www.slingokonsultant.ru/makesling/ - на руски, но има много картинки.
Още една: http://www.sling.com.ua/sew/sling_v22.php
Моят е обикновен с халки: http://www.slingokonsultant.ru/makesling/ring-sling-1hour.php
Клипчета как се слага бебето в слинга, вкл. новородено в легнало и изправено положение: http://www.mayawrap.com/u_maya_wrap_101.php#
Картинки как се слага бебето: http://www.slingokonsultant.ru/instructions/kolybelka.php
Халките съм ги купувала от кинкалерии /магазинчета за копчета, конци, гоблени/, трябва да са поне 7 см диаметър. Платът не трябва да е много разтеглив, нито дебел; хубаво е да е еднакъв от двете страни. Моят е с размери 190 см на 80 см, но може да варира според височината и ширината на човека. Около халките платът може да се зашие нагънат като хармоника, или на плисета - с плисета е по-удобно за рамото.

В шивашките ателиета казвам - с какви размери да отрежат плата, после да го поръбят, да нагъгнат единия край на плисета , да промушат халките оттам и на 10 см от края ги зашият. Носила съм и макет от хартия.  Mr. Green На който не му се занимава, винаги може да си купи готов, вече има какви ли не разновидности. Успех!  Peace

metchopooh , мерси за инфото за чаршафите, и аз може би ще се възползвам.   bouquet

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 10:47 от tini-mini

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет!

мечопух, много готини чаршафи. Тези десени всичките сме си ги накупили, само земята преди време я нямаме  Grinning явно не само ние с мъжа ми си падаме по весели чаршафи Simple Smile Този с кравите ни е на Геортекс и е най-хубавото хасе което сме имали  Peace Аз тях все ги дебна какво пускат в Метро, но са предимно някакви сериозни десени, не за нас  Joy

Нашата кака след 5 дена на градина е болна, пратих я при майка ми, че последния път като ми донесе вирусче цял месец се лекувах. Не знам какъв е контрола в тия градини, но са си развъдник..  ooooh!

# 696
  • Мнения: 19
Добро утро момиченца, кокиченца :') как сте в този снежен ден? Милена З ама какви вкусотии си ни приготвила за закуска yummy yummy  :') така ми се прияде една хубава домашна пита с мед  Shocked :') Никой не ми поиска да сподели за подаръците взети за свекърите и мъжа им....уееееееее уееееееееее а Коледа наближава...Дайте някоя идея бе момичета  Praynig Praynig Praynig Praynig   #Shocked newsm44

# 697
  • Мнения: 1 710
tini-mini, мерси! Страшно изчерпателна информация.
ioanna_e, разбира се, че си полезна. Знаех си аз, че информацията за кенгуруто и слинга е противоречива.
Момичета, явно трябва да подлагам всяко мнение, дори и на специалистите на съмнение и да търся допълнителна информация. Естествено за някои неща правя точно така, но в никакъв случай не мога да кажа, че е за всичко. За кенгуруто ортопед ми каза, че е изключително полезно и аз разбира се се засилих да нося детето честичко в него. Сега обаче ми звучи съвсем логично теорията, че в кенгуруто, гръбнакът и кръстът на бебето се натоваврат много, което може да се окаже проблем. Мнооооого е сложно да си добър родител. Всъщност на този етап ми изглежда почти невъзможно и почвам да се депресирам.

metchopooh
, много благодаря за координатите. Дано момичето се навие да ушие толкова много чаршафи, колкото се готвим всички да поръчаме, защото ми се струва, че доста поръчки ще получи от априлките. Да знаеш, че ставаш за рекламния бизнес, успяваш да привличаш клиенти. Simple Smile Ох, всеки път като ти пиша ника, все се сещам за това как се казва Мечо Пух на различни езици и за това реших да напиша, пък дано е повод за още по-голяма усмивка преди предстоящите празници. Сигурно повечето сте го чели, но се надявам да не ви е досадно. Wink
Ирландия - Меч О'Пух
Шотландия - Мечо МакПух
Англия - Мечо Пуух
Дания - Мечо Пухсен
Швеция - Мечик Пухсон
Норвегия - Мечо Гунар Пухяер
Русия - Мечо Пухин
Грузия - Мечорат Пухашвили
Армения - Мечан Пуханян
Китай - Ме Чо Пух
Япония - Мечоши Пуханага
Италия - Мечо дел Пухини
Испания - дон Мечо-Мария Пухалес
Бразилия - Лиуш Назарио Соуса и Лима Франсиско да Мечо - Пухиньо
Германия - Хер Мечо фон Пухен
Франция - Мечоас дьо Пухле
Саудитска Арабия - Мечо ибн ал Насър ел Сахиб ес Пухар
Камерун - Кхмечо Мбпух
Иран - Мечолях Пухейни
Израел - Мечосей Пухберг
Ирак - Меччам Пухеин
Индонезия - Мечолар Пухарто
Индия - Мечира Пуханди
ЮАР - Мечсън Пухела
Нигерия - Мечубу Пухегбени
Холандия - Мечри ван Пухкелен
Белгия - Мечил де Пухилде
Ливан - Мечнин Пухнан
Според Лукас - Мечарт Пухейдър или Мечюк Пухайуокър (според избора на страна)
Според Спилбърг - Професор, доктор, доцент, асистент, кандидат на какви ли не науки Мечиана Пухоунс
Според Сервантес - Дон Пухот и Санчо Праса

# 698
  • София
  • Мнения: 122
Марги много готино  Joy
Ние нагласихме елхата и сега дребната е доволна  Wink. Аз ще се излежавам малко докато е на танци. Гушнала съм прасето Куче/както му казваме на нашия/, завила съм се и проветрявам апартамента  Joy
poliville -За подаръците за свекъри и свекърви. Аз си имам само свекърва и на нея сме и взели някаква коледна чиния за торта. И понеже си купиха нова печка ще и търся тава за баница/че новата се оказа по- тясна от старата и не и влиза тавата, в която ни прави баница с праз, а познайте кой обича  Joy/.Предни години сме и подарявали сребърни брошки, книги, юрган, чаршафи, чаши, ами май това е разнообразието. Помисли просто какво би им харесало и рискувай, пък и бутилка хубаво вино или ракия никога не са излишни  Peace
Тини Мини благодаря, за инфото за слинга, копнах си всичко   bouquet

# 699
  • Мнения: 3
Здравейте момичетаааааааааа!!!
Най-накрая и аз да се запиша в темичката! Първо искам да благодаря за вниманието......и за това че забелязахте липсата ми.....а  сега да ви кажа с две думи какво ново при мен.
И аз и бебчо сме ОК. На 15.12. бяхме на ЖК и доки каза че всичко ни е ОК -а мъжкия ни атрибут ....уникален...голям и хубав. Никога до сега не съм радвала толкова много на ....мъжки атрибут...но това е най-хубавата ч..ка на светаааааа.
А иначе аз вече спрях работата.....Всъщност ....спряха ми я. На 08.12.2009. ме болеше главата и реших да се обадя сутринта да кажа на колегите че няма да отида на работа.....и малко по-късничко ......шефа ми се обади да ми каже че има специална награда за дипломирани( дипломирах се като магистър по туризъм на 5.12.2009) бъдещи мами newsm47. Наградата ми е да не се разкарвам повече до офиса. smile3502 Да си почивам вкъщи, като през това ще си ми тече заплата и осигуровки......приех наградата с невероятна охота....и ...тогава се започна мързела.....общо взето ...не съм изтървала темата от очи но ме мързи да пиша....ужасно ме мързи.
Обещавам че вече ще съм по редовна.
А иначе milli_vanilli е в чужбина и с нетърпение очаквам да пише как са си изкарали в Лондон.
Гледах и снимките от софийската среща! Ама големи сте сладурани бре!!!
Пращам мнооооооого целувки на всички мами и тумбаци!!! newsm51

# 700
  • Мнения: 44
tini-mini, благодаря за информацията за слинга.  thumbsup


# 701
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!

За мамите, които се притесняват за лечение на някакви инфекции влагалищни, да кажа, че е добре да се лекуват дори с антибиотик (но само вагинално).
Ще трябва и аз 7 дни да си слагам вагинален крем Далацин В. Откриха ми някакви анаеробни бактерии.
И при предната бременност ми се наложи да го използвам, тогава доста се тревожих, на сега си го слагам и съм спокойна. Надявам се, че всичко ще е наред.

Иначе много проблеми имах напоследък със стомаха и червата. И съм ммного внимателна какво ям, че е много неприятно!
Хубав уикенд на всички ви! Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 1 621
Здравейте на всички в големия студ!

metchоpooh, много са хубави чаршафите и кучето! Аз досега все готови комплекти съм взимала за нас и детето, ама така много по-евтино излизат. Мерси за координатите.

vesi_mesi , браво на шефа. Сега си мързелувай на воля.  Peace

Хубав уикенд на всички! Hug

# 703
  • София
  • Мнения: 313
Ей, Веси Меси, чудесни новини. Много се радвам за теб и бебока.


А твоя шеф - господ здраве да му дава и повече такива ХОРА да има около нас!

# 704
  • Мнения: 38
Привет и от мен !  Hug
Веси-Меси,добре 4е се появи да се разпишеш  Hug  много готин шеф имаш,сега ве4е се наслаждавай и по4ивай пове4е !
Winnie the Pooh  ,   Hug  Hug   Hug
Margy  ,много из4ерпателно инфо за Ме4о Пух !  Hug
Меtchopooh,много са ти сладки 4аршафите  Hug  ли4и си 4е са много меки и приятни на допир!
Пазете се  в снежните дни,мили,моми4ета  Hug   
Това е засега от мен,по-късно пак ще се навъртам наоколо!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт