Черни домати

  • 15 628
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 205
Купувахме си от тези домати през лятото, когато бяхме в Париж. На пазара до Бастилията струваха около 1.50 евро. Невероятно вкусни са. Преди около седмица видях от същите домати във "Фантастико" /Скай Сити/. Бих си купила, но ме спря цената - 9 лв. После ги виждах с прогресивно намаляваща цена до 6 - 7 лв.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
И отвътре са си черни. Аз лично ги купих от Фантастика в Скай сити. Цената тогава им беше 7,50 лв килото. Видях обаче, че има и на пазара Ситняково, но не обърнах внимание колко струват там. Ама като си знам пазара на какви фантастични цени са повечето неща, не вярвам да са твърде евтини. Thinking

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
А аз си мислех,че само червени доматки има Laughing

# 18
  • Мнения: 59
Тук (в Австралия) за първи път видях такива домати преди 4 години. Тук сорта им се нарича "KUMATO", не са точно черни, такива, каквито са на първата показана снимка, по скоро са такива:

Много са вкусни, като старовремските домати от градината на баба. Само не ми се мисли, за да докарат този цвят, какво генно модифициране са вкарали. Купувам си от време на време.

# 19
  • Мнения: 13 512
Ха! Имам такива семена, да взема тази година да си направя разсад от тях. Миналата година отгледах мини жълти доматчета- страшно вкусни бяха, а на вид- като малки крушки.

# 20
  • Мнения: 22 867
Любопитно от рунета:

Доматите  "Кумато" (Kumato) са супер сладки, растат на Галапагоските острови и биолозите 6 години се опитват да ги приспособят към по-сухия климат и солените почви на Средиземноморието.
Освен целебните свойства на обикновените домати (витамин С и антиоксиданти), Кумато повишават сексуалния тонус. На рептилиите действат като Виагра. Преданията разказват, че след употреба на Кумато, гигантските костенурки са се съешавали значително по-често. А хората едва започват да ги ядат.
Домати са отглеждали ацтеките и инките през VІІІ век, червени, жълти, зелени,бели и черни. Отглеждали ги там, където сега са разположени Еквадор, Боливия, Чили, Перу и Мексико. В Европа доматите се появяват през ХVІ век, но само жълти и червени. Цветът на новопоявилите се Кумато се колебае от тъмно-зелен до до тъмно шоколадово-червен.


   

# 21
  • Варна
  • Мнения: 777
За първи път виждам такива домати. Баща ми отглежда жълти (но не мини), доста са киселички, вътре са кухи и ги приготвям само пълнени със зеленчуци. За черни домати не бях чувала, малко са ми странни...

# 22
  • Мнения: 610
И аз за пръв път виждам такива домати...ще ги потърся по магазините, да ги пробваме.... Simple Smile

# 23
  • Мнения: 577
И аз ще търся такива в Пловдив .За първи път разбирам тук, за този сорт  Blush
На едната снимка ми приличат на патладжан с формата на домат.

# 24
  • Мнения: 27 524
доматите са чисто черни и отвън и отвътре

да не би отвътре да са тъмно червени....чак пък черни Thinking
[/quote]

Не са чисто черни  Wink Тъмни са, със зеленикави семки, както на снимката по-горе. Много са вкусни  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 221
И аз не съм виждала до сега такива домати и бих искала да знам къде се продават.

# 26
  • Мнения: 521
Е и аз за сефте чувам за такива домати, ама след инфото от Лабрекс  Mr. Green ще взема да ги потърсяв тука  Joy Joy Joy, не се имаме проблем, ама да видя дали наистина е вярно това  hahaha hahaha пък ако е, кой знае, може да ми станат и любимите  Laughing

# 27
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Само не ми се мисли, за да докарат този цвят, какво генно модифициране са вкарали.
Като се има предвид че с патладжаните са от едно семейство не е толкова странно  Simple Smile. Нещо като "липсващото звено" между патладжана и червените домати  Laughing ...

# 28
  • Мнения: 22 867
Пак от руските форуми, хората си ги садят на вилите и ги хвалят, че са много вкусни. Само цветът им малко настройвал скептично някои хора и не искали да ги ядат. Но никъде не споменават да са генномодифицирана храна. newsm78 Децата ги ядели, защото не били кисели.



и черна зебра - с твърда кора, удобна за консервиране.

# 29
  • Мнения: 2 028
вчера купих 2 черни домата за проба, след като ги тупнах победоносно на масата в кухнята и заявих, че ще правя салата от тях, мъжът ми каза, че му изглеждали гадно  Crazy

понеже бяхме вечерта на рожден ден не можах да ги вкуся, но днес ще им видя сметката, и на мен ми е супер любопитно какво представляват на вкус и цвят отвътре... после ще кажа...

П.П. да се отчета, че не открих разлика с вкуса на другите домати...

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 07:55 от ray

Общи условия

Активация на акаунт