Протеолитичните ензими - следващото прикрито "суперлекарство"

  • 278 921
  • 1 133
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 1 167
Зи и аз съм се чудила, но след като прясното мляко е полезно би следвало и коластрата да е полезна. От около 2 седмици започнах да я давам на синът ми и такава хапка му се отвори...... Дали е от коластрата ще кажа след около още 2 седмици- искам да съм сигурна. Аз я започнах и след това я спрях, защото вълчи глад ме налегна денонощно Twisted Evil Не ми се иска пак да я почвам, за да го потвърдя, че първия път ми коства 2 кила нагоре  Confused

# 1 066
  • Мнения: 800
Зи - от това, което съм чел, пише,че е много полезна, включително за спортисти. Склонен съм да вярвам, защото коластрата не може да се патентова и е много евтина.

Тази, която препоръчваме от интернет (новозеландска) е 250 табл. по 500 мг за 8 долара.

При всяко положение заслужава да се пробва.

# 1 067
  • Варна
  • Мнения: 232
Все още не сме почнали с ензимите поради финансови причини  Sad 
Но, очакваме една поръчка за моята колежка, която ще наблюдавам и разбира се ще докладвам всичко!  Wink
Относно коластрата, досега съм  давала на малкия от тази която е на Аква сорс и мога да ви кажа има поразителен ефект стигала съм до три на ден когато го хвана да се разболява. Чак сега обаче започнах да се замислям, че може би ефекта е по-добър при нас (от колкото при наши приятели) защото аз му го давам на гладно в лъжичка (т.е. не с капсулката) без вода, защото ме е страх да не се задави с капуслата. Но на тази фирма са им много скъпи продуктите  Sad за това сега съм решила да си взема от тази на Now и ако ефекта е същия (имам съвсем леко съмнение  Embarassed) просто няма да му я спирам докато съм жива  Laughing

# 1 068
  • Мнения: 1 178
Зи и аз съм се чудила, но след като прясното мляко е полезно би следвало и коластрата да е полезна. От около 2 седмици започнах да я давам на синът ми и такава хапка му се отвори...... Дали е от коластрата ще кажа след около още 2 седмици- искам да съм сигурна. Аз я започнах и след това я спрях, защото вълчи глад ме налегна денонощно Twisted Evil Не ми се иска пак да я почвам, за да го потвърдя, че първия път ми коства 2 кила нагоре  Confused

 Laughing Ами аз лично не вярвам в ползата от прясното краве мляко за човека.  Embarassed
  Виж за телетата е най-доброто, със сигурност.  Wink Но те го консумират сурово...  Peace

Една забавна статия - "Млечни войни"


За апетита- вероятно е от растежните фактори.
За мен лично е притеснителна вероятността детето ми да расте с темпове характерни за друг животински вид. Приемайки по-голямо количесто растежни фактори от кравешка коластра, какво се случва?  newsm78

Ще се поразтърся за повече инфо в интернет и ще пиша пак като проуча.  Peace

Друга чуденка- някои от ензимите са произведени от растения, които в голяма част са генетично модифицирани. Например папаята и ананаса.
До сега обаче не откривам такива, на които изрично да пише че не са произведени от ГМО. Моля, ако някой намери да пусне линк. Hug

Зи - от това, което съм чел, пише,че е много полезна, включително за спортисти. Склонен съм да вярвам, защото коластрата не може да се патентова и е много евтина.

Тази, която препоръчваме от интернет (новозеландска) е 250 табл. по 500 мг за 8 долара.

При всяко положение заслужава да се пробва.
 

За спортисти ок, да си пробват, особено за кулутристи, предполагам е ок да трупат маса.  
Но ми се искаш преди да дам на детето да изясня  някои неща.
Имаш ли информация конкретно- дали антителата на кравите са същите като човешките? newsm78

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 16:30 от Зи

# 1 069
  • София
  • Мнения: 1 326
Зи и аз съм се чудила, но след като прясното мляко е полезно би следвало и коластрата да е полезна. От около 2 седмици започнах да я давам на синът ми и такава хапка му се отвори...... Дали е от коластрата ще кажа след около още 2 седмици- искам да съм сигурна. Аз я започнах и след това я спрях, защото вълчи глад ме налегна денонощно Twisted Evil Не ми се иска пак да я почвам, за да го потвърдя, че първия път ми коства 2 кила нагоре  Confused

 Laughing Ами аз лично не вярвам в ползата от прясното краве мляко за човека.  Embarassed
  Виж за телетата е най-доброто, със сигурност.  Wink Но те го консумират сурово...  Peace

За апетита- вероятно е от растежните фактори.
За мен лично е притеснителна вероятността детето ми да расте с темпове характерни за друг животински вид. Приемайки по-голямо количесто растежни фактори от кравешка коластра, какво се случва?  newsm78
....
И аз не знам дали има полза кравето млкяко, но че тя те изхранва хората с месо и мляко е факт...факт е също, че адапртираните млека се правят също от краве мляко, както и много пдруги продукти...най-близкото до човешкото мляко е млякото на козата.
Аз също ползвам колатра и съм много доволно, когато е болно детето не ме интересува дали  имуностимуланта е от краве или друго мляко, важното, че му действа и че го оправя и не се стига до лекарства.

# 1 070
  • Мнения: 127
ние в крайна сметка влязохме в болницата с пневмония.

Галче , съжалявам да го чуя  Tired Още повече че на същата възраст беше и моя син, когато лежахме с пневмония. Какво значи склонност към бронхити? Колко бронхита е правил досега и ходи ли на ясла?
Не зная от колко време даваш рибеното масло, но аз тъпо и упорито го давам от септември миналата година. За реален ефект ти трябват поне 2-3 месеца редовен прием.

И аз съжалявам, много е гадно да ти е болно детето Tired Ние се справихме с Коластра. Има я и на Ноу фуудс. Давам по една капсула сутрин, ако тръгне да се разболява - увеличавам дозата  Peace

Голямо дете, да ходи на ясла от септември миналата година. Пневмония направи за пръв път декември месец, а оттогава има 3 бронхита, като единият стигна до пневмония. Рибено масло давам от Нова година насам, и вит. Д пак оттогава по 1 капка на ден, като когато е болна давам по 3-4 капки ударна доза вит. Д.
Дано да се стабилизира. Лятото сме намислили и на планина да я заведем, дано да позакрепне. Но ако имате други идеи за подпомагане на организма с удоволствие ще ги чуя Hug

И аз съжалявам, много е гадно да ти е болно детето Tired Ние се справихме с Коластра. Има я и на Ноу фуудс. Давам по една капсула сутрин, ако тръгне да се разболява - увеличавам дозата  Peace

аз помагам с пчелен клей ,водорасли  и коластра и видя ли че тръгва да се разболява започвам с Инфлуцид през час  Peace  Стигала съм до 10 табл коластра + 10 табл водорасли но не винаги е увенчано с излекуване. Инъче ежедневно давам пчелен клей + течни водорасли -ама много скъпички ми излизат.Чух много добри отзиви за КОТЕШКИ НОКЪТ като добър имуностимулант за деца. Продължавам да събирам мнения и може би ще пробвам тази зима и с това чудо на природата http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Cat-s-Claw-Inner-Bark-Alcoh … z-60-ml/8005?at=0
 
успамихме темата еййй.... Crazy

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 16:50 от feyaa

# 1 071
  • Мнения: 1 178
Bobka,
само като е на е разболяване ли даваш, или по някаква друга схема и докато е здраво детето? Rolling Eyes

 spam2 oops Извинете...
 

# 1 072
  • София
  • Мнения: 1 326
Bobka,
само като е на е разболяване ли даваш, или по някаква друга схема и докато е здраво детето? Rolling Eyes

 spam2 oops Извинете...
 


Зи, колатсра давам цяла зима по една на ден, а кото почне да се раболявам увеличавам дозата -по 1капсула на 3ч, но заедно с нея давам и Зелена енергия, ако се влошава отивам на хомеопат и засега действам по такава схема като между временно давам рибено масло, чат пат витамин Ц и ехинацея, тази зима и по малко вит.Д. Тази зима до хомеопат не сме стигали  Simple Smile, от 5 г.  да е пил общо 1-2 лъжички панадол и до тук с лекарсвата....наблягам на имуносимулантите, защоте синът ми е много капризен на хранене и не обича да яде плодове и зеленчуци... Sad
Сега нямам коластра в къщи, а нещо са почнали сополи и смятам да му дам серапептаза...та да видим

# 1 073
  • Мнения: 800
Много обичам да коментират думите ми както дяволът евангелието. Нямам намерение за сега да пропагандирам коластрата, който иска да се захваща.

Ако нещо ви интересува - ползвайте Гугъл!  Ако ви се спори с някого - имате съпрузи. #Cussing out

# 1 074
  • Мнения: 127
Аз тествах серрапептазата при малкия-НЕ ПОМАГА! давах му я 3 дни но не сополите   и кашлицата не спряха и за това включих вит С и сироп за кашлица  и сега е по-добре  Praynig

# 1 075
  • Мнения: 1 178
Много обичам да коментират думите ми както дяволът евангелието. Нямам намерение за сега да пропагандирам коластрата, който иска да се захваща.

Ако нещо ви интересува - ползвайте Гугъл!  Ако ви се спори с някого - имате съпрузи. #Cussing out


Извинявай, не съм си и помисляла, че пропагандираш,  нито съм търсела спор. Погрешно "звуча" явно.  Blush Не се гневи!  Hug

Понеже обикновено имаш повече информация и затова отправих към теб въпроса.   bouquet

Иначе и преди съм се замисляла за коластрата, а сега дадох воля на питанките си, като видях новозеландската. Peace
 

# 1 076
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз тествах серрапептазата при малкия-НЕ ПОМАГА! давах му я 3 дни но не сополите   и кашлицата не спряха и за това включих вит С и сироп за кашлица  и сега е по-добре  Praynig
feyaa ,по колко пъти и как му я даваше?

# 1 077
  • Мнения: 10
 SIJ098 - kod za iherb

# 1 078
  • Мнения: 227
Ако ви се спори с някого - имате съпрузи. #Cussing out

Това мноого ми хареса и искрено ме разсмя  gydi

Иначе, за коластрата, може и да се повтарям, но при Кали имаше невероятен успех. До преди година и половина бяхме на антибиотик през 10 - 15 дни, с бронхиални спазми и всички екстри ooooh! След като започнахме коластрата, нищо, че не сме телета, приключихме с тая драма Peace

# 1 079
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Момичета, някой от вас плащал ли е поръчка с дебитка карта Виза Електрон? В коя темичка едно от момичетата обяваше стъпка по стъпка как става плащането. Извинете невежеството ми.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт